Ben "Oyun Geliştiren" Adamım

agg1401 Çevrimdışı

agg1401

Yeni Üye
16 Tem 2020
25
29
Bugün sana kendimi anlatacağım, bu yazıda tamamen kendi hayatımı öğreneceksin.

Küçüklüğüm
school-04.07.2020.jpg

Öncelikle kişisel klasik bilgilerimden bahsederek yazıya başlayayım, ben Ayhan Gazi Gülcü Japonca olarak yazacak olursam, アイハン・ガジ・グルク elde ediyorum. 15 Ağustos 1994 doğumlu ve y kuşağına denk olan bir ortopedik engellisine sahip olarak dünyaya geldim ve küçüklüğüm çok yaramazlıkla geçse bile ailem tarafından, büyük ilgiyle büyütüldüm.

Şimdi ise, biraz oyun geçmişimden bahsedeyim. Oyuncu olarak ilk kullandığım oyun konsolum ise Micro Genius olarak başladı ve o oyun konsolunda en çok Super Mario Brothers ve oynadım, o dönemlerde yaşımı yanlış hatırlamıyorsam 6 - 7 olması lazım. İleri yaşlarımda Almanyadaki akrabalar, bize Sony Play-Station 1 aldılar ve onda da çok oyun oynadım ama ne oynadığımı hiç hatırlamıyorum ama az çok hatırladığım kadarıyla f-1 yarış oyunu veya kaykay oyunu oynardım.

İlk bilgisayarım sanırsam Windows XP idi ve hala en sevdiğim sistemdir XP. Bu sistemi aldıklarında yaklaşık 12 - 13 yaşlarındaydım, y kuşağı iyi bilir. Bilgisayarı derslerde yardımcı olsun diye aldırmıştım ve tabii ki, daha çok oyun oynamaya başladım. O dönemlerde okulada gidiyordum. Okulumu Hikmet Yedekçioğlu İ.Ö.O.'nda tembel teneke olarak okudum, ilköğretimi gördüğüm senelerde yani 14 - 15 yaşlarında Televizyona çıktım. Tabii ki, bu televizyon maceram azıcık değil, tamam dürüst olayım tamamen fiyaskoydu. Televizyondaki açıklamalarım genellikle yalandı, yani çok kitap okurdum, bilgisayarı kullanırdım (oyun oynardım), dersime çalışırdım vb. gibi lanse edildim ve karnemi gören TV muhabiri birkez konuştuktan sonra, bir daha beni göremediler. Lise dönemimde çok ahım şahım bi'şey olmadı ve o maceram ise, bir senelik olarak sürdü.

Ergenliğim
music-04.07.2020.jpg

Y kuşağındaki her ergen gibi, bende rap dinlerdim diyemiyorum ve şuan bile dinliyorum. O zamanlar genellikle dinlediğim rapçiler Sagopa Kajmer, Kolera, Mozole Mirach, Şanışer, Bela, Beta, Ceza, Canfeza vb.'ni dinlerdim ama üstü çizik olanları dinlediğim için kendime kızgınım. Rap dışında popta dinlerdim ama günümüzde bile dinliyorum, genellikle o zamanlarda olan şarkıcı ve grupları Grup Hepsi, 4 Yüz, maNGa, Gülşen, Hande Yener, Rafet El Roman vb. gibi şarkıcılar vardı ve bazıları günümüzde çok ses getirmese bile, işlerini icra etmektedirler.

Şarkı söyleme maceramda oldu. Yanlış hatırlamıyorsam 4 şarkı söyledim. 3 rap, 1 pop ve 1 vocaloid cover idi. İlk şarkıysa, Guruku-senpai adı altında Öfke şarkısıydı, şarkıyı bulamadım nette eğer, bulursan bana da atabilirsin ama en azından sözleri sitede var. Diğer rapim ise Her şey Ortada söylediğimi hatırlıyorum ama sözleri nette var ve daki siteden okuyabilirsin. 3. şarkı ise bir pop Aşk Beni Aşar şarkısı vardı ama onu dinlemen mümkün değil, diğer şarkılardaki gibi sözlerini okuyabilirsin, okumak için bas. O dönemdeki son şarkım ise, Ateşin Gücü adı altında seslendirip, yayımladığım Eğirme Şarkısı var en azından bunu dinleyebilirsin.

Rijitsu Dönemi
rijitsu-04.07.2020.png

İlk olarak kurduğum grup ise Rijitsu idi ve bu resmen fiyaskoydu, bu oyun işine tamamen girmeme sağladığı için, çok kızgın değilim ama o insanları çözemediğim için hala o kişilerle yarım kalan bir hesabım var, tamamen kendi başıma engellediğim için değil. İlk ciddi olay, domaini 2. yılında elimden kaybetmiştim ve o zamanlar çok daha toydum ama dersimi almıştım. Domaini kaybetmem sadece, kendi şımarıklığım resmen, adama demediğimi bırakmamıştım ve ceza olarak 6 ay boyunca 'i almıştım (yine sponsorlukla) ama site sürekli yine değişiyordu ama bu sefer biraz fazla oyun ürettim. Bu oyunlar ise, buradakiler sıraya göre değil, hatırlamaya göre yazdım. II VS. III (nette yok), Bomber Q (proto: Bomb Humanity), Mini Adventure Remix, Labyrinth of Princess Remix, Space Ship Andromeda, Kahve ve Çekirdekler, Zeko's Adventure (yayımlanmadı), Twin Brothers (yayımlanmadı), Masao no Bouken (proto: Masao-kun Adventure) oyunlarını yaptım. O dönemlerde Construct 2 lisansını bir firma tarafından bana özel alındı ve o zamanlardan beri kullanıyorum.

Onun dışında hikaye yazmaya çalıştım ama çok fazla ileriye gidemedim yine de güzel serilerdi, nette aramayın boşa onları bulamazsın. Adlarıysa: Pandora Poisa Kasaimura, Poison of the Life ve adını hatırlayamadım seri vardı ve o seri çok kısa sürdü. Son dönemlerinde Masao no Bouken'i geliştiriyordum ama firmayı kapattığım için, oyunu erteledim.

Hemoloya Games Dönemi
site-03.07.2020.png

Yeniden bir başlangıç yapmaya karar verdim ve eski arkadaşlar yerine yeni arkadaşlarla anlaşma yaparak, oyun ekibini kurdum. Bu ekip sayesinde iyi işler imzalar atmaya çalıştım ve bu sayede oyun yapmaya daha fazla ısındım. İlk yayımladığımız oyun ise, idi. O oyun tamamen kötü oldu ama en azından, ismini duyurmam için bunu yapmam şart idi, o yüzden ilk oyunu çok değerli saymıyorum. Son dönemlerde yayımladığım oyun ise Rijitsu döneminde yaptığım ama rafa kaldırdığım oyunun demosunu tamamlayıp, insanlara sunduğum 'di ve dün güncellemesini yaptığım bir oyun daha var, bu oyunun adıysa idi.

Bu oyunlar dışında yine bir senaryo yazmaya çalışıyorum, bu senaryoyu çoğu kişi biliyor ve adıysa 'tir. Onun dışında çok ağırlıklı uğraşmadığım işler var, onlar ise ve 'dır. Son dönemlerde çok fazla projelere ağırlık veremiyorum, çünkü ev dolu oluyor ve sadece oyunlarla uğraşmakla yetiniyorum.

Artı Yanlarım
  • İstediğimi almadan bırakmam,
  • Projeleri yapmayı seviyorum,
  • Şarkı dinlemeye bayılıyorum,
Eksi Yanlarım
  • Keçi inadım var,
  • Laftan anlamam,
  • Çok fazla sessizim,
Son

Yazı sitemden alındı. :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Bu arada 17 yıl çalgıcılık yapmış,bunun 7 yılını piyanist-şantör olarak, canlı çalıp, bas bas şarkı söylemiş birisi olarak karalıyorum :) ,geri kalan 10 yılın 2 yıl bateri ,2 yıl bas gitar ,6 yıl da orkestrada klavye çalmış ,halen köyde arada sırada çalan birisi olrak da karalıyorum ,tabii düğün çalgıcısıyım yani :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
teraspy teraspy Öğrenmeye çalışacağım ve sürekli kendimi geliştireceğim.
Gördüm-okudum rap şarkı sözlerini :) ,gayet güzel ,hatta birisini hafiften mırıldandım "bakayım rap yapabilirmiyim" diye ,tabii alt yapı olmadığından sadece 4lük mırıldandım,ama bana göre değil rap ,oğlum da baterist ,Barış Manço grubundaydı ,çok şehire gitti konser için ,ama o da metalci ,gerçi kulağıma hoş gelen tüm müziği dinlerim ,daha ayırt etmedim ,sadece arabeski isteyerek çalıp söylemedim ,ama mecburen çalıp-söylediğimi de belirteyim , sevgili ayhan :)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
''SİLİN!''

Emir kipi ile rapor oluşturulunca girdim baktım nedir diye?

Genç dostumuzun canı sıkılmış ve konunun silinmesini istemiş lakin her canı sıkılanın konusunu silmiyoruz bilginiz olsun isteriz.

Yönetim olarak konunun silinmesini gerektirecek yasadışı veya huzursuzluk içeren durum görmedik.

Bir sorun var ise gelip düzgün şekilde anlatıp RİCA edilse oturup bir konuşur değerlendirirdik de bu nedir kardeşim kendi konunu şikayet edip sonra da hiç bir açıklama yapmadan SİLİN demek?

Silmiyorum..

agg1401 Çevrimdışı

agg1401

Yeni Üye
16 Tem 2020
25
29
''SİLİN!''

Emir kipi ile rapor oluşturulunca girdim baktım nedir diye?

Genç dostumuzun canı sıkılmış ve konunun silinmesini istemiş lakin her canı sıkılanın konusunu silmiyoruz bilginiz olsun isteriz.

Yönetim olarak konunun silinmesini gerektirecek yasadışı veya huzursuzluk içeren durum görmedik.

Bir sorun var ise gelip düzgün şekilde anlatıp RİCA edilse oturup bir konuşur değerlendirirdik de bu nedir kardeşim kendi konunu şikayet edip sonra da hiç bir açıklama yapmadan SİLİN demek?

Silmiyorum..
Tamam yazayım. Oyun geliştirmekle alakalı hiçbir şeyle iliştirilmek istemiyorum. Hayatımı kalıcı değiştiriyorum ve geçmişimi çöpe atmak zorundayım. Yakın zamanda hikaye yazmaya ve sesli video içerikleri çekmeye başlıyorum. Bu yüzden oyun geliştirmeyle alakalı ne kadar veri varsa sildiriyorum. Bu daha başlangıç, bugün tüm kişisel hesaplarımın olduğu siteleri gezeceğim. Olay sadece burasıyla sınırlı değildir.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Tamam yazayım. Oyun geliştirmekle alakalı hiçbir şeyle iliştirilmek istemiyorum. Hayatımı kalıcı değiştiriyorum ve geçmişimi çöpe atmak zorundayım. Yakın zamanda hikaye yazmaya ve sesli video içerikleri çekmeye başlıyorum. Bu yüzden oyun geliştirmeyle alakalı ne kadar veri varsa sildiriyorum. Bu daha başlangıç, bugün tüm kişisel hesaplarımın olduğu siteleri gezeceğim. Olay sadece burasıyla sınırlı değildir.
Buna bu kadar takılma bence, yaptığın işte başarılı olduktan sonra geçmişini karıştırsalar ne yazar ki? :alala

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt