Bosch çamaşır makinesi

L Çevrimdışı

luckyfather

Aktif Üye
25 May 2018
90
55
Dostlar,
Benim yaklaşık 10 senedir kullanmakta olduğumuz makinede 1 aydır nedeni bilemediğim bir sorun var doğrudur makinenin zamanı doldu ama naparsın ki ekonomik nedenlerle gittiği yere kadar gitsin derdimiz var, deterjan gözüne koyduğumuz deteranı alıyor (belkide biz öyle zannediyoruz) fakat çamaşırları deterjanlı yıkamıyor program bittikten sonra çamaşırlar hiç deterjan kokmuyor servis desen hoş geldin parası ve makine eski olduğundan başka başka sorunlar bulup şimdiki makine fiyatlarının yarısını talep eder düşüncesindeyim acaba burda benim nereye dikkat etmem gerekir suyu alıp deterjanlı olarak kazan içine gelmesi lazım ken sadece su geliyor da o deterjan nerde peki sorusu aklımı kurcalamakta bu konuda fikirleri olan dostlardan yardım bekliyorum..

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Çamaşır makinelerinde özellikle Arçelikçi arkadaşların sevdiği tabir olan TOP KAPAMA diye bir durum var. Kazan çıkış contasının iç kısmında hakikaten plastik bir top vardır içi boş malum. burada temel amaç, kazaniçerisinde kalması gereken detarjanınkazan çıkıç contası ve onun altında devam eden tahliye sisteminin içine gidip oraya çöküp kalmasını engellemek . Eğer bu tarz bir sistem olmazsa ilk alınan su ile birlikte sisteme giren deterjan fizik kuralı gereği önce hep daha alt bölümde olan tahliye sistemini doldurur, deterjan orada bekler bekler bekler, üst bölümde çamaşır sadece su ile döner durur, tahliye zamanı gelince de alt bölümde bekleyen deterjanlı su sistemin dışına atılır hiç bir işe yaramaz.

Bu temel mantık üzerinden sizin de ürün üzerinde gerekli kontrolleri sağlamanız gerekir. Yoğun kireçlenme neticesi top kapama yapmıyor olabilir mesela. Deterjan kalıntısı yine buna benzer sonuçlar doğurur. Bazen dışarıdan dökeceğiniz kimyasal çözücüler işe yaramıyor, sökerek temizlemek gerekebiliyor.

L Çevrimdışı

luckyfather

Aktif Üye
25 May 2018
90
55
İlgin ve cevabın için teşekkür eder Adem kardeşim peki ben bu bölüme nasıl ulaşırım pis su çıkış bölümünün oradamı yoksa kazan altınımı kontrol etmeliyim...

L Çevrimdışı

luckyfather

Aktif Üye
25 May 2018
90
55
Bildiğimiz deterjan yıkama sonrası balkona asıldığında efil efil deterjan kokusu dağılırdı evin içine

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt