Beyaz Eşya

A Çevrimdışı

aysegül 

Yeni Üye
14 May 2020
35
26

Merhabalar A Adem Helvacı bey size bir şey sormak istiyorum. Forumu okudum videolarınızı izledim ama karar vermekte zorlandım. Beyaz eşya alacağım. Yine tavsiyenizle toshiba tv almıştım ve çok memnun kaldım. Hala kullanıyorum.

Çamaşır makinası, buzdolabı ve kurutma makinası alacağım. Lg düşünüyordum ama servis sıkıntısından dolayı vazgeçtim. Kurutma makinasında vestel 7 kiloluk almayı düşünüyorum. Siz 8-9 kiloluk vestellerde denge sorunu var dediğiniz için. Media marktta yüzde 20 indirim ve taksit imkanı olduğu için oradan alacağım. Media marktta bulabileceğim modeller içinde bana hangi marka ve modelleri tavsiye edersiniz? Markalar samsung videonuzu izledikten sonra samsung düşünüyorum. Ama samsung un alt sekmenti yerine vestel iyi dediniz. Uzun süre araştırdım ama ben bu işin içinden çıkamadım. İnvrrter motor gibi şeylere alt yapım müsait değil diye anlayamıyorum. Toplam bütçemi 14.000 tlye kadar zorlayabilirim. Şimdiden yanıtınız için çok teşekkür ederim.

A Çevrimdışı

aysegül 

Yeni Üye
14 May 2020
35
26
Ben biraz araştırdım. Öncelikle mediamarketta olan markaları size söyleyeyim.
Altus, Grunding
Bosh, Profilo
Elextrolüx, hoover
Lg
Samsung
Vestel
Hoover in buz dolapları yok ama çamaşır ve kurutması var.

Sadece Samsung için de alabileceğim modelleri araştırdım. Siz bu markalar içinden başka marka söylerseniz onu da araştıracağım.

Çamaşır makinaları

SAMSUNG WW90J5475FW/AH A+++ Enerji Sınıfı 9Kg 1400 Devir Çamaşır Makinesi Beyaz 3200 tl

SAMSUNG WW90J5355FW/AH CM Eco Bubble A+++ Enerji Sınıfı 9Kg 1200 Devir Çamaşır Makinesi Beyaz 4000 tl

SAMSUNG WW10N644RBX Eco Bubble A+++ 10kg 1400 Devir Çamaşır Makinesi Inox 4700 tl

Buzdolapları

SAMSUNG RB46TS334SA/TR A++ Enerji Sınıfı 501L Twin Cooling Buzdolabı Gümüş

SAMSUNG RB50RS334SA/TR A++ Enerji Sınıfı 543L No Frost Buzdolabı Gümüş

SAMSUNG RT50K6000S8/TR A+ Enerji Sınıfı 516L No-Frost Buzdolabı Inox

Kurutma makinasında ise vestelin
VESTEL KM 9701 A++ Enerji Sınıfı 9kg Kurutma Makinesi Beyaz 3650 tl

VESTEL KM 7601 A+ Enerji Sınıfı 7Kg Isı Pompalı Kurutma Makinesi Beyaz 3000 tl

VESTEL KM 8701 A++ 8 kg Isı Pompalı Kurutma Makinesi Beyaz 3500 tl

Modeleri var

Samsungta ise 1 tane kurutma makinası var.

SAMSUNG DV90M5000QW/AH A++ Enerji Sınıfı 9 kg Kurutma Makinesi 5800 tl

Bu modellerin detayları siz daha iyi bilirsiniz. Acaba hangisini tavsiye edersiniz. Başka markalardan sadece LG düşünüyordum ama onun servisi philps gibi diye uzak durma kararı aldım. Altus, profilo, bosch hepsi olabilir marka seçmiyorum. Sadece iyi bir model arıyorum. Hangisini tavsiye edersiniz acaba? A Adem Helvacı

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Merhaba; Önce uyarılar ile başlayayım.

HOOVER eski hoover değil yani bizim bildiğimiz kalitede olan hoover değil o nedenle aklınızdan çıkartmanızı tavsiye ederim. Negatif çok örneklerini gördük, ssh konusu ayrı bir sıkıntı, servisi servis değil, makinesi zaten makine değil.

Vestel sallanıyor dediklerim çamaşır makinesi, siz kurutma makinesi demişsiniz ki kurutma makinelerinde bu sorun yok.

Yine de Yıkayıcı kurutucu anlamda ben olsam Vestele yanaşmazdım. Bu konuda BEKO rüştünü ispat etmiştir.

Bulaşık makinesi Samsungdan alınmaz, o konuda tercihim mutlaka Vestelden yana olur.

Soğutucu grubu yine Samsung güvendiğim üreticilerdendir, Yerli isterseniz Arçelik öneririm lakin motor konusunda son yıllardaki tercihleri bu fikri biraz sorgulatıyor onu da belirtmek isterim. Son dönem kullanılanlarda aluminyum sargılı motorlar olması negatif bir durum. Samsung Twin cool incelediğim test ettiğim mükemmel üründür.

LG bu aralar soruluyor bana lakin hep aynı şeyi yazıyorum. LG Beyaz eşya demek , ikinci bir Hotpoint vakası riski demektir. Bu adamlar Türkiye pazarından çekilme kararlarını açıklamışlardı 2 sene kadar önce. Stoklardaki ürünleri eritebilmek adına ''Yok öyle bir şey '' deseler de güven vermiyor bana açık ve net.

A Çevrimdışı

aysegül 

Yeni Üye
14 May 2020
35
26
  • Merhaba; Önce uyarılar ile başlayayım.

HOOVER eski hoover değil yani bizim bildiğimiz kalitede olan hoover değil o nedenle aklınızdan çıkartmanızı tavsiye ederim. Negatif çok örneklerini gördük, ssh konusu ayrı bir sıkıntı, servisi servis değil, makinesi zaten makine değil.

Vestel sallanıyor dediklerim çamaşır makinesi, siz kurutma makinesi demişsiniz ki kurutma makinelerinde bu sorun yok.

Yine de Yıkayıcı kurutucu anlamda ben olsam Vestele yanaşmazdım. Bu konuda BEKO rüştünü ispat etmiştir.

Bulaşık makinesi Samsungdan alınmaz, o konuda tercihim mutlaka Vestelden yana olur.

Soğutucu grubu yine Samsung güvendiğim üreticilerdendir, Yerli isterseniz Arçelik öneririm lakin motor konusunda son yıllardaki tercihleri bu fikri biraz sorgulatıyor onu da belirtmek isterim. Son dönem kullanılanlarda aluminyum sargılı motorlar olması negatif bir durum. Samsung Twin cool incelediğim test ettiğim mükemmel üründür.

LG bu aralar soruluyor bana lakin hep aynı şeyi yazıyorum. LG Beyaz eşya demek , ikinci bir Hotpoint vakası riski demektir. Bu adamlar Türkiye pazarından çekilme kararlarını açıklamışlardı 2 sene kadar önce. Stoklardaki ürünleri eritebilmek adına ''Yok öyle bir şey '' deseler de güven vermiyor bana açık ve net.
    Çok teşekkür ederim. Baktımda Twin Cool un bi Taylant üretimi var bir de Türkiye üretimi. Bunlar arasında fark olur mu, siz hangisini tavsiye edersiniz? Bir de şunu anlayamadım Twin Cool ile ikili soğutma aynı şeyler mi? Soğutma sistemi olarak bazılarında ikili soğutma yazıyor aynı şeyden mi bahsediliyor.

Kurutma makinesi olarak Beko demişsiniz ama çamaşır makinesi içinde mi Beko tavsiye ettiniz? Beko yu daha önce hiç araştırmamıştım, hangi serilerini alsam uzun ömürlü olur?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Merhaba; Önce uyarılar ile başlayayım.

bekoyu biraz araştırdım ve içime sindi ama Mediamarkt beko ürünleri yok.altus ve gruding var. Aynı kalite midir acaba?

Aynı kaliteyi Altus veya Gurindingte bulabilir miyim? Bulamazsam mediamarkttanki indirimden faydalanamayacağım ama önemli değil beko iyiyse beko olsun.

Son düzenleme:
Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,103
43
A aysegül Merhaba evde her şey Altus marka servis ve ürünlerin çalışmasından hiç şikayetçi değilim. Bahsettiğiniz kurutma makinesinin incelemesini yaptım. Kullanıyoruz oldukça iyi. Grundig GDH 80Y de alternatif olabilir. İnternet üzerinden alırsanız 2500₺ ye geliyor Altus. Grundig ise 2700₺ ancak ben Altus alıp +4 yıl garanti yaptırmayı daha uygun buldum. Altusu almamda ki en büyük etken yorgan programı oldu diyebilirim.

Geçen medimarktda 2499₺ den satışdaydı.

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A aysegül Merhaba evde her şey Altus marka servis ve ürünlerin çalışmasından hiç şikayetçi değilim. Bahsettiğiniz kurutma makinesinin incelemesini yaptım. Kullanıyoruz oldukça iyi. Grundig GDH 80Y de alternatif olabilir. İnternet üzerinden alırsanız 2500₺ ye geliyor Altus. Grundig ise 2700₺ ancak ben Altus alıp +4 yıl garanti yaptırmayı daha uygun buldum. Altusu almamda ki en büyük etken yorgan programı oldu diyebilirim.

Geçen medimarktda 2499₺ den satışdaydı.

İşte bu yaaaa.

Forumların en sevdiğim yanı, gerçek kullanıcıların deneyimlerini tarafsız sunması. Elinize sağlık

A aysegül Altus Grundig olur sorun yok. Twincool ile İkili soğutma aynı şey. Üretim yeri konusunda içiniz rahat olsun sorun yok. Olanları zaten ifşa ediyoruz.

Mesela SAMSUNG dan ankastre set almak yerine gidin SİMFER alın zira Samsung da zaten Simfere ürettiriyor dediğimiz gibi :)

A Çevrimdışı

aysegül 

Yeni Üye
14 May 2020
35
26

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Ankastre akırsam simfer alacağım ?

Söylediklerinize göre bunları seçtim. Ama gerçekten Beko ile Grundig aynı malzeme kalitesinde midir. Youtube videolarında beko daha fonksiyonlu duruyor. Ama içi aynıysa gruding gerçekten daha ekonomik A Adem Helvacı

Pitbull Pitbull yorumunuz için çok teşekkür ederim. Altusu da çok beğendim ama plastik menteşe olması beni korkuttu

Vedatank Çevrimdışı

Vedatank 

Aktif Üye
15 Ocak 2020
380
66
Sayın forumdaşlarım bende naçizane almış olduğum çamaşır makinesini anlatayım. 2020 kasım ayında Hoover 14102 model 10 kg 1400 devir çamaşır makinesi aldım. Makineye çamaşır atığımız zaman alt şasesi zayıf geldiğinden sarsıntı yapıyor 1000 devirde fazla denge kaybı oluyor 800 devirde nispeten denge sağlayabiliyor saç aksamı ince olduğundan esneme yapıyor kesinlikle tavsiye etmiyorum. İnceleme şansı olan arkadaşlarım sac aksamını kontrol etsinler.

A Çevrimdışı

aysegül 

Yeni Üye
14 May 2020
35
26

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Ankastre akırsam simfer alacağım ?

Söylediklerinize göre bunları seçtim. Ama gerçekten Beko ile Grundig aynı malzeme kalitesinde midir. Youtube videolarında beko daha fonksiyonlu duruyor. Ama içi aynıysa gruding gerçekten daha ekonomik A Adem Helvacı

Pitbull Pitbull yorumunuz için çok teşekkür ederim. Altusu da çok beğendim ama plastik menteşe olması beni korkuttu
Grundig kurutma makinesinin tampuru çelik değilmiş galvenezmiş? Beko da mı öyle? Bir de hangi serisini tavsiye edersiniz? A Adem Helvacı

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

aysegül 

Yeni Üye
14 May 2020
35
26

Merhaba bugün biraz daha araştırdım ve çamaşır makinesinde 3 model arasında kaldım.

Bu 10 yıl motor garantisi var 10 kiloluk grudinglerde yok aynı motor olmasına rağmen o yüzden bunu seçtim hemde çok ucuz. Bugün beko bayilerine de akşam gidebilirsem gidip fiyat soracağım

Ama öncelikle bu 3 modelden hangisi doğru tercih olur içleri tamamen aynı mıdır? A Adem Helvacı

Günlük düzenleme limitim dolduğu için tekrar yazdım. Bu üç model

Son düzenleme:
Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
586
Samsung buzdolabını 6-7 yıldır kullanıyoruz, gerek Giresunda servisi olsun gerek de dolap olsun çok memnunuz. 2-3 aylık LG dolabımız var kompresör sesi yoğun geldiği için baş ağrıtıyor, dolabın bulunduğu odada koltuk varsa oturan kişi rahatsız olacaktır, sık sık motoru çalışıyor, soğutması güzel, ama arıza yaparsa servis yüzünden çekeceğimiz olduğu kesin.

LG çamaşır makinesi aldık, Giresunda servisi yok, servis bilgisiz, makineler de gerek iç yapısı olsun gerek de kalitesi olsun beni tatmin etmiyor. LG marka da bu şekilde giderse bu son nefesini de verir. Onun dışında çevremde arçelik simens altus Ç.makineleri var güzeller.

Samsungun bulaşık makinesini kullanan akrabam var hiç memnun değil, biz regal marka B.makinesi kullanıyoruz memnunuz.

Kurutma makinemiz olmadığı için bir şey söyleyemem.

A Çevrimdışı

aysegül 

Yeni Üye
14 May 2020
35
26
Samsung buzdolabını 6-7 yıldır kullanıyoruz, gerek Giresunda servisi olsun gerek de dolap olsun çok memnunuz. 2-3 aylık LG dolabımız var kompresör sesi yoğun geldiği için baş ağrıtıyor, dolabın bulunduğu odada koltuk varsa oturan kişi rahatsız olacaktır, sık sık motoru çalışıyor, soğutması güzel, ama arıza yaparsa servis yüzünden çekeceğimiz olduğu kesin.

LG çamaşır makinesi aldık, Giresunda servisi yok, servis bilgisiz, makineler de gerek iç yapısı olsun gerek de kalitesi olsun beni tatmin etmiyor. LG marka da bu şekilde giderse bu son nefesini de verir. Onun dışında çevremde arçelik simens altus Ç.makineleri var güzeller.

Samsungun bulaşık makinesini kullanan akrabam var hiç memnun değil, biz regal marka B.makinesi kullanıyoruz memnunuz.

Kurutma makinemiz olmadığı için bir şey söyleyemem.
Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Bende biraz araştırınca sizin gibi düşünmeye başladım. Bulaşık makinesini önceden aldım yoksa bende regal veya vestel alırdım. Çok tavsiye edildiğini gördüm.

Bugün sipariş verdim. Sipariş vermeden önce beko ve arçelik bayilerine gittim. Ufak bir indirim bile yapmadılar. Bu yüzden internetten sipariş verdim. Samsung buzdolabı, profilo çamaşır makinası(beko çamaşır makinası istiyordum ama mediamarkt yoktu. Bayi de indirim yapmayınca mecburen aldım Gruding ise mağazadan teslimat vardı alıp kendim getiremezdim) aldım. Profilo çamaşır makinası aklımda hiç yoktu ama fiyatı çok uygundu ve stokta bir profilo bir bosh vardı yorumlarda profilo daha iyi diye onu seçtim ama profilo da servis bazen sorun yapabiliyormuş. Umarım iyi çıkar. Kurutma da ise vestel aldım. Vestel kalitesi bana az kötü gibi geldi ama bekoyla arasında 1500 tl vardı. Beko pahalı diye grudingi de inceledim ama vestel filtrelemesi de grudingten iyi gibi duruyordu. Hem çelik kazan olduğundan dolayı vestel seçtim. Birde Vestelde sorun yaşarsam para iadesi yapacağını düşünüyorum çünkü daha önceleri yapmış. Buna güvenerek aldım. Kullandıktan sonra yine yazacağım. Birazda şans olduğunu biliyorum inşallah sağlamları denk gelirse sorun yaşamam.

Bunları alınca aklıma şu takıldı: Bizim evde elektrikler arada gidip geliyor. Akım koruma prizi almam faydalı olur mu yada ne yapmam gerekir cihazlar kendini koruyabilirler mi acaba? Salih445 Salih445 A Adem Helvacı

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49
Beyaz eşya da akım koruma pek tavsiye etmem.bilhassa derin dondurucu ve buzdolabında kesinlikle akım koruma kullanmayınız

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
586
Akım koruma tuzağına düşmeyin efendim, LG servis Ç.makinesini kurarken 30TLlik ürünü 110TLye satarak ve üstüne bir de bunu almazsan cihazın garanti dışı kalır diyerek anneme satış yapmışlar. ÖYLE BİR DÜNYA YOK. Hiç bir işe de yaramazlar. Her elektrik kesintisi ololduğunda 186yı arayın. Durumu izah edin. Kesintiler devam ederse de hakkınızı arayın.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri