Bosch Condense 2000 Sıcak su bir var bir yok

P Çevrimdışı

Pascall35 

Aktif Üye
3 Haz 2020
163
43
Selamlar ,yaklasık 4 yil once yeni bir eve tasindik dogalgaz tesisatını biz sifırdan yaptirdik kombi dahil tum tesisat sifirdan yapildi iscilik ile alakali hic bir sorunumuz yok gayet guzel is cikardilar kombi modelimiz Bosch Condense 2000 ,ilk gunden buyana banyo yaparken su isindiktan bir sure sonra buz gibi su akiyor yeniden isinana kadar birkac dakika beklemek gerekiyor bu sekilde devam ediyor dus basligini degistirin tavsiyesi uzerine yeni bir baslik aldim fakat degisen birsey olmadı sa it bir sekilde sicak su gelmiyor onceki evimizde vaillant marka komni vardi boyle bir sorun yasamamistik bu sorun icin bana tavsiyeleriniz nedir ? tesekkur ederim..

images-23ce5bc91810982150.jpg

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
dus baslıgını tamamen sıcak konuma aldım normal bır sekılde sureklı sıcak su gelıyor ...
Su ılıştırırken mi sorun oluyor? Bunu şundan dolayı soruyorum. Biz günısı kullanıyoruz. Müstakil olduğu için günısı yüksekliği debi oluşturmak için yetmiyor. Çok fazla uğraştım onu ayarlayabilmek için hatta halen yüzde yüz çözmüş değilim. Ancak Umut Barış Umut Barış' ın söylediği gibi şebeke debisi ve sıcak su akış debisinin birbirine etkisi böyle bir sıkıntıya yol açabiliyor.

Son düzenleme:
slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
evet ,tamamen sıcak konumda ıken banyo yapılmıyor mecburen bataryadan soguk ıle karıstırmak gerekıyor o zamanda bır sıcak bır soguk olmaya baslıyor ,kullandıgım batarya eca marka resımdekı ıle cok benzer.

caro.jpg
Birinci sebep bu. Mix batarya olduğu için basınç karışıklığı bundan kaynaklanıyor. Ancak asıl sebep kombi içerisindeki devirdaim pompası olabilir. Hatta devirdaim pompasından hemen önce tesisatta çekvalf varsa onun tıkanıklığı, pompanın ters basınç aldığında suyu doğru yönde değil tersine basmasına sebep oluyor. Yakın zamanda çekvalf değişikliği ile probleme bir nebze çözüm sağladım.

P Çevrimdışı

Pascall35 

Aktif Üye
3 Haz 2020
163
43
Birinci sebep bu. Mix batarya olduğu için basınç karışıklığı bundan kaynaklanıyor. Ancak asıl sebep kombi içerisindeki devirdaim pompası olabilir. Hatta devirdaim pompasından hemen önce tesisatta çekvalf varsa onun tıkanıklığı, pompanın ters basınç aldığında suyu doğru yönde değil tersine basmasına sebep oluyor. Yakın zamanda çekvalf değişikliği ile probleme bir nebze çözüm sağladım.
Tesekkur ederim ben o zaman batarya degistirip deneme yapayim duzelmez ise bahsettiginiz sorun icin servise basvurayim.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Tesekkur ederim ben o zaman batarya degistirip deneme yapayim duzelmez ise bahsettiginiz sorun icin servise basvurayim.
Dilerseniz önce çekvalfle ilgili bir kontrol yapın. (Garantili ise servis ile görüşerek) Daha sonra Bataryaya müdahale edin. Batarya sökmesi, değiştirmesi daha maliyetli ve bana göre daha zor. :ok

P Çevrimdışı

Pascall35 

Aktif Üye
3 Haz 2020
163
43
C Çevrimdışı

cabbar64

Aktif Üye
26 Ara 2020
53
51
banyo bataryası kireçlenmiş olabilir bataryanını altındaki filitreyi sök öyle bir dene alt taraftan su alırken soğumuyorsa bataryayı temizle yada degiştir.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,123
43
Banyo ile kombi arasındaki mesafe uzun ise bundan yapabiliyor. Tek çözümü şu şekilde oluyor. Kombinin temiz su (sıcak su) ayarını sadece sıcak suyu açarak yıkanabileceğiniz sıcaklığa getirmeniz lazım 30-40°C arası yeterli oluyor genelde. Sıcak suyu açarak duş aldığınızda bu sorun kalıcı olarak çözülecektir.

Geri
Üst Alt