Bim JVC 50'' TV Anakart ve panel farkı hakkında bilgilendirme konusudur

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Arkadaşlar Merhaba;

Bana bazı sorular geliyor ve bu soruların geneli ''Anakartım MB130 çıktı'' veya ''Panelin farklı olduğu söyleniyor'' şeklinde oluyor.

Bir kaç cevap yazdım ancak GENEL bir bilgilendirme yapmak faydalı olacak düşünces,i ile bu konuyu açtım.

Arkadaşlar sizlerin gerek ürün broşürlerinden gerekse servis menülerden gördüklerinizden çok daha fazla detaya erişim imkanım mevcut. Bu sebeple ürünler daha sahaya sürülmeden evvel sizlere bazı GÜZEL ipuçları ve detaylar veriyorum ki bu tarz ürünlerin satışını fırsata çevirebilesiniz.

Bu bilgiler içerisinde bu güne kadar hiç bir mecrada duymadığınız ve duyamayacağınız bilgileri de paylaşıyorum sizlere.

Buna bir örnek de JVC 50'' tv de MB130S anakart kulalnıldığı bilgisini sizlere paylaşmış olmamdır.

Şimdi bazı arkadaşlarımız tedirgin olup geri dönüş yapmışlar ve ''Benim anakartım MB130 çıktı'' ifadesini kullanmışlar ki bunu elbette eleştirmiyorum. Sorun şu ki arkadaşlar uzantılar servis menüde görülmez.

Anakartlar MB110-MB211-MB130 diye giderken MB110S-MB211S-MB130S-MB130P-MB130E eklinde de gider fakat her ne olursa olsun servis menüde sadece MB110 MB211 MB130 vs şeklinde görünür.

Yani Servis menüden baktığınızda MB130 yazması sizi tedirgin etmesin.

İçiniz rahat etsin diye forumumuzdan bir kardeşimizin paylaştığı seri numarasının sistemdeki karşılığını size paylaşıyorum.

a1-jpg.jpg

Gelelim diğer bir husus olan çoklu üretim konusuna.

Beni takip edenler bilirler ki eğer bir üretimde çoklu üretim var ise sizleri bu konuda uyarır ve derim ki ''Aman arkadaşlar dikkat, bu ürün çoklu üretim' veya ''Bu tek kod ama panel çoklu kullanılmış''

Bu üründe Yani JVC de ise size tek kod üzerinden üretim olduğunu (Şimdilik) ve üründe MB130 S anakart ile CMO panel kullanıldığını ifade etmiştim.

Bu doğrultuda size diyorum ki ''Arkadaşlar verdiğim bilgi doğrudur''

JVC 50VU73T model televizyonda MB130S anakart ve CMo panel kullanılmıştır.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt