BOE IPS Panel Nasıldır?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Bir üründe her zaman şunu derim renkler le zevkler tartışılmaz. Senin gördüğün reng algoritması,beklenti, bende bir olmayabilir. Bu nedenle aldırış etme, biz 58 inç için ortalama panel kalitesi yaramaz diyoruz. Kimisi vay be bu ne böyle resmen doğa evime gelmiş diyor.
Kullanım koşulları geçmiş alışkanlıkları bakış açısı beklentisi herşeyi değiştirir.

S Çevrimdışı

sisperdesi 

Aktif Üye
28 May 2022
255
29
Valla bende vestel 70u9600 model tv var 4k. Ne paneline baktım. Ne özelliklerine. Gördüm görüntüsünü beğendim. Aldım. Ölü piksel testi yaptım. Birşey görmedim. Kullanıyorum. O yüzden bu tarz detaylara girmek bu segmentte çok bir işe yaramıyor. Ama veriyorsam 30k 40 k para o zaman en ince detayına kadar bakarım. Çünkü bu segmentlerde grundig vestel Arçelik farketmeksizin ha x panel olmuş ha y panel. Sizin görüntünüze ekstrem birşey katmayacak. Arızalanma vs durumunda da yine olay servis bazlı olacağından çok takmamanızı tavsiye etmekle beraber yine de hocalarımızın geri dönüşleri yararlı olacaktır.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Hocam beyazı sarımtırak diyenler var internette.Biraz tedirgin oldum.Uygunada geldi TV açıkcası.Kutuyu daha açtırmadım
Hocam yorum alabilirmiyim A Adem Helvacı
Selamlar

IPS diye bilinse de aslında BOE panelin gerçek yapı tipi ADS dir. Tamam doğru, mühendislik tabanı aynı gibi ama neticede IPS değil.

BOE bilinenin aksine oldukça başarılı bir panel üreticisidir ancak kontrast oranı konusunda başarısı tartışılır, Yine bilinenin aksine birçok panel tipi ile kıyaslandığında renk algoritması (Tabi renk uzayına göre değer değişir) en doğru ve üst seviyede çalışan paneldir. SRGB oranı %100, DCI-P3 oranı %93 ve hatta REC2020 oranı %69 olan BOE paneller bilirim ki REC2020 genelde incelediğim panellerde hep %52 %55 dolaylarındadır.

Ben sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum ancak size pembe tablo da çizmeyeyim, bir MVA panel gibi siyah alamazsınız bu panelde. (Kötü değildir siyahları ama asla bir VA panel gibi siyah veremez)

R Çevrimdışı

ridw0n 

Aktif Üye
8 Ağu 2022
412
Selamlar

IPS diye bilinse de aslında BOE panelin gerçek yapı tipi ADS dir. Tamam doğru, mühendislik tabanı aynı gibi ama neticede IPS değil.

BOE bilinenin aksine oldukça başarılı bir panel üreticisidir ancak kontrast oranı konusunda başarısı tartışılır, Yine bilinenin aksine birçok panel tipi ile kıyaslandığında renk algoritması (Tabi renk uzayına göre değer değişir) en doğru ve üst seviyede çalışan paneldir. SRGB oranı %100, DCI-P3 oranı %93 ve hatta REC2020 oranı %69 olan BOE paneller bilirim ki REC2020 genelde incelediğim panellerde hep %52 %55 dolaylarındadır.

Ben sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum ancak size pembe tablo da çizmeyeyim, bir MVA panel gibi siyah alamazsınız bu panelde. (Kötü değildir siyahları ama asla bir VA panel gibi siyah veremez)

Üstad ben samsung 65bu8500 aldım 4 gün oldu karma panel üretim va geldi bana panel bilgisini öğrenemedim tamam siyah performansı iyi gibi ama karanlıkta bulutlanmadan dolayı va olmasının bir artısı olmuyor sanırım.

Barış Bayraktar Çevrimdışı

Barış Bayraktar 

Aktif Üye
23 Mar 2022
381
25
Merhaba, benim tv de SONY 55x7055, hangi panel olduğunu nasıl öğrendiniz, va olduğunu biliyorum ama panel üreticisi bulamadım, teşekkürler
Buradan sormuştum, bilen biri cevapladı.

W Winston hocam cevaplamış.

Son düzenleme:
U Çevrimdışı

ulku0312

Yeni Üye
28 Haz 2020
29
43
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt