Bosch Bulaşık Makinesi filtre sorunu

P Çevrimdışı

Pozada

Yeni Üye
3 Şub 2018
31
Merhabalar. Bosch SGS43E72EU/35 serisi bulaşık makinemin içinde bulunan filtre deforme oldu. Bir süredir filtresiz kullanıyorum sorun olurmu? Serviste filtre set halinde satılıyor. Tek bulabilirmiyim. Teşekkür ederim.
F fikoloji

IMG_20190910_15171803dcb1449e742e42.jpg

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49
ikinci el satanlarda bulabilirsiniz.hurdaya çıkan makinaların parçalarını satıyorlar.

P Çevrimdışı

Pozada

Yeni Üye
3 Şub 2018
31
Üstadlar filtreyi ikinci elçilerde bulamadım. Sorup soruştururken birisi punta attırmayı önerdi. İki plaka arasına uçlarını ustuste bastırarak punta yaptırdım. 10 ₺ ye halloldu.

P Çevrimdışı

Pozada

Yeni Üye
3 Şub 2018
31
Merhabalar. Bulaşık Makinemden yaklasik bir aydır ses gelmeye başladı. Alışık olduğumuz yıkama sesinden farklı, yıkamaya başlayıp, kesintisiz yıkama bitene kadar devam eden bir ses. Hani eskiden florasan lambalar vardı, yaktiginizda trafosundan sürekli dınnnnnn diye ses gelirdi. Buna benzer bir ses. Öneri, tespit ve tavsiyelerinizi bekliyorum. TEKNOwest TEKNOWEST , F fikoloji

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Merhabalar. Bulaşık Makinemden yaklasik bir aydır ses gelmeye başladı. Alışık olduğumuz yıkama sesinden farklı, yıkamaya başlayıp, kesintisiz yıkama bitene kadar devam eden bir ses. Hani eskiden florasan lambalar vardı, yaktiginizda trafosundan sürekli dınnnnnn diye ses gelirdi. Buna benzer bir ses. Öneri, tespit ve tavsiyelerinizi bekliyorum. TEKNOwest TEKNOWEST , F fikoloji
Motor sesi olabilir. Bazı bulaşık makinelerinde karşılaştığım başka bir sorun ise bulaşık makinesini kapağı açıp karşıya baktığınızda aşağıdan yukarı doğru çıkan boru içinde hava oluyor o da vuultu şeklinde ses yapabiliyor. Genelde motor vuultusu çıkar karşımıza.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Atılan puntalar yerinde duruyor mu? Pompaya kaçan bir şey olmasın?

P Çevrimdışı

Pozada

Yeni Üye
3 Şub 2018
31
Filtredeki puntalardan söz ediyorsan, sorun yok.
Acaba, filtre deforme olduğunda bir süre bu kullandık. Artıkların pompa vb. tikamasindan kaynaklanabilir mi? Bu arada bulaşıkların parlaklıgi ve makinenin korkmaması için, kaşık, çatal sepetine dilimlenmiş limon bırakıyoruz. Limon çekirdeği veya artıkların bir yeri tıkaması, çıkın sesin sebebi olabilir mi?
Bu arada Sesi kaydettim. Nasıl yükleyebilirim acaba?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Acaba, filtre deforme olduğunda bir süre bu kullandık. Artıkların pompa vb. tikamasindan kaynaklanabilir mi? Bu arada bulaşıkların parlaklıgi ve makinenin korkmaması için, kaşık, çatal sepetine dilimlenmiş limon bırakıyoruz. Limon çekirdeği veya artıkların bir yeri tıkaması, çıkın sesin sebebi olabilir mi?
youtubeye ekleyip gönderiniz, yada upload sitelerine yükleyebilirsiniz

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609

Google Drive'a yükleyebilirsiniz.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri