BOSCH ÜTÜ

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,241
62
Arkadaşlar merhaba,benim şöyle bir sorunum var,yardımcı olursanız sevinirim.23-09-2019 tarihinde Bosch bayiinden ankastre ocak ve buharlı ütü sipariş verdim,parasını da banka kartından tek çekim olarak peşin ödedim.Ocak öğle sonu geldi,ama istediğimiz özellikte ve parasını ödediğim ütü ellerinde yokmuş,başka şubelerinden getirteceklerini söylediler,akşam saat 20 sıralarında bir kişi çanta içinde ütüyü getirdi,evde tadilat olduğundan açıp kontrol etmeden aldım,bir kenara koydum.Ertesi günü ocak montajı için uğraşırken aklıma ütü geldi bir bakayım dedim.Ütünün kutusu,yırtık,deforme olmuş bir şekilde,orijinal yazan yuvarlak bandın üzerine de sonradan yapıştırılmış köşeli bandı gördüm.Ütüyü poşetten çıkarıp incelediğimde ütünün teşhir ürünü olduğunu,altında stant da durmasından dolayı iz oluşmuş olduğunu gördüm.Hemen aldığım mağazayı aradım,durumu anlattım,benim ütüyü aldığım bayan izinliymiş,ertesi günü kendisiyle görüşmemi söylediler.Ertesi günü aradığımda ya ütünün yenisini verin,ya da iade edeceğim dedim,bana bu işlem için ütüyü servisin görmesi gerektiği ve değişim veya iade için rapor tutması gerektiği söylendi.Ocak montajı için gelen servise ütüyü gösterdim,bizim rapor tutma yetkimiz yok,aldığınız yerle görüşün dediler.Ütüyü aldım mağazaya gittim,önce servise göndereceğiz oradan gelecek cevaba göre işlem yaparız dediler.Ben de bunun üzerine iade etmek istediğimi söylediğimde,post makinesinden iade yapamayacaklarını,bankaya işlemi iptal etmek için yazı yazmalarını gerektiğini,bu işlemin birkaç günü bulacağını söylediler,halbuki kızım bu işlerde çalıştı post makinesinden parça olarak da ödeme yapılacağını söylemesine rağmen yok öyle şey dediler,ayrıca ocağın parasını yeniden ödemem gerektiğini,kasalarının açık vereceğini söylediler.Bende paramı almadan,ödeme yapmayacağımı söylediğimde,ütüyü almıyoruz,parasını da ödemiyoruz dediler.Bende gerekli yerlere şikayetimi yapacağımı,tüketici hakem heyetine başvuracağımı söylediğimde bildiğin yere git diyerek adeta hakaret vari şekilde davrandılar.Bende ütüyü alıp eve döndüm.Bosch çağrı merkezine durumu telefonla bir kaç sefer anlattım,yetkili biri sizi arayacak dediler hala arayan olmadı.Bu gün Bosch Türkiye bölümüne e mail mesajıyla durumu anlattım,henüz geri dönüş olmadı. Cuma akşamı internet üzerinden tüketici hakem heyetine,elimde fatura ve pos cihazı ödeme fişim ve sipariş fişim var bunlarla başvurdum.Bundan sonra başka diğer yerlere de başvurayım mı?Cimer,Sanayi bakanlığı,gibi.Neler yapmam gerekir,bilgi verenlere şimdiden teşekkür ederim.Biraz uzun oldu kusura bakmayın yönetim gerekli görürse kısaltsın,detaylı anlattım ki ona göre cevap bekliyorum.

