Bilgisayarımın takılıp kalma sorunu

A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
581
44
pclinuxos ve debian 10 ,şu an birinci sistem debian 10 ,çünkü tüm kodlamalarımın kaynağını debiana kurdum pat diye :) ,buna "android-studio" dahil :)
Bu arada resmi ve banka işlerimi falan da fossa ile yapıyorum (liveusb diyeyim )
Ben 1999-2000 yılında Slackware ile giriş yapmıştım linux'a. şimdi ise NAS işlerimi görmesi amaçlı Lubuntu ile geri döndüm ?

M Çevrimdışı

mahoni

Aktif Üye
16 Eyl 2019
58
44
Mause hatalı üretimde olabiliyor laptop fan temizliği yapıldımı anlık cpu fazla ısınmadan sayfa donabilir
imkan varsa farklı mause deneme yapın ben sarjlı pil kullanıyorum üç hafta olmuş piller bitmiş azalmış olabilir
laptop fan temizliği hiç yapmadım ama CPU ya bakıyorum bazen %100 oluyor.daha öncede aynı model mause vardı .hiçbir sorun yaşamamıştım.3 haftada pilin azalacağnı sanmıyorum.çünkü daha öncelei de kullanıyordum 6 ay falan gidiyordu
Bir kaç sorum olacak.
1. Laptopunuzun marka ve modeli nedir. Var ise hangi donanım opsiyonundandır.
2. Mümkünse mouse'u mousepad üzerinde deneyin çünkü kimi mouselar yüzey seçiyor.
3. Başka bir mouse (tercihen kablolu) ile de aynı sorunu yaşıyor musunuz? Arkadaşın kablosuz mouse'u yanında cep telefonu çaldığında sapıttığına şahit oldum.
mousepad üzerinde kullanıyorum.kablolu olmadığından hiç denemedim
M mahoni, Bu sorunu bende yaşadım bilgisayara format bile atmıştım %90 Pil sorunu pil gücü az olduğunda yapıyor.
peki formatdan sonra düzeldi mi?benim batarya bittiğinden çıkardım .kablolu kullanıyorum.bu durum sıkıntı yaratır mı?
Klavye basılı kalan tuş olabilir. Touchpad e değiyorsanız, FN tuşu veya yazılım ile touchpad i fare taktığınızda devre dışı kalacak biçimde ayarlayın. Touchpad kullanıyorsanız da touchpad in yazılımından kullanım kılavuzuna bakın. Bazı touchpadlerin kaydırma stili farklı olabiliyor. Adaptör orijinal değilse topraklama sorunu olabilir. Adaptör orjinalse topraklı priz bulun cihazı orada deneyin.
bu laptobu uzun süredir kullanmıyordum.ekranı kırılmıştı.yeni taktım.bataryası da bitmiş.bunu çok nadir kullanıyordum.acaba ekran değişiminden yada batarya kullanmadığımdan olabilir mi .

Pil öne çıkıyor yani anladığım kadarı ile :)
GP Alkaline :)

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,504
laptop fan temizliği hiç yapmadım ama CPU ya bakıyorum bazen %100 oluyor.daha öncede aynı model mause vardı .hiçbir sorun yaşamamıştım.3 haftada pilin azalacağnı sanmıyorum.çünkü daha öncelei de kullanıyordum 6 ay falan gidiyordu

mousepad üzerinde kullanıyorum.kablolu olmadığından hiç denemedim

peki formatdan sonra düzeldi mi?benim batarya bittiğinden çıkardım .kablolu kullanıyorum.bu durum sıkıntı yaratır mı?

bu laptobu uzun süredir kullanmıyordum.ekranı kırılmıştı.yeni taktım.bataryası da bitmiş.bunu çok nadir kullanıyordum.acaba ekran değişiminden yada batarya kullanmadığımdan olabilir mi .

GP Alkaline :)
Format sonrası da düzelmedi. Mouse pili değişince düzeldi.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
6 ayda bir hiç olmazsa senede bir fan cpu termal macun değiştir bakımını yap cihaz verimli çalışsın
fan temizliği önemli ihmal etme

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Ben 1999-2000 yılında Slackware ile giriş yapmıştım linux'a. şimdi ise NAS işlerimi görmesi amaçlı Lubuntu ile geri döndüm ?
Ben win98 çıktığı yıldan beri kullanıyorum ,mavi ekrandan bıkınca geçtim ,hatta bana yurtdışından gelmişti disket olarak ,kayıtlı kullanıcıyım tabii :)
gnomeye alışamadım bir türlü ,ilk kde gördüğümden orada kaldım ama virtualboxta hepsi var ubuntudan tut winlere kadar.Bu arada pclinuxos TR dediler ,öyle kaldı (bekozap.com) ,ama 2 kez text'e "değilim" diye mail attığımı da yazayım :)

A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
581
44
Ben win98 çıktığı yıldan beri kullanıyorum ,mavi ekrandan bıkınca geçtim ,hatta bana yurtdışından gelmişti disket olarak ,kayıtlı kullanıcıyım tabii :)
gnomeye alışamadım bir türlü ,ilk kde gördüğümden orada kaldım ama virtualboxta hepsi var ubuntudan tut winlere kadar.Bu arada pclinuxos TR dediler ,öyle kaldı (bekozap.com) ,ama 2 kez text'e "değilim" diye mail attığımı da yazayım :)
Ben de o zmanlar IRC'deki hackerlarla dalga geçmek için başlamıştım ?
Back Orifice ve Netbus ile hacker olduğunu iddia eden nice yiğitlerin canı yaktım zamanında :hihi

M Çevrimdışı

mahoni

Aktif Üye
16 Eyl 2019
58
44
Klavye basılı kalan tuş olabilir. Touchpad e değiyorsanız, FN tuşu veya yazılım ile touchpad i fare taktığınızda devre dışı kalacak biçimde ayarlayın. Touchpad kullanıyorsanız da touchpad in yazılımından kullanım kılavuzuna bakın. Bazı touchpadlerin kaydırma stili farklı olabiliyor. Adaptör orijinal değilse topraklama sorunu olabilir. Adaptör orjinalse topraklı priz bulun cihazı orada deneyin.
toucpade değmiyorum.yalnız bu şekilde olduğunda FN tuşuna basılı tuttuğumda düzeliyor.Bunu yeni farkettim.nedeni ve ne yapmam gerektiğini tam anlayamadım

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri