BEN EN İYİSİ SİZE BİR FIKRA ANLATAYIM

RUHİTAN Çevrimdışı

RUHİTAN 

Aktif Üye
11 Tem 2021
260
65
Dolar bir gecede Türk lirası karşısında %35 değer kaybetti. Bir gecede % 35 değer kaybedebiliyorsa, bu girişim daha önce neden yapılmadı? Üstelik bu olay piyasaların kapalı olduğu bir gecede yapıldı... Piyasaların kapalı olduğu tatil gecesinde, piyasanın ölü saatlerinde kim alış veriş yaptı ve bu para kimin parası. Öyle bir milyar iki milyar dolarla filan olacak iş değil bu... Bu düşündürücü... Bir gecede % 35 değer kaybeden dolar, bir gecede % 35 yine yükselebilir... Aslında bir taraftan Nas'tan bahsederken, katmerli faiz olayı getiriliyor ve bir kaç ay sonra katmerli bir enflasyon göreceğimizin belirtisi... Pazartesi günü yapılan operasyon ve ardından başlatılan örtülü faiz, soyguna yapılan bir makyajdı. Bu arada, "Ver Nas'ı!" dedikçe davul zurna eşliğinde böğürüp halay çekebilen bir primat türü olan Akşempanzeler bilimsel olarak incelenmeli.
Ben en iyisi size bir fıkra anlatayım...

KURT VE ÇOBAN

Kurdun biri bir çobanın sürüsünün peşinde dolaşıyormuş. Çoban koyunlarını korumak için gözlerini dört açıyormuş. Çoban bir süre sonra kurdun kötü bir niyeti olmadığına, tam tersine sürüyü koruduğuna inanmaya başlamış. Çobanla bir kurt uzunca bir süre sürüyü birlikte korumuşlar.

Bir gün çobanın aceleyle köye uğraması gerekmiş ve sürüyü koruma işini kurda bırakmış.

Köyden döndüğünde bir de bakmış ki kurt da yok sürünün yarısı da.

EŞEK VE YAŞLI ÇOBAN

Yaşlı bir çoban eşeğini otlatırken birden haydutların geldiğini görür ve eşeğine. “Hadi kaçalım, hırsızlar bizi yakalamasın,” der.

Eşek istifini bozmadan sorar:

“Haydutlar sırtıma iki küfe yüklerler mi?”

Çoban, “Hayır, yüklemezler.”

Eşek başını sallamış.

“Öyleyse neden kaçayım? Şimdi senin yükünü taşıyorum. Onlar geldiğinde onların yükünü taşıyacağım. Yük benim sırtımda olacaksa kimin yükü olduğunun ne önemi var?”

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Hocam hatırlarmısınız bu Kutsal kitabın ve bu güzel Dinin ayetlerini suelerini geçmişte de böyle Bakara Makara diye dillere dolamışlardı.

Çok merak ediyorum bu Din tüccarları kadar islamiyete zarar vermiş gelmiş geçmiş başka parti OLDU MU acaba Ülkemizde?

RUHİTAN Çevrimdışı

RUHİTAN 

Aktif Üye
11 Tem 2021
260
65
Hocam hatırlarmısınız bu Kutsal kitabın ve bu güzel Dinin ayetlerini suelerini geçmişte de böyle Bakara Makara diye dillere dolamışlardı.

Çok merak ediyorum bu Din tüccarları kadar islamiyete zarar vermiş gelmiş geçmiş başka parti OLDU MU acaba Ülkemizde?
Bunların İslam'a yaptığı kötülüğün yüzde birini bile Cumhuriyet tarihinde hiçbir parti yapmamıştır...

Geri
Üst Alt