Beko 674581 EI buzdolabı alınır mı?

E Çevrimdışı

Evil Belief

Yeni Üye
12 Tem 2021
49
Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Günaydın; bu modeli satın almanızda sakınca yoktur. Bildiğiniz üzere mümkün olduğunca her üretimin kompresör ve kalori konularını takip ediyoruz.

E Çevrimdışı

Evil Belief

Yeni Üye
12 Tem 2021
49
Günaydın; bu modeli satın almanızda sakınca yoktur. Bildiğiniz üzere mümkün olduğunca her üretimin kompresör ve kalori konularını takip ediyoruz.
Çok teşekkür ederim Adem bey, içim rahat bir şekilde satın alıyorum o halde bugün :)

Şu bulaşık makinesiyle beraber almayı düşünüyorum (500 TL kadar fiyat avantajlı oluyor), model olarak bunu önerir misiniz acaba?

Beko BM 5045 I

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Çok teşekkür ederim Adem bey, içim rahat bir şekilde satın alıyorum o halde bugün :)

Şu bulaşık makinesiyle beraber almayı düşünüyorum (500 TL kadar fiyat avantajlı oluyor), model olarak bunu önerir misiniz acaba?

Beko BM 5045 I
Genelde pek dikkat eden olmaz ama OKAM yani otomatik kapı açma mekanizmalı olan bulaşık makineleri benim öncelikli tercihim olur. İnverter kısmı tartışmaya açık olmakla birlikte Arçelikte 6166 modeli ile 9bin liradan yüksek satılan makineye eşdeğer makine bu Beko. Satın almanızda sakınca yoktur :ok

E Çevrimdışı

Evil Belief

Yeni Üye
12 Tem 2021
49
Adem hocam merhabalar tekrar, rahatsız ediyorum. 674581 EI buzdolabı dün geldi ama kutudan hasarlı çıktı, 3 yerinde göçük vardı. Sıfırıyla değişim talep ettim daha gelmedi.

Fakat kusurlu ürün ilk geldiğinde kompresör markasını kontrol ettim, TEE kompresördü. Eğer yeni gelecek olan ürün de TEE kompresörlü çıkarsa itiraz, değişim talebi vs. bir şey yapabilir miyim? Kompresörü sorunsuz denildiği için almıştım maalesef hayal kırıklığına uğradım.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Aynı seride kullanılan Jia kompresöre kıyasla kalori oranı daha yüksek olduğu için satın alınmasında sakınca görülmüyor. Kalori oranı yüksek olunca daha rahat çalışıyor kompresör. Biliyorsunuz bizim üreticilere veya markalara takıntımız yok, yanlış mühendisliğe ve daha çok para kazanmak uğruna uygun olmayan ucuz donanım kullanılmasına itiraz ediyoruz. Jia kullanılan modellere de itiraz ettik mesela, neden? çünkü o kompresör o dolap için küçüktü o yüzden.

C Çevrimdışı

cavusabri

Yeni Üye
7 Tem 2023
7
37
Aynı seride kullanılan Jia kompresöre kıyasla kalori oranı daha yüksek olduğu için satın alınmasında sakınca görülmüyor. Kalori oranı yüksek olunca daha rahat çalışıyor kompresör. Biliyorsunuz bizim üreticilere veya markalara takıntımız yok, yanlış mühendisliğe ve daha çok para kazanmak uğruna uygun olmayan ucuz donanım kullanılmasına itiraz ediyoruz. Jia kullanılan modellere de itiraz ettik mesela, neden? çünkü o kompresör o dolap için küçüktü o yüzden.
Merhaba Adem bey aynı buzdolabından ben de aldım. Üzerinde Tee Vntz 125 M kompresör mevcut. Bahsettiğiniz yüksek kalorili olan kompresör bu mu? Bir de sadece üst kapak açıkken hafif sallanması normal midir? Ayarlanabilir mi? Daha önce bu sorunu yaşayan Burçin hanımın vidyosunu izledim ama o kadar şiddetli sallanmıyor.
Teşekkürler.

IMG_20230705_214231.jpg

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,740
Merhaba Adem bey aynı buzdolabından ben de aldım. Üzerinde Tee Vntz 125 M kompresör mevcut. Bahsettiğiniz yüksek kalorili olan kompresör bu mu? Bir de sadece üst kapak açıkken hafif sallanması normal midir? Ayarlanabilir mi? Daha önce bu sorunu yaşayan Burçin hanımın vidyosunu izledim ama o kadar şiddetli sallanmıyor.
Teşekkürler.

IMG_20230705_214231.jpg
Üst kapak açıkken dediğiniz buzdolabının ön cephesindeki üst kapaktan mı bahsediyorsunuz?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Teşekkürler.

IMG_20230705_214231.jpg
Hocam bildiğin TEE kompresör kimse kimseyi yüksek kalori diye yemesin.!

TEE En Tepe modeli VNTZ 165M bile 4500rpm devirde 235kcal verebilirken aynı seğmente yani yüksek kalorili
Samsung NF54M5151ARAK 3700rpm devirde 288kcal verebilmekte.

Samsungabbafc2193aeca3d.png

TEE.png

C Çevrimdışı

cavusabri

Yeni Üye
7 Tem 2023
7
37
slowfood slowfood Evet dolabın önündeki üst kapak (soğutucu kısmı ).
Sota Sota
Benimki liste de bile yok. Dandik mi yani 10 yıl motor garanti veriyoruz yazıyor ama ek garanti yapmadım.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,740
slowfood slowfood Evet dolabın önündeki üst kapak (soğutucu kısmı ).
Sota Sota
Benimki liste de bile yok. Dandik mi yani 10 yıl motor garanti veriyoruz yazıyor ama ek garanti yapmadım.
Söz konusu titremeyi motor tüm gövdeye yansıtıyorsa ya motor denge kulakları dediğimiz sarsıntı sönümleyici yastıklarda sorun vardır (Yapı değişikliği, sertleşme v.b.) ya da dolabın terazisi ve ayak ayarları düzenlenmeli.

Ne kadar zamanlıktır cihaz?

C Çevrimdışı

cavusabri

Yeni Üye
7 Tem 2023
7
37
Söz konusu titremeyi motor tüm gövdeye yansıtıyorsa ya motor denge kulakları dediğimiz sarsıntı sönümleyici yastıklarda sorun vardır (Yapı değişikliği, sertleşme v.b.) ya da dolabın terazisi ve ayak ayarları düzenlenmeli.

Ne kadar zamanlıktır cihaz?
Dolabı dün aldım . Bahsettiğim şey motor titremesi değil kapıyı açtığım zaman gövdeyi elime sallayabiliyorum.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,740
Dolabı dün aldım . Bahsettiğim şey motor titremesi değil kapıyı açtığım zaman gövdeyi elime sallayabiliyorum.
Ayaklar ciddi anlamda ayarsız. Özellikle ön ayaklar ayarlanır, sağ ve sol arasında muhtemelen yere dokunmayan, ağırlığı karşılamayan bir ayak var. Düzenlerken mümkün olduğunca arkaya doğru eğim olacak şekilde ayarlamaya çalışın. Kapağı bıraktığınızda kapanmasını da bu ayarla sağlayabilirsiniz.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Sota Sota
TEE kompresörün kaliteli olduğunu düşünmüyorum zaten birkaç yıl sonra eksisi kadar soğutamamasıyla ilgili şikayetlerden bunu anlayabilirsiniz.
Sizin kompresör 170-180kcal civarında işte beynim burada yanmaya başlıyor 180kcal nasıl yüksek kalori oluyor.!
Standart kompresör.

Bu arada TEE 16.5cc, Samsung 15cc

Ek garanti yaptırın hocam işi garantiye alın. TEE kompresör güvenen millete aldırmaz alır kendi evinde kullanır.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri