Bim'e Grafik Tablet geliyor. İnceleme resimleri eklendi.

A Çevrimdışı

aykuttt 

Aktif Üye
14 Şub 2019
137
37
tablet.jpg

13 Ocak tarihinde bime gelecek grafik tablet ile ilgili pek bir şey bulamadım. Canlı derslerde kullanmak için yorumlarınızı alabilir miyim?
Arkadaşlar tableti aldığımı belirtmiştim. Kısa bir tanıtım yapayım sizlere.

Tabletin kutusunun ön yüzü
WhatsApp-Image-2021-01-21-at-18.29.53.jpg

Tabletin kutusunun arka yüzü (Burada bazı teknik özelliklerine yer verilmiş, fakat basınçla alakalı net bir bilgi yok.)
WhatsApp-Image-2021-01-21-at-18.29.52387d0191f89bf0b8.jpg

Kutu içerisinden Tablet, Kalem, 3 adet yedek uç ve uç sökme bileziği, 1 Usb kablo, 1 Usb Bağlantı aparatı, Garanti belgesi ve Kullanım kılavuzu çıkıyor. (Tablet ve kalem bir miktar şarj ile geliyor.)
WhatsApp-Image-2021-01-21-at-18.29.53-1.jpg

Tabletin görünümü bu şekilde. 5 adet atanabilir tuş var. (Ben ebada ders anlatımı için kulladığımdan dolayı yakınlaştırma amaçlı +,- ve aşağı yukarı hareket etme amaçlı Page Up, Page Down ayarladım 4 tuşunu. Ayrıca kalem takmak için bir sabit aparata sahip.)
WhatsApp-Image-2021-01-21-at-18.29.54.jpg

Yeşil ışığın yandığı o küçük delik şarj azaldığında kırmızı yanıyor. Şarj esnasında kırmızı, dolunca yeşile dönüyor.
WhatsApp-Image-2021-01-21-at-18.29.55.jpg

Aynı ışıktan kalemde de var. Fakat bu ışık sadece şarj bitmeye yakın kırmızı oluyor. Şarj esnasında kırmızı, dolunca ise yeşile dönüyor.
WhatsApp-Image-2021-01-21-at-18.29.55-1.jpg

Bu resimde de kalemin şarj girişi mevcut.
WhatsApp-Image-2021-01-21-at-18.29.56.jpg

600 mah tablet pili 25 saat kadar kullanım ömrüne sahip.
80 mah olan kaleme ait pil ise 200 saatlik bir kullanım ömrü sunuyor.
Kablolu, kablosuz bağlantı yanında bluetooth ile de bağlantı olanağı var.
İnternetten inen programı sayesinde kalemde bulunan 2 adet tuş be tablette bulunan 5 adet tuş komutları değişebiliyor.
Her ne kadar 8 inch dese de aktif alan 6 inch civarı gelmekte.
Kısacası Eba için benim işimi fazlasıyla gördü. Alışmak yarım saatimi aldı açıkçası.

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

m.menguc

Kayıtsız / Doğrulanmamış
100-150 lira civarında istemediğiniz kadar grafik tablet mevcut piyasada.

A Çevrimdışı

aykuttt 

Aktif Üye
14 Şub 2019
137
37
@m.menguc Şu an yurt dışından alınan grafik tabletler 300-350 bandında geziyor genelde başlangıç olarak. Bim'e gelen tabletin marka ve modeli ne onu bilmiyorum sadece. Fason üretim olduğu açık. Teknik bilgiler yok.

A Çevrimdışı

aykuttt 

Aktif Üye
14 Şub 2019
137
37
Tableti aldım arkadaşlar. Gayet iş görür. Hatta 8. sınıf işlemlerini yaparken tahtada çözüm yapar gibi rahat yazıyorum. Tek sıkıntı dikey düz çizgiler yani koordinat düzlemindeki y ekseni integral işareti gibi s harfine benzer bir şekilde oluyor ?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Tableti aldım arkadaşlar. Gayet iş görür. Hatta 8. sınıf işlemlerini yaparken tahtada çözüm yapar gibi rahat yazıyorum. Tek sıkıntı dikey düz çizgiler yani koordinat düzlemindeki y ekseni integral işareti gibi s harfine benzer bir şekilde oluyor ?
O da muhtemelen hassasiyet kaynaklı bir konudur.
Düşük bir ihtimal çözülebilir ama muhtemelen içerdiği donanımdan kaynaklıdır.

Birkaç fotoğraf ile konuyu detaylandırırsak güzel olur aslında.
Hatta bir çizim videosu fazlasıyla aydınlatıcı olur diye düşünüyorum.

D Çevrimdışı

denile 

Yeni Üye
9 Nis 2020
22
Bence kesinlikle alınır. Zaten piyasadaki üretimlerin birçoğu zaten fason. Fiyatı da uygun. 100-150tl bandındakiler de çocuklar için PC'ye bağlanmayıp üzerine çizilen modeller (grafik tablet bile denemez)

A Çevrimdışı

aykuttt 

Aktif Üye
14 Şub 2019
137
37
Çizim yapma şansım yok. Profesyonel kullanıcı değilim. Fakat cihaz hem bluetooth hem de kablosuz mouse gibi alıcıyla bilgisayara bağlanabiliyor. Yani okula götürdüğümde sınıfta dolaşma esnasında bile kullanabileceğim özgürlüğü tanıyacak bana.
Müsait olduğum bir zaman detaylı fotoğralarını atarım

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

aykuttt 

Aktif Üye
14 Şub 2019
137
37
Rkadaşlar basit bir inceleme ekledim. Umarım bir nebze de olsa sorularınızı cevaplamışımdır.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt