Botech Piko 502 HD Yardım

1 Çevrimdışı

1vatandas1

Yeni Üye
18 Tem 2020
7
44
Ustalar merhaba. Bende botech piko 502 Hd var. Ben buna tandberg çözen yazılım yüklemek istiyorum. Bunun için buradan Gx6605s Green theme.bin yüklemeye karar verdim. Yükleme yapmadan önce uydudan usb belleğe dump dosyasını aldım. Daha sonra usb bellekten Gx6605s Green theme.bin dosyasını güncelle menüsü ile güncelledim. Sonrasında uydu kırmızı ışıkta kaldı ve açılmadı.
Elimde üzerinde rs232 portu olmayan bir laptop var. Bunda win10 64 bit yüklü. Uydu üzerinde ise rs232 portu mini usb tip B var. Elimde mini usb tip B kablosu da var. Ama ben bir türlü laptop ile uyduyu birbirine gösteremedim. "open serial COM1 failed, please check. Fail." hata mesajını alıyorum. Laptop ile uyduyu birbirine bağlasam yedek dump dosyasını GXDownloader ile atıcam ve başka yazılımlar da yükleyerek deneme yanılma yapacağım.
Ben laptop ile bu uyduyu birbirine nasıl bağlarım ve yazılım atarım. Özellikle de kendi dump dosyasını. Zira şuan uyduyu kullanılmaz duruma getirdim. Bana bir yardım edebilirmisiniz?

1 Çevrimdışı

1vatandas1

Yeni Üye
18 Tem 2020
7
44
1 1vatandas1 sendeki aparat ve kablo vs hepsinin resmini çek ekle bakalım
Usta dün buraya yazdıktan sonra forumda biraz araştırma yaptım ve çözüm yolunu buldum sanki. Ben elimdeki usb mini kabloyla yazılım atabileceğimi zannetmiştim. ama böyle olmuyormuş. araştırmalarım sonucunda 1- usb rs232 dönüştürücü 2- bir ucu dişi rs232 diğer ucu (uyduya girecek taraf) erkek mini usb kabloya ihtiyacımın olduğunu gördüm. dün usb rs232 dönüştürücü siparişi verdim. ama bir ucu dişi rs232 diğer ucu erkek mini usb kablo bulamadım. bendeki kısmet böyleymiş. oysaki jak uçlu uydular içi hazır bir ucu rs232 diğer ucu jak kablolar var satılıyor. ama benim işime yaramıyor. Benim eski rs232 kablo ile mini usb kabloyu kesip lehim yapmam gerecek. lehim olayından açıkçası çekiniyorum. hazır kablo arıyorum. durum kısaca bundan ibaret. ilginize çok teşekkür ederim. tıkandığım noktalarda yine sizlerin yardımına başvururum. Şimdilik benim olay usb rs232 dönüştürücünün gelmesini ve benim kabloyu bulmamı yada yapmamı bekliyor.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Usta dün buraya yazdıktan sonra forumda biraz araştırma yaptım ve çözüm yolunu buldum sanki. Ben elimdeki usb mini kabloyla yazılım atabileceğimi zannetmiştim. ama böyle olmuyormuş. araştırmalarım sonucunda 1- usb rs232 dönüştürücü 2- bir ucu dişi rs232 diğer ucu (uyduya girecek taraf) erkek mini usb kabloya ihtiyacımın olduğunu gördüm. dün usb rs232 dönüştürücü siparişi verdim. ama bir ucu dişi rs232 diğer ucu erkek mini usb kablo bulamadım. bendeki kısmet böyleymiş. oysaki jak uçlu uydular içi hazır bir ucu rs232 diğer ucu jak kablolar var satılıyor. ama benim işime yaramıyor. Benim eski rs232 kablo ile mini usb kabloyu kesip lehim yapmam gerecek. lehim olayından açıkçası çekiniyorum. hazır kablo arıyorum. durum kısaca bundan ibaret. ilginize çok teşekkür ederim. tıkandığım noktalarda yine sizlerin yardımına başvururum. Şimdilik benim olay usb rs232 dönüştürücünün gelmesini ve benim kabloyu bulmamı yada yapmamı bekliyor.

kabloyu hazır bulmak yerine uydu işleriyle uğraşan bir dükkanda yaptırta bilirsin teraspy teraspy usta şema vermişti diye hatırlıyorum, sana şema konusunda yardımcı olur usta
Evet ,sevgili memed3 memed3 linki vermiş ,orada var bağlantı şeması :ok

1 Çevrimdışı

1vatandas1

Yeni Üye
18 Tem 2020
7
44
kabloyu hazır bulmak yerine uydu işleriyle uğraşan bir dükkanda yaptırta bilirsin teraspy teraspy usta şema vermişti diye hatırlıyorum, sana şema konusunda yardımcı olur usta

Evet ,sevgili memed3 memed3 linki vermiş ,orada var bağlantı şeması :ok
Forumda araştırma yaparken ustanın bağlantı şemasını görmüştüm. sanırım o şemaya göre oturup kendim hazırlayacağım. Ama bir umuttur hazır kablo aramaya devam. ilginize çok teşekkür ederim ustalar.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri