Bilgisayarımızın Sıcaklığına Nasıl Bakabiliriz?

Ronin Çevrimdışı

Ronin

Yeni Üye
15 Haz 2018
39
Güzel video Umut hocam başka bir fikrim var benimde daha fırsat bulup yapamadım , yapıcma paylaşırım diy kısmında :)

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Eline sağlık sevgili Umut.

Ses sorunu devam ediyor gibi :(

Salt olarak mikrofonunun sadece kendisini kullanıp denedin mi hiç kardeşim? (Programdan vs geçirmeden)
yorumu okuyunca videoda ses mi varmis dedim tv nin sesini actima anca fark ettim :hihi
Yok, sadece ayarları düşürmüştüm.
Bir orta yolunu bulacağız bakalım. :hihi
mikrofon sesi cok az gercekten :ok havalar isindigi zaman bu tarz programlar faydali olabilir pc cok isinirsa performansi düser
video(lar) ile ilgili tavsiyede bulunayim
1. ses tonunu biraz degistir bitsede gitsek tarzinda anlatim olmus biraz daha canli konus tabiki abartmadan videoyu izlerken(dinlerken ) üzerime agirlik cöktü
2. yaptigin anlatimda programin ne ise yaradigini nasil kuracagini vs anlatmissin ama neden bilgisayarin sicakligini kontrol etmeliyiz anlatmamissin ( yada ben duyamadim :hihi)

bu tarz videolar icin bahsettigim sekilde kendine bir format belirlersen daha iyi olabilir videolarin daha mantikli zemin üzerinden ilerler
pc nin sicakligi bizim icin neden önemli ne olabilir > nasil kontrol edebiliriz
defrag yaptirmak ne ise yarar neden yapmaliyiz ( veya yapmamaliyiz) > nasil yapabiliriz
vs vs
basarilar:ok
bu arada
alternatif cözüm olarak bir bardaga su doldurup bilgisayar kasasinin üzerine koyun su da degisiklik olmazsa sorun yok kaynmaya baslarsa sorun büyük demektir:kas

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
Eline sağlık Umut Barış Umut Barış.

Videoda bahsettin mi emin değilim, ama Kaveri APU ve onunla benzer dönemde piyasaya sürülen Ryzen öncesi AMD işlemcilerde çekirdek ısısını görmek bu tip uygulamalarla mümkün değildi. (Ryzen'da durum nedir bilgim yok) Elli çeşit uygulama denemiş, en sonunda doğru değeri anakart üreticisinin (Gigabyte) sunduğu tuning programıyla almıştım.

20-25 derece aşağıda-yukarıda değerler çıkabiliyordu. Soğutucu almış ama bir süre değerleri kontrol edememiştim. :kiskis

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Eline sağlık Umut Barış Umut Barış.

Videoda bahsettin mi emin değilim, ama Kaveri APU ve onunla benzer dönemde piyasaya sürülen Ryzen öncesi AMD işlemcilerde çekirdek ısısını görmek bu tip uygulamalarla mümkün değildi. (Ryzen'da durum nedir bilgim yok) Elli çeşit uygulama denemiş, en sonunda doğru değeri anakart üreticisinin (Gigabyte) sunduğu tuning programıyla almıştım.

20-25 derece aşağıda-yukarıda değerler çıkabiliyordu. Soğutucu almış ama bir süre değerleri kontrol edememiştim. :kiskis

Doğrudur, bu tip programlara ara ara güncelleme gelir. Yeni donanım ve sensörleri tanıması için.
Mesela HWInfo ilk kurulumda uyarıyordu, ASUS'un kullandığı sensör nedeniyle, bir düzeltme uygulamamı tavsiye ediyordu.
Ben de ASUS'un AI Suite programını kullanıyorum.
Mükemmel değil ama işimi görüyor.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
ses var gayet iyi yeterli bağıra bağıra anlatacak hali yok ses olmasada olur

program adı belli ne için kullanıldığıda belli paylaşım için teşekkürler,,

D Çevrimdışı

durdurak 

Yeni Üye
24 Ocak 2019
26
33
Yıllardır kullandığım WiseCare 365 programında benzer özellik var. Tabi ne kadar doğru ölçüyor bilmiyorum. Ayarlarından ekran kartı ve anakart sıcaklığı olarak da seçilebiliyor.

Ekran-Alintisic1e9bab8f932b174.png

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri