Beyaz Eşya

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Bende biraz araştırınca sizin gibi düşünmeye başladım. Bulaşık makinesini önceden aldım yoksa bende regal veya vestel alırdım. Çok tavsiye edildiğini gördüm.

Bugün sipariş verdim. Sipariş vermeden önce beko ve arçelik bayilerine gittim. Ufak bir indirim bile yapmadılar. Bu yüzden internetten sipariş verdim. Samsung buzdolabı, profilo çamaşır makinası(beko çamaşır makinası istiyordum ama mediamarkt yoktu. Bayi de indirim yapmayınca mecburen aldım Gruding ise mağazadan teslimat vardı alıp kendim getiremezdim) aldım. Profilo çamaşır makinası aklımda hiç yoktu ama fiyatı çok uygundu ve stokta bir profilo bir bosh vardı yorumlarda profilo daha iyi diye onu seçtim ama profilo da servis bazen sorun yapabiliyormuş. Umarım iyi çıkar. Kurutma da ise vestel aldım. Vestel kalitesi bana az kötü gibi geldi ama bekoyla arasında 1500 tl vardı. Beko pahalı diye grudingi de inceledim ama vestel filtrelemesi de grudingten iyi gibi duruyordu. Hem çelik kazan olduğundan dolayı vestel seçtim. Birde Vestelde sorun yaşarsam para iadesi yapacağını düşünüyorum çünkü daha önceleri yapmış. Buna güvenerek aldım. Kullandıktan sonra yine yazacağım. Birazda şans olduğunu biliyorum inşallah sağlamları denk gelirse sorun yaşamam.

Bunları alınca aklıma şu takıldı: Bizim evde elektrikler arada gidip geliyor. Akım koruma prizi almam faydalı olur mu yada ne yapmam gerekir cihazlar kendini koruyabilirler mi acaba? Salih445 Salih445 A Adem Helvacı
Yüksek akım çeken ve içerisinde gıda maddesi barındıran ürünlerde akım koruma prizleri tartışılır, Lazım mı? Yani güvenlik her zaman herkese lazım o ayrı konu lakin ülkemizde sunulan kalite anlayışı ile değil.

Çok iyi bir topraklama ve stabil sabit elektrik. Sizin ihtiyacınız olan bu, bunu nasıl sağlarsınız onu araştırmanız lazım.

B Çevrimdışı

Bsrbnzr 

Yeni Üye
24 May 2021
2
30
A Adem Helvacı
Adem bey beyaz eşya konusunda fikirlerinize önem verdiğim için özellikle foruma üye olma ihtiyacı hissettim.
Durumum şu Kasım ayından beri kurutma makinesi alma hayalim var. Siemens WT7WH460TR makinesine bakiyordum 7binlerdeydi yılbaşından sonra 9binlere cıktı ve dudak uçuklattı. Bu kadar çıkmalı miyim onu da bilmiyorum. Almışken yünlü yıkama programı olsun da istiyorum. Basta odeyeyim elektrik cok tırmanmasin da. Bana tavsiye edebileceğiniz makine veya makineler var mi? Beko tavsiyelerinizi de okudum. Ancsk model fikrim yok. Her geçen gün fiyatlar artıyor ve ben alamıyorum. 3 hafta sonrada doğum yapıyorum. Bu mevzuyu tavsiyeniz ile halletmek çok isterim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt