Bluetooth özelliği olmayan TV'ye Bluetooth kulaklık nasıl takılır dedim ve taktım :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Geçenlerde oğlum BT rx-tx cihaz almıştı bana hediye olarak,genelde gece müzik dinliyordum köyde bilenler bilir mutlaka, eskileri de severim açıkçası genelde 80'ler müziği :) ,telefon kulaklığı ile dinliyordum fakat trendyolda süper uygun fiyatlı kulaklık gördüm ve oğluma aldırdım, sadece rengi kırmızı o kadar ,mükemmel çıktı doğrusu.Eee, evde dinleyeceğime göre ha kırmızı ha mor ne fark eder değil mi :kiskis

WhatsApp-Image-2024-03-02-at-00.59.20.jpg

Tek sıkıntı jakı bazen kulaklık içinde unutuyordum, sabah hanım tv açtığında tabii ses yok :haha1 Hemen ilk tepkisi " alo sana bu tv ile fazla oynama demiyormuyum, bak ses gitti " oldu :hihi
Bir de bir gün apartman grubundan mesaj geldi ,üst komşum sevgili ramazandan :

teraspy-195.png

Eve geldim ,baktım bizim BT ID'si :) ,çıktım yukarıya ama ne yaptıysam engelleyemedim.Ben de en kısa çözüm olarak tv ile BT cihaz arasına anahtar koymak istedim, hurdalara baktım hem giriş hem çıkış ve bir de eski modemden sökülme açma kapama anahtarı buldum, bir de mini delikli pertinaks ile olayı bitirdim.
Kaba gibi görünüyor ama mükemmel oldu ,bir kutu ayarlamaya bakıyorum şimdi :

led1a.jpg

WhatsApp-Image-2024-03-02-at-00.36.18.jpg

WhatsApp-Image-2024-03-02-at-00.36.20-2.jpg

WhatsApp-Image-2024-03-02-at-00.36.21.jpg

WhatsApp-Image-2024-03-01-at-01.30.00.jpg

Sonraki günlerde de jakı çıkartıp takmaya başladım ,ve aklıma daha önce profilden ayarladığım kulaklık modu geldi, bu kez tersini yaptım profilden ve bingo yine (her zamanki gibi :kiskis )

Diğer fotolar gelecek birazdan (profil fotoları)

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,730
Emmi varya elinde ne uçan ne de kaçan kurtulamaz.

Benim samsung'un tv Bluetooth kumandası var.
Bluetooth özelliğini servis menüsünden açtığım halde bt aygıtları görmüyor.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Profil düzenlemek:
Önce TV den profili alıyoruz ve SW olanı editör ile açıyoruz :
Aşağıdaki false yazanı bu kez true yapıyoruz ve kaydediyoruz .
Bunu sizin wndowsta yapıyoruz ben wine de yaptım

teraspy-196e2d46a6c7ec16f43.png

Veya linux altında java ile ofseti buluyoruz ve hex editör ile 00 yazan yeri 01 yapıp kaydediyoruz :ok

teraspy-199.png

teraspy-200.png

Hex editör ile:

teraspy-197.png

teraspy-198.png

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Profil sonrası :

Artık kulaklık girişindeki jakı tvden sökmüyorum,sesi etkilemiyor , çift ekranı da etkilemiyor ,kulaklık sesini 35 ayarladım ,diğer sesi kulaklıktan açıp kapatıyorum,işim bitince on-off düğmeden kapatıyorum böylece BT tx yayın yapmıyor ve tv usb yüklenmiyor fazla (gerçi sadece + - var, BT rx-tx te) bu arada kesinlikle zırlama-seste bozulma olmuyor, ayrıca mutfak ve diğer odalardan da çekiyor , artık Göztepe'min maçını izlerken wc'de bile "dinliyorum " :haha1 Kulaklığın pili çok uzun gidiyor, tamamen bozulduğunda laptoptan söktüğüm 18650'yi takarım :ok

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Aha led bağlantısını ters çizmişim, hemen düzelttim tekrar yükledim Öncekinde + yı eksiye, eksiyi + da göstermişim, bu arada direnç 1.5k lık :ok

Geri
Üst Alt