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Ulan şerefsiz düzgün konuşsana geri alamyacaksanda neden atarlı giderli konuşuyorsun. Cimerede şilayet edin onların ilgi alanı değilse nereye başvuracağınızı zaten söylüyorlar. Ona göre bir yol çizersiniz. Ben sizin yerinizde olsaydım o mağazayı başlarına yıkardım. Geçmiş olsun bu arada

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,241
62
Sn.muratala53 teşekkür ederim,aynısını bende düşündüm ama,haklıyken haksız duruma düşmek istemedim.İşimi yasal yollardan halletmeye çalışacağım,sonrasına bakarız artık.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
İşte bu sebeplerden herşeyi internetten alıyorum.Kırık çıkık gelirsede kargocular zaten tanıdık hemen resimleyip tutanak tutturuyorum.

Böyle insanlar yüzünden yüzyüze alışveriş yapamaz hale geldik.Hem teşhir ürünü sat sonra servise yönlendir.Sonuna kadar gidin hatta çayma hakkında ocağıda iade edin de görsünler.

En son internetten şu büyük led ampüllerden aldım 50 watt diye .Ampül geldi abajüre takıp ölçüm yaptım birde bakayım 50 watt diye satılan ampül 25 watt güç çekiyor haliyle de 50 wattlık ampül gibi de aydınlatmıyor hemen resimledim ve iade ettim satıcı hiç bir şey diyemedi.Buradan bir elektrikçiden alsam adamla yaka paça kavga ederdik.Bu yüzden ayakkabı giyim dahil yerel esnaftan alışveriş yapmıyorum.Zaten Edirne aşığı bir Edirneli olarak esnaftan da azetmiyorum.Döviz kuru yükseldiğinden beridir her yer bulgar yunan olunca esnaf kendi halkının yüzüne bakmıyor.Değil pazarlık adamlar kazıklama ve mal satmama derdinde.

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,241
62
Aynen katılıyorum,biz küçük esnaf kapanmasın ekmek yesin dedikçe,onlar bizi kazıklamaya çalışıyor.Mağazadan 800 Tl'ye sattıkları teşhir ürünün aynısı Bosch'un sitesinde 659 Tl,gelde kızma,isyan etme.Hakkımı sonuna kadar arayacağım.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Aynen katılıyorum,biz küçük esnaf kapanmasın ekmek yesin dedikçe,onlar bizi kazıklamaya çalışıyor.Mağazadan 800 Tl'ye sattıkları teşhir ürünün aynısı Bosch'un sitesinde 659 Tl,gelde kızma,isyan etme.Hakkımı sonuna kadar arayacağım.
sizi üzmek istemem ama n11 gittigidiyor da çok daha ucuzdur.Evlenirken bayii bayi dolaştım zerre indirim yapmadıkları gibi senetle satış bile yapmadılar.Kredi kartına da yok şu banka yok şuna taksit yok ,komisyon alırız bilmem ne.

Bende hepsini internetten aldım.3000 küsür lira cebimde kaldı.

Hatta bir kere açık açık dedim abi bak ben bulaşık makinasını indirim çeki kredi kartı puanı ile 1650 liradan 1350 liraya alıyorum.Sana demiyorum ki bu fiyata ver ama 150 200 düş senden alayım uğraşmayayım dedim.Adam da internette satılan lar teşhir miş, bozuk ürünler olup sonradan onarılanlarmış falan , hatta garantisi bile yok dedi.Abi yapma istersen arayayım satıcıyı aç bak dedim verdim telefonu .Sonra kıvırdı işte o eleman çalıştırıyormuş , vergi veriyormuş , kirası varmış bilmem ne.Sanki internet te satış yapan adam bunları vermiyor.Adamlar n11 gittigidiyor komisyonu , kargo bedeli vs. ıvır zıvır bunca şeye rağmen bayi fiyatlarının çok aşağısında satıyorlar.

Bunu da şöyle öğrendim.Misal Edirne deki bayi taş çatlasın 50 tane mal çekiyormuş , ama bu internette satış yapanlar minimum 2000 tane mal çektikleri için çok daha ucuza alıyormarmış.Tabi kar marjı da düşüktür .Siz düşünün bu bayiler neler kazanıyorlar.Bir çamaşır makinesinden 500 700 lira kazandıklarını duydum.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt