bebek odası tavsiye

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
herkese selam, allahın izni ile önümüzdeki aylarda ellerinizden öpecek olan kızım olacak, öncelikli şeyleri sıralıyorum bunlara göre konu başlıkları açacak ve desteğinizi isteyeceğim.
Bebek odasında kafamız karışık, kimi büyüyen beşik, kimi düz beşik, kimi genç odası, kimi park beşik gibi yorumlarda bulundu.
Bebek için sepet beşik aldım, çocuk odamız mevcut zaten belli süre yanımızda olacaktır. bebek odası için sizden yorumlar istiyorum.

ben genç odası için alfemo teen kidisten 2 model beğendim.
modeli ve (kız konsepti) bunlarda yatak korumalığıda olacak.

büyüyen beşikte 90*200 büyüyen halde yatak olacak şekilde şuradaki ürünleri beğendik;
(fiyonklu baby room, şirin bebek odası,doğal ladin) (bu siteyi instegramdan takip ediyorum bizim memlekette de butarzda yerler var ama internet siteleri olmadığı için bunu paylaştım)

gibi bir sürü seçenek mevut

sizin yorum ve düşünceleriniz ?

Sota Sota konu için uygun başlık yoktu, eklersen sevinirim.

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
Bebek odası için acele etme bence belli bir süre yanımızda kalacak diyorsun ya o süre zarfının sonunda zaten genç odasını kullanabilecek yaşa gelecek anne yanını biraz büyük al sadece yeterli şuan için

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Bebek odası için acele etme bence belli bir süre yanımızda kalacak diyorsun ya o süre zarfının sonunda zaten genç odasını kullanabilecek yaşa gelecek anne yanını biraz büyük al sadece yeterli şuan için
Garrolap şart gibi abi, bu durum da alırken set olarak almayı düşündüm, biliyorsun bı model bu gün var yarın yok, sonra o seti veya uyumu yakalamak sıkıntı oluyor ?

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Paylastigin ikinci linkte fiyonklu baby room, şirin bebek odası cocugun okul dönemine kadar rahatlikla ihtiyacini karsilayacak ürünlerdendir.Kullanilan yatak boyutu genelde 140x90 cm yanlarda korumaligi vardir .Yatilan kisimin yükseklik ayari mümkündür;bu sayede ilk dönemde yatak üst tarafa koyularak kullanilir,bu anneye bebegini yatagina alip koymada rahatlik saglar,ayrica yanindaki korumalari sayesinde annenin mesgul oldugu anlar icin yürüme dönemine kadar ayni zamanda güvenli bir oyun alani olarak da kullanilabilir.Belirli bir yasdan sonra yandaki korumalar kaldirilir ve yatak konulan seviye alt noktaya indirilerek kullanilmaya devam edilir.

Bu mobilya grubunda üstünde hem bebegin altini temizleyebileceginiz cekmecelerinde bebegin ic camasirlarini temizlikle ilgili malzemelerini koyacaginiz kücük bir dolap var, cok pratiktir.

Gardolap ölcüleri normal dolaplardan daha kücük bebeklik ve cocukluk döneminin ihtiyacini rahatlikla karsilayacaktir.Zaten giysilerde kücük oldugu icin cok kücük bir bölümü kullaniliyor.

Okul döneminden sonrada duruma göre sadece calisma masasi alarak diger mobilyalar kullanilmaya devam edilebilir veya ekonomik olarak problem yaratmazsa cocugun kendisinin karar verecegi genc odasina gecis yapilabilir.

Diger secenekler cocugun ilk dönemlerinde kontrolsuz olarak birakilabilecegi pratik günlük kullanima uygun olmayan mobilya tipleri.Ayrica cocugun saglikli psikolojik gelisimi icin 3 aydan sonra en gec 6.aya kadar kendi yatagina alismasi ve kendi odasinda uyumasi tavsiye ediliyor.

Bu ürünler haricinde eger bebegin belirli bir dönem ebeveyn odasinda kalmasi isteniyorsa ,ihtiyac halinde tüm odalara, mutfaga beraberinizde de götüreceginiz tekerlekli besikler var kullanilabilecek.Ben almama ragmen cok az kullanmistim.

Sonuc olarak siz kendi ekonomik durumunuza, günlük yasantiniza göre ,bebege olan yaklasiminiza göre karar vereceksiniz.Benim avantaj olarak yazdigim seyler sizin icin bir anlam ifade etmeyebilir ;mesala anne bebeginin devamli yaninda olmasini veya onun yaninda yatmayi tercih eder vs vs..

Diridiri06 Çevrimdışı

Diridiri06 

Süper Üye
7 Eki 2019
519
33
Ben 2.5 milyara aldım kızım 3 yasına girdi hiç yatmadı cöpe koyduk öylece tavsiye etmiyorum
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Ogluma diye oda hazırlamıstık tüm eşyalar beyaz oglum öldü şimdi kızım oldu 3 yasına girdi ama hiç kullanamadık hep bizimle yattı bu zamana kadar park beşşik aldık onla büyüdü olan kaç sene önceki bizim 2.5 milyara oldu

İkikez puset alan bir kişiyim ilk aldıgım da aman iyi olsun saglam olsun diye saglam bir puset aldım amaaa sonra anladım ki puset zaten agır birde cocugu koyunca tasıyamadıgı anladım yani puset alırsan en hafifi seç

Ondan sonra geldi sıra bebek arabasına gittik bi dünya para verip bebek arabası aldık sonra analdıkkı oda cok agır gezmeye gidiyorsun ne kalkıyor ne kapanıyor sonra gittik baston bebek arabası aldık cok şükür halen kullanıyoruz tasıması da kolay

Daha pandası akülü arabası ıvırı zıvırı hiç saymıyorum sakın bana danışmadan birşey alma

Son düzenleme:
oXyGeN Çevrimdışı

oXyGeN

Aktif Üye
25 May 2018
364
Bence beşik miş bebek odasıymış yazık verilen paralara kullanamadan kaldırıyorsun. Sepet beşik almamış olsaydınız onun yerine de park yatak tavsiye edecektim ama o geçmiş artık ama bebek odası yerine biraz idare edip genç odası daha doğru bir tercih olacaktir.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Bence beşik miş bebek odasıymış yazık verilen paralara kullanamadan kaldırıyorsun. Sepet beşik almamış olsaydınız onun yerine de park yatak tavsiye edecektim ama o geçmiş artık ama bebek odası yerine biraz idare edip genç odası daha doğru bir tercih olacaktir.
Onerdiginiz marka model ?

oXyGeN Çevrimdışı

oXyGeN

Aktif Üye
25 May 2018
364
Onerdiginiz marka model ?
Olay biraz ayrılabilen bütçeye dayanıyor. Ben şöyle bir yol izlemiştim. Bebek odası çok verimli olamıyor bunu çevremden gözlemlemiş ve fazlasıyla almamam konusunda uyarılmıştım. Park yatak tercih ettim hem oyun alanı hemde yatak olarak oğlum tepe tepe kullandı :hihi
3.5 yaşında bir genc odası aldım. İlk başta bilindik reklamları çok dönen markalara daha sonra diğerleri olmak üzere bir sürü yere baktık kafamız karmakarışık oldu. Sonra hiç aklımızda olmayan fakat fiyat olarak çok iyi denkgelen rengarenk diye bir markayı aldım memnunum.
Marka olarak şu diyemem ama tavsiyem gezin kampanyalı urünleri kullanışlılığı gözeterek alın olacaktır

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri