Binaya Fiber Kablo Çektirmek mi, Kablonet Mi?

N Çevrimdışı

nerm1

Yeni Üye
4 Eyl 2020
2
32
Merhabalar,

50 Dairenin bulunduğu yeni bir apartmana taşınacağım. Fakat şöyle bir problem var. Akıllı mğteahhit bey binaya sadece türksat kablosu çekmiş. Yeni yerleşim yeri olduğundan tek alternatif türk telekom gibi duruyor, fakat ben daha önceki tecrübelerimden dolayı Türk Telekoma güvenemiyorum. Kabloneti de daha önce hiç kullanmadım. Superonline kablo çektirme şansım olur mu binadan 3-5 kişi daha ayarlasam? Yoksa kablonet mi önerirsiniz.

Fiyatlar

35 Mbps Limitsiz, TV yok , 110TL
100 Mbpsye kadar hız, kablotv, premium kanallar vs., kabloses - 95TL
, 24 Mbps, TV-TELEFON. YOK, 95TL

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Kablonet güvenilirdir ama Superonline altyapısı varsa olur o iş. (Kablo çektirme işi.)
Bölgenizde altyapı var mı? Sokağınızdan Superonline geçiyor mu?
Ayrıca 20 TL daha verip şu kampanyadan faydalanmanızı tavsiye ederim;

Ayrıca kablonet için resmi site bu;

aboly Çevrimdışı

aboly

Yeni Üye
4 Eyl 2020
1
36
Merhaba,

Superonline kablo çektirme şansınız benim bildiğim şu iki koşula bağlı olarak olabilir.
1. Türk Telekom V1 diye tabir edilen bölgelerden birinde olmamanız gerekiyor. (Bu V1 bölgelerine diğer servis sağlayıcılar hizmet veremiyor, böyle ilginç bir durum var internette aratabilirsiniz ama ben mantığı ney hiç bilemiyorum.)
2. Superonline Fiber altyapısı sitenizin bulunduğu sokaktan geçiyor olmalı. Sokaktan geçiyor ama siteye girmediyse Fiber hattının çekilmesi için başvuru yapılabiliyor diye biliyorum. (Not: Normal internet başvurunuz ile bu hat çekim başvurusu farklı ama birbirine bağlı şeyler, normal internet başvurunuz alınıp sizin adınıza yetkili bir çalışan altyapı başvurusunu üstleniyor ve sizin adınız, adresinizi paylaşarak hattın çekilmesini Turkcell'den talep ediyor.)

Benim bildiğim bu iki şarta uygunsanız Fiber altyapı çekilebiliyor diye biliyorum.
Eğer superonline konusunda detaylı bilgi almak isterseniz özelden yazabilirsiniz, Turkcell çalışanı arkadaşıma yönlendirebilirim.

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
Merhaba,

Bahsettiğiniz durumu Zamanında 46 daireli apartmanda aynen yaşamıştık.
Apartmana ilk ve ikinci taşınan kişiler olarak yönetici olduk. Yeni binada düzeni kurmak bize düştü yani. Neyse, binada TT altyapısı vardı. Kendilerinden hiç hazzetmediğim halde gittik başvuruda bulunduk. Bir şey hazır değilmiş, yatırıma girmesi lazımmış falan. Olmadı. (Bir kaç ay sürdü böyle) Bu arada SUperonline altyapısının hemen 100 metre ilerde bizimki ile kesişen caddede olduğunu teyit ettim. Hemen bölgede superonline altyapısını döşeyen şirketi buldum. Kendileriyle görüşüp 46 daireyi gazladım. Bilmem kaç kişi talepte bulunursa yahut Yönetici onay verir ise hattı çekeriz dediler. Hemen 1. Yönetici abimden yazılı izni verdik kendilerine. Çok vakit geçmeden bizim caddeye kablo çektiler, oradan da bina içine sistemi kurdular. Hemen bir sürü kişi fiberi aldı. İki gün geçmeden TT geldi. Hass diyerek kovduk. :) Bi süre süründürdük şerefsizleri.

Kısacası, yöneticiniz görüşüp izin cetsin kendilerine. Gerisini superonline halleder.

bu arada, kayınpederin evine Sol fiber alalım dedik. Sokakta,yan binalarda var bizde yok. Babama yöneticiyle konuş da talepte bulunsun dedik. Konuşmuş. Meğer herifler daha sokağa kablo döşerken binanıza tesisat çekelim demişler. Moruk yönetici para isterler sanıp direkt gerek yok demiş. Bedava olduğunu duyunca hemen kabul etmişti sonra :)

E Çevrimdışı

elan_vital 

Yeni Üye
31 May 2020
29
38
Türk Telekom'dan 50mbps fiber hizmet alıyorum, hız testinde daha 50 mbps'yi göremedim. 2-3 kere aradım "kardeşim en az 50 mbps download alacağımı garanti etmemiş miydiniz ? " diye, sürekli aynı mazeretler; "avp'nin kapalı olması lazım, firewall'u devre dışı bırakın, bilgisayar da önemli tabii"... Sonunda yıldım, uğraşmayı da bıraktım. İki ay önce aynı muhitte superbox ile 80 mbps alırken, fiber ile 35'i anca görüyorum. Sorunca fiber ama..

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Türk Telekom'dan 50mbps fiber hizmet alıyorum, hız testinde daha 50 mbps'yi göremedim. 2-3 kere aradım "kardeşim en az 50 mbps download alacağımı garanti etmemiş miydiniz ? " diye, sürekli aynı mazeretler; "avp'nin kapalı olması lazım, firewall'u devre dışı bırakın, bilgisayar da önemli tabii"... Sonunda yıldım, uğraşmayı da bıraktım. İki ay önce aynı muhitte superbox ile 80 mbps alırken, fiber ile 35'i anca görüyorum. Sorunca fiber ama..

Saha dolabına kadar fiberse ve saha dolabına uzaksanız bunu yaşamanız olası.
Daireye kadar fiber kablo geliyor ve bunu yaşıyorsanız cidden kötü.

N Çevrimdışı

nerm1

Yeni Üye
4 Eyl 2020
2
32
Mesajlarınız için teşekkürler. Binadaki bir kişi kablonet abonesiymiş, denemek için rica ettim ve ttnet'e göre interneti çok hoşuma gitti. Haftaiçi kablonet'e başvuracağım.

C Çevrimdışı

canpinoz

Yeni Üye
17 Haz 2020
33
57
Merhaba,

Superonline kablo çektirme şansınız benim bildiğim şu iki koşula bağlı olarak olabilir.
1. Türk Telekom V1 diye tabir edilen bölgelerden birinde olmamanız gerekiyor. (Bu V1 bölgelerine diğer servis sağlayıcılar hizmet veremiyor, böyle ilginç bir durum var internette aratabilirsiniz ama ben mantığı ney hiç bilemiyorum.)
2. Superonline Fiber altyapısı sitenizin bulunduğu sokaktan geçiyor olmalı. Sokaktan geçiyor ama siteye girmediyse Fiber hattının çekilmesi için başvuru yapılabiliyor diye biliyorum. (Not: Normal internet başvurunuz ile bu hat çekim başvurusu farklı ama birbirine bağlı şeyler, normal internet başvurunuz alınıp sizin adınıza yetkili bir çalışan altyapı başvurusunu üstleniyor ve sizin adınız, adresinizi paylaşarak hattın çekilmesini Turkcell'den talep ediyor.)

Benim bildiğim bu iki şarta uygunsanız Fiber altyapı çekilebiliyor diye biliyorum.
Eğer superonline konusunda detaylı bilgi almak isterseniz özelden yazabilirsiniz, Turkcell çalışanı arkadaşıma yönlendirebilirim.
Kolay gelsin.Bizim sokaktan sol fiber geçiyor.Fakat bir türlü 4 daireli apartmanımıza çektiremiyoruz.3 yıldır uğraşıyorum.Rica etsem bahsettiğiniz arkadaşınız yardımcı olurmusunuz.?
Merhaba,

15993943402741335761429.jpg

E Çevrimdışı

elan_vital 

Yeni Üye
31 May 2020
29
38
Saha dolabına kadar fiberse ve saha dolabına uzaksanız bunu yaşamanız olası.
Daireye kadar fiber kablo geliyor ve bunu yaşıyorsanız cidden kötü.

Üstad cam fiber, eve kadar giriyor. Bilen arkadaşlara söylüyorum ; "zaten şu an TR'de olabilecek en iyi altyapı" diyorlar. Mevcut download hızı yettiğinden arıza çıkarmıyorum şimdilik, ama bir yandan da boşuna para ödüyormuşum hissi canını sıkıyor insanın işte :)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Üstad cam fiber, eve kadar giriyor. Bilen arkadaşlara söylüyorum ; "zaten şu an TR'de olabilecek en iyi altyapı" diyorlar. Mevcut download hızı yettiğinden arıza çıkarmıyorum şimdilik, ama bir yandan da boşuna para ödüyormuşum hissi canını sıkıyor insanın işte :)

Sorun neydi, tam anlayamadım ama? :alala

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
50 mbps fiber hizmeti alıyorum Türk Telekom'dan, ama daha 50'yi göremedim bilgisayarda. Teknik servisi arayınca sürekli ihaleyi bana yıkan şeyler söylüyorlar. (Mesaja günler sonra cevap verince konu unutuluyor tabii :)

Daireye kadar fiberde olmuyorsa eğer ve bilgisayarınızdan eminseniz cidden büyük ayıp.
Farklı firmaya geçeceğinizi söyleyin müşteri temsilcisine, o zaman gelirler belki. :kiskis

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt