Bosch Class 6000w Hermetik Kombi Ateşleme Sorunu

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Kombici yada kombiden anlayan abilerim toplanın. Başlıkta marka ve modelini belirttiğim kombimiz ateşleme yaparken takılıyor. Tam yandıktan sonra alevi hemen kesip tekrar ateşleme yapmaya çalışıyor. 3. Denemesinde düzgün ateşliyor ve yanmaya başlıyor. Bu sorunu hem kaloriferlerde hemde sıcak suda yapıyor. Sıkıntısı nedir? Desteğinizi bekliyorum.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Gaz valfi, fan, hava akış sensörlerine (tam adını bilmiyorum, baca bölümünde) bakmalı bence.
Muhtemelen sorun tespit ettiği için kesiyor olabilir.

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Gaz valfi, fan, hava akış sensörlerine (tam adını bilmiyorum, baca bölümünde) bakmalı bence.
Muhtemelen sorun tespit ettiği için kesiyor olabilir.
Cihaz arızaya düşmüyor ama çalışmaya devam ediyor. Reset tuşu olmadığı için sadece arıza verirse ok tuşundan reset atabiliyoruz

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Cihaz arızaya düşmüyor ama çalışmaya devam ediyor. Reset tuşu olmadığı için sadece arıza verirse ok tuşundan reset atabiliyoruz

Kombiye giren gaz basıncında bir sorun yoksa sorun kombidedir.
Ocaktaki veya kombideki alevin rengi nedir?

OK tuşu ile reset verdikten sonra tekrar çalışmayı deniyor mu?

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Kombiye giren gaz basıncında bir sorun yoksa sorun kombidedir.
Ocaktaki veya kombideki alevin rengi nedir?

OK tuşu ile reset verdikten sonra tekrar çalışmayı deniyor mu?
Gaz basıncında bir sorun yom ocak güzel yanıyor. Kombi arıza vermediği için reset atamıyoruz ? bi kere gaz bitmişti ea arızası vermişti ok tuşuna 5 sn basınca yandı. Ön panel kapalı alev rengi görünmüyo kontrol panelinde yandığına dair alev resmi çıkıyo

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Gaz basıncında bir sorun yom ocak güzel yanıyor. Kombi arıza vermediği için reset atamıyoruz ? bi kere gaz bitmişti ea arızası vermişti ok tuşuna 5 sn basınca yandı. Ön panel kapalı alev rengi görünmüyo kontrol panelinde yandığına dair alev resmi çıkıyo

Ocaktaki renk nasıl? Mavi mi, yoksa sarı veya turuncuya çalan bir renk mi? Basınçtan kastım bu. :kiskis
Her türlü servisin veya tamircinin bakması gerek o belli.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
İlk aklıma gelen sensör hatası , düşük ihtimal anakart gibi geliyor bana.

Şimdi fiziksel bir sorun olsa baca fan , bujiler vs. tam yandıktan sonra demişsiniz bir hata olsa bunlarda 3. deneme de de çalışmaz kombi mantiken.

Kendi onarım imkanınız kombi gibi tehlikeli bir alette olmasa da en azından fikir edinmiş olursunuz.Servis geldiğinde samimi yada çakal olduğunu anlamış olursunuz bilgin arkadaşlarda yazarsa emin olmuş olursunuz.Geçmiş olsun hocam umarım büyük arızası yoktur kış vakti.

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
İlk aklıma gelen sensör hatası , düşük ihtimal anakart gibi geliyor bana.

Şimdi fiziksel bir sorun olsa baca fan , bujiler vs. tam yandıktan sonra demişsiniz bir hata olsa bunlarda 3. deneme de de çalışmaz kombi mantiken.

Kendi onarım imkanınız kombi gibi tehlikeli bir alette olmasa da en azından fikir edinmiş olursunuz.Servis geldiğinde samimi yada çakal olduğunu anlamış olursunuz bilgin arkadaşlarda yazarsa emin olmuş olursunuz.Geçmiş olsun hocam umarım büyük arızası yoktur kış vakti.
Babam dedi sen bi sök bak diye dedim yanlış bişey yaparız sonra bozuk değildi sen bozdun dersin uğraşamam dedim ?? şaka bir yana zaten taktırırken kombici komşumuza taktırtmıştık takarkende projeyle uğraşmayalım garantisi sensin demişti babam çağıracaz bakalım. Kış vakti masraf çıkarmasa güzel olur tabii

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri