Banyo musluk suyu sicaklagini ayarlamanin kolay bir yolu?

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
selam millet ana basliklardan uygun olanini bulamadim buraya aciyorum konuyu yöneticiler konuyu transfer etsin varsa bi yer.
soruna gelecek olursak banyo yaparken suyun sicakligini ayarliyamiyorum. ya cok sicak oluyor haslaniyorum ya soguk oluyor soguk suyu fazla acarsam elektrikli su isiticisi kapaniyor az acarsamda cok sicak oluyor ve bu durum beni deli ediyor.
alamanya da yasadigim icin burada genelde elektrikli su isiticilari kullaniliyor 2-3 kademeli ve klasik banyo muslugu var küvetin bulundugu yerde , ek parca vs bisey takilip bu ayarlama isini daha hassas ve kontrollü hale getirebilirmiyiz? yanmak veya donmak disinda suyu ayarlayamadigim icin cok su ve enerji sarfiyati oluyor

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Kademeyi düşürüp basıncı yükseltmek iyi sonuç verir fakat ısıstıcının kaç watt olduğu ve su sıcaklığının kaç derece olduğu da önemli elbette.

Basınç yüksek olunca rezistansın içinde az süre bekleyen su daha az ısınır böylece haşlanmazsınız.

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
basinc gereginden fazla ana vanayi sonuna kadar acmiyorum yinede su basincli geliyor hatta istemedigim kadar aeg 2 kademeli elektrikli su isiticisiymis ve simdi baktimda en yüksek ayardaymis :slap eve yeni tasindim sayilir hic dikkat etmemisim. fakat yinede daha ince ayar icin bisey olsa iyi olurdu bu genelde herkesin sorunu banyo yaparken suyun sicakligini ayarlamak atomu parcalamakdan bile daha zor :ogg

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,103
43
Ek parça yerine termostatik banyo bataryaları var. Isıyı derece cinsinden ayarlayıp sıcak ve soğuk suyu o oranda karıştırıyor. Örnek bir resim.

8812589908018_1564672156539.jpg

S Çevrimdışı

SSBMAN

Aktif Üye
16 Ocak 2020
55
44
Termostatik bataryayı ben de tavsiye ederim. Karışımı kendisi yapıyor. eski bataryanın yerine takılabiliyor. Türkiye'de pahalı sayılır ama Almanya'da daha uygundur. Ben 3 yıldır kullanıyorum. Gayet memnunum.

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
inceledim simdi 25-40 euro arasi markasizlar grohe olanlar 120 euro montajini basarabilirmiyim bilmiyorum

Olitos Çevrimdışı

Olitos 

Aktif Üye
16 Şub 2019
218
Standart elektrikli şofbenlerin sıcak su çıkışlarına valf eklemek tehlike yaratır hatta üzerinde özellikle belirtilir. Kullandığınız sistemin detaylı bir fotoğrafını atabilir misiniz?

S Çevrimdışı

SSBMAN

Aktif Üye
16 Ocak 2020
55
44
B Bratan , bir ingiliz anahtarı yada kurbağacık yeterli montaj için. Dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var. Mevcut bataryanızın iki su girişi arasında ki mesafe. Bu mesafeyi ölçün ve bataryayı ona göre seçin. Bu mesafe genelde standarttır ama nadiren de olsa farklı olabiliyor. Yeni bataryanın bağlantısını sıkarken diş atlatmamaya dikkat edin. Bağlantıları sıkarken aşırıya kaçmayın. Bu bağlantılar genelde contalıdır. Fazla sıkmak hem contayı ezer, hem dişleri bozup yalama olması riski oluşur. Ben bu işten hiç anlamam derseniz, elbette bir tesisatçı çağırabilirsiniz. En fazla yarım saatini alacaktır.

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,052

Kullanım alanı : GÜNEŞ ENERJİSİ, KULLANIM SUYU, BOYLER ( ve diğer uygulamalar)

daha önce bakmıştım bir ürün görmüştüm bulamadım
su karışımı dengesi ile ilğili idi . hatırlamıyorum .

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri