Bir Air Fryer Alsaydınız Hangisi olurdu?

R Çevrimdışı

ridw0n 

Aktif Üye
8 Ağu 2022
412
Merhaba bu popüler hale gelen air fryer ürününden bende almak istiyorum temmuzda şöyle bir baktımda philips xxl modeli çok popülerde ve fiyatı 4400 dü bende düşer diye bekledim düşmedi 5200 tl civarına geldi şimdiki fiyatı...

Herkesin mutlaka düşündüğü bir model vardır kullandığınız veya düşündüğünüz modelleri yorumda belirtebilir misiniz?

Ben düşünüyorum aslında xiaomide var ama philips daha yakın gibi biraz daha beklesem black fridayda düşer mi beklemedeyim :)

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,286
O parayı asla vermezdim. Aşağıdaki cihazı yıllardır kullanıyorum hiçbir problem yok.

Karıştırmalı model istemiyorsanız Xiaomi alırdım (bir arkadaş sorunsuz kullandığını yazmıştı) 2000 lira civarına. Instagram reklamları sayesinde Philips cihazı çok şişirdiler.

F Çevrimdışı

furkangeze 

Yeni Üye
18 Kas 2021
49
34
Cosori alınabilir Amazon üzerinden. Kaç kişi kullanacaksanız ona göre 4.7 ya da 5.5 litrelik olanlardan birisi seçilebilir. Başım ağrımasın Türkiye distribütörlü olsun ve malzemesi biraz kaliteli derseniz Philips.

MutluTEKİR Çevrimdışı

MutluTEKİR 

Aktif Üye
29 Tem 2022
215
33
Bir arkadaşım Kumtel airfryer kullanıyor memnun gayet. Ben xiaomi kullanıyorum memnunum, akıllı olması ve telefon üstünde hazır tariflerin olması ek bir avantaj. Philips ben xiaomi alırken aşırı pahalıydı o nedenle yaklaşmamıştım TVlerinden dolayı da sevmediğim bir marka.
Onvo da çıkarmış yeni.

S Çevrimdışı

sisperdesi 

Aktif Üye
28 May 2022
255
29
Airfry arastirmasi icerisindeyken hediye olarak tefal easy fry&grill isminde bir ürün geldi. Patates vs pisirirken acayip sinir bozucu. İşlem süresi 20 dk 20 dk da bir patatesleri karistirmaniz lazim. İstedigin lezzetide yakalayamadim. az ürün alıyor. 800 gram diyor ama mumkun değil pisiremez. O yuzden bh ürünü tavsiye etmem. Ama alinmis kullaniyoruz. Bugün et pisirecegim. Bakalim ne olacak.

MutluTEKİR Çevrimdışı

MutluTEKİR 

Aktif Üye
29 Tem 2022
215
33
Airfry arastirmasi icerisindeyken hediye olarak tefal easy fry&grill isminde bir ürün geldi. Patates vs pisirirken acayip sinir bozucu. İşlem süresi 20 dk 20 dk da bir patatesleri karistirmaniz lazim. İstedigin lezzetide yakalayamadim. az ürün alıyor. 800 gram diyor ama mumkun değil pisiremez. O yuzden bh ürünü tavsiye etmem. Ama alinmis kullaniyoruz. Bugün et pisirecegim. Bakalim ne olacak.
Hazır ayar yerine sıcaklığı yükseltin ve süreyi 20 değil 25dk yapın. hazır ayar yerine daha çıtır oluyor. bu hazır ayar zaten dondurulmuş hazır patates için geçerli. bu ayarla kendi patatatesinizi yaparsanız fırındakinden farkı olmuyor. ilk dediğimi deneyin. zamanla kullana kullana yakalarsınız.
xiaomi sadece 1-2 sefer karıştırmanızı istiyor.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Philips bu konuda güven veriyor ancak diğer üretimlere de fırsat tanımak lazım.
Geçen hafta Philips servis arkadaşa uğradım baktım Philips Air Fryer, dedim ki ''bu neden gelmiş?'' Duman şikayeti ile gelmiş.
Arkadaş duman konusunda şu yönde uyardı, Satış esnasında sizlerin ve bizlerin gayet iyi bildiği üzere muhteremler vatandaşa ''Kokusuz Dumansız'' diye satmışlar. kardeşim 2000watt altında pişen ve fan ile üfleme yapılan bir aygıttan koku ve duman nasıl çıkmasın? Satıştaki cahilleri uyarmışlar da şikayetler kesilmiş. Ürünü orada inceledim hakikaten oldukça tok ve oturaklı bir ürün, taban yapısı oldukça özel dizayn edilmiş.

Ülkemizde her zaman olduğu gibi furya kaynaklı pastadan pay almak isteyenler miş gibi mış gibilerini üretip satacaklardır. En azından bu ürün grubu için gilinengüvenli liman tercihe derim. Sorun şu ki yine her zaman itiraz ettiğimiz MARKA ALGISI devreye girdi, İnstagram ablaları bu malı öyle şişirdi ki fiyatı uçtu gitti o nedenle şu koşullarda bu parayı ben de bu ürün evermem açık ve net. :ok

R Çevrimdışı

ridw0n 

Aktif Üye
8 Ağu 2022
412
Philips bu konuda güven veriyor ancak diğer üretimlere de fırsat tanımak lazım.
Geçen hafta Philips servis arkadaşa uğradım baktım Philips Air Fryer, dedim ki ''bu neden gelmiş?'' Duman şikayeti ile gelmiş.
Arkadaş duman konusunda şu yönde uyardı, Satış esnasında sizlerin ve bizlerin gayet iyi bildiği üzere muhteremler vatandaşa ''Kokusuz Dumansız'' diye satmışlar. kardeşim 2000watt altında pişen ve fan ile üfleme yapılan bir aygıttan koku ve duman nasıl çıkmasın? Satıştaki cahilleri uyarmışlar da şikayetler kesilmiş. Ürünü orada inceledim hakikaten oldukça tok ve oturaklı bir ürün, taban yapısı oldukça özel dizayn edilmiş.

Ülkemizde her zaman olduğu gibi furya kaynaklı pastadan pay almak isteyenler miş gibi mış gibilerini üretip satacaklardır. En azından bu ürün grubu için gilinengüvenli liman tercihe derim. Sorun şu ki yine her zaman itiraz ettiğimiz MARKA ALGISI devreye girdi, İnstagram ablaları bu malı öyle şişirdi ki fiyatı uçtu gitti o nedenle şu koşullarda bu parayı ben de bu ürün evermem açık ve net. :ok

Üstad almaya yakınım indirim kovalıyorum televizyon alırken 23 binlik televizyondan beni vazgeçirdin 65bu8500 aldım 15 bine artan parayı buna yatırıcam :) sırf hayatı kolaylaştırmak için düşünüyorum. önerdiğiniz airfryer varsa onlarada yönelelim :)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Üstad almaya yakınım indirim kovalıyorum televizyon alırken 23 binlik televizyondan beni vazgeçirdin 65bu8500 aldım 15 bine artan parayı buna yatırıcam :) sırf hayatı kolaylaştırmak için düşünüyorum. önerdiğiniz airfryer varsa onlarada yönelelim :)
Teknik olarak önereceğim ürünü fiyat olarak öneremiyorum işte. Xiaomi ürünlerine güvenirim ancak onlar da ürün göndermeyi kabul etmiyor bir türlü. Yani Air Fryer konusunda belki de siz benden daha iyi önerilerde bulunabilirsiniz :ok

S Çevrimdışı

sisperdesi 

Aktif Üye
28 May 2022
255
29
Hazır ayar yerine sıcaklığı yükseltin ve süreyi 20 değil 25dk yapın. hazır ayar yerine daha çıtır oluyor. bu hazır ayar zaten dondurulmuş hazır patates için geçerli. bu ayarla kendi patatatesinizi yaparsanız fırındakinden farkı olmuyor. ilk dediğimi deneyin. zamanla kullana kullana yakalarsınız.
xiaomi sadece 1-2 sefer karıştırmanızı istiyor.
Et pisirirken 180 de 35 dk kadar oldu 20 dk sonra ters cevirdim istedigim duzeyde pisirdi. Patateste evet dediginiz gibi yuksek sicaklikta daha uzun süre iyi oluyor ama yani bence daha farkli modellere yonelinebilir

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Et pisirirken 180 de 35 dk kadar oldu 20 dk sonra ters cevirdim istedigim duzeyde pisirdi. Patateste evet dediginiz gibi yuksek sicaklikta daha uzun süre iyi oluyor ama yani bence daha farkli modellere yonelinebilir
Bu arada Youtube da kıymetli bir kardeşimizin uyarısı oldu sizlere de bilgi vermek istedim.

Sanıyorum ki 10 ayrı air fryer ile yapılan testlerin sonucunda, YİNE ne yazık ki kanserojen maddelerin ortaya çıkmasına sebep olduğu iddia edilmiş.
Yediğimiz püskevit içerisinde bile zaten var olan maddeden bahsediliyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri