Banggoog'dan alışveris sonrası hk.

H Çevrimdışı

hakan09 

Yeni Üye
19 Nis 2020
12
27
merhaba arkadaşlar

ben bangood'dan akıllı saat siparişi verdim ve şipariş paketlendi kargolandı ve en son ki takip te şöyle bir yazı var sizce gümrüğe takıldımı

Turkey, Item was released from customs.

yardımcı olur musunuz?

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,216
"released" demek bu anlamda Gümrükten çıkmış demektir!
veya tam tersi gümrüğe girdi anlamında da olabilir

"release" kelimesini bu Çin liler biraz değişik kullanıyorlar
daha uygun ve bu işlemlerle ilgili bir dil genel de pak kullanmıyorlar

sen en iyisi elinde takip no.su varsa PTT dış ülkeler gönderim sayfasından takip etmelisin!!

ben çok mal aldım Bang dan ve hepsi de gümrükten vergisi ödenerek adresime teslim edilmiştir
sanırım 1 paketim de direk geldi,ancak 1/Temmuz dan sonra herifler tek tek inceleyip hepsine
%40 vergi çıkartıyorlar!! hatta şimdiler de bir de şöyle,yapıyorlar örneğin hiç sana sormadan
x ürünün fiyatını gelen faturada $ 20 gibi görürlerse mala bakıp bu $ 50 lik bir maldır deyip
ona göre tahakkuk edip sana vergisini de 50 üzerinde x %40 olarak hesap ediyorlar!

ama içinden çıkamadıkları zamanda sana evrakını getir diyorlar(özellikle bu işlemle ilgili banka ekstresi
gibi herifler artık burada da uyandılar! daha yüksek bir fatura bile göstersen pek yemiyorlar)!

ben her yıl bir sürü Box getirdiğim için bunlarla çok muhatap oluyorum!

Not;"Fatura yedirme" atraksiyonu;ancak bu sizin için riskli olabilir!

örneğin X ürünün gerçek fiyatı diyelim ki $ 85 olsun,malla beraber gelen faturaya da $ 25 yazdırdın
ancak bu sefer Gümrüğe iş resmiyet de böyle olmuştur gibi göstermek adına malla gelen fatura da
$ 25 i adamlar "yerse"(genel de bunu yiyorlar,çünkü evrak üstünde ödediğin bedel ile mal faturası
birbirini tutmaktadır!

sen bu durumda karşı tarafa C.Card ile iki ödeme yapmak zorundasın şöyle ki>>$ 25 sonra da $60 =$ 85 eder
bunu da her satıcı yapmıyor! ben bazılarını tanıdığım(canlı Chat işlemlerinden)bunu yaptığım oldu,örneğin
hemen bana bir avans fatura(ön ödeme gibi) çıkar deyip bir kısım parayı gönderiyorum,sonra ikinci bir fatura
çıkar deyip bir ödeme işlemi daha yapıyorum,ancak karşıdaki kişi genel de böyle atraksiyonlardan kaçınıyor
veya sorry deyip kaçıyor!

Çin li ile muhabbeti ilerletirsen ve seni de iyi tanırsa,her bir atraksiyonu çekiyorlar,yoksa aynen kaçarlar!

Ticari ingilizce(export/import özellikle shipping/shipment v.s kısımların da bu herifler dili değiştirip
değiştirip kullanıyorlar yaw)kullandıkları terimler pek yerine oturmuyor! burada da "çakallık" yapıyorlar
olası bir tesr işlem durumundan yırtmak adına,yaw bu herifler şeytana papucunu ters giydirirler!
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

en doğru işlem bilgisi PTT den olacaktır! takip numarası(13 hanelik) uluslararası dır!
ancak PTT işlem sayfası her an güncel değildir! bir kaç gün gereden geliyor! araya hafta
sonu yok bayram seyran şimdi de virüs girdi filan derken tam güncel bir sayfa olmaz
ama o sayfa da tamamen doğrudur! sen o sayfaya bakacaksın boşver Çin li ne yazıyor
zira mal artık onlardan çıkmıştır!

ayrıca şöyle olmuşsa>>>Belçika/Hollanda operasyonu>>>İstanbul
bu durum da mal sizlerin sandığından çok çok daha önce Avrupaya gelip oradan da ya
gün içinde yada ertesi gün İstanbula varmaktadır!

örneğin ben bir sevkiyat da 28 saat de paketimin İstanbul vardığını biliyorum!
güzergah şöyle olmuştu>> Çin>>Singapur>>Viyana>>İstanbul=28 Saat
ülen ben uçakla o yolu alsam ancak 23/24saati bulurdu hatta geçiyor bile(gittim
çünkü o yollardan bir çok defa:kiskis)

Son düzenleme:
istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,054
Türkiye gümrüğe girdi ise eğer aldığınız ürün akıllı saat sim kartlı ise takılır .
işlemini bilmiyorum ,
Akıllı saat imei kaydı ile tüm verğileri ödeyip alınabilir düşüncesindeyim .
kar - zarar hesabı .

genel forum yazları için .
konu cevap istemi ?
kendini karşı taraftan ( cevap veren açısından ) görmüyor .
örneğin :
konu : tv çalışmıyor tam bilği yok
çözüm : televizyonu aç çalışın .

başına gelen : sanırım 5 yılı geçmiştir
aliexpress den telefon ( sim kartı ) tablet aldım
gümrükte kaldı gittim alamadım iki kez geri gitmesin diye gümrükte yazıştık ürünü tuttular .
sonra sim kayıt kart işlemleri nasıl bilmiyorum gümrük uzak git gel tabet bedelini geçecek benim içine zaman kaybı
gümrüğe gelen uğraşma dedi kar zarar hesabı . belki paranı geri alırsın dedi

sonra aliexpress anlaşmazlık açtım ( dispute ) karşlıklı mesajlar sonunda satıcı kabul etmek zorunda kaldı
aliexpress benim tarafımı tuttu ürün bedel iadesi aldım ( gümrük kanunlarının yazılarını mesaj ile gönderdim .)
daha önce almadan gümrükten bahsetmiştim geçer geçmez diye mesajda kanıt göstermiştim .
firma tüm sim kartı ürünlerini Türkiye ye satışını durdurdu !!!
zararım yol +yemek+ zaman kaybım hadi yemeği hariç olsun gerisi diyelim .

H Çevrimdışı

hakan09 

Yeni Üye
19 Nis 2020
12
27
Takip numsrasini PTT takipe yazdığım da hiçbir şey çıkmıyor fakat 17track e yazdığımda aşağıdaki Ler cikiyor

IMG_20200425_135125.jpg

akıllı saat telefon ile entegre çalışır. telekomünikasyon ürünü muamelesi görüp, geri gönderilirse şaşırmam.

Simkart yok saat de inşallah takilmaz ?

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,216
geri göndermezler ama kısıtlaması varsa alıcıya bildirirler bunu ve gerekli işlemleri
isterler
Takip numsrasini PTT takipe yazdığım da hiçbir şey çıkmıyor fakat 17track e yazdığımda aşağıdaki Ler cikiyor

IMG_20200425_135125.jpg

Simkart yok saat de inşallah takilmaz ?

"17track" bunların özellikle "TR" için kullandıkları ve yukarıda bahsettiğim Belçika&Hollanda operasyonları dır!
burada genel de bilgiler saat hesabı günceldir! ama sen bunu takip etmeyeceksin,PTT ye girecek ve oradan
takip etmen gerekiyor vede PTT de güncel çalışma olmaz! bekleyeceksin,zaten ilgili kanun gereği(örneğin DHL
veya FeedEX)başka bir yetkili taşıyıcı taşısa bile bunu,ya PTT yoluyla işlemi yapacaktır veya yetkili firmalar
kendileri yapsa bile bunun işlem bedelleri v.s kısmını PTT Yurtdışı Hizmetlere öderler ve sana da osnra bunun
faturasını çıkartırlar,ben bedeli pahalı ürünler de DHL yi kullanırım! ama 50/100 dolarlık bir alım da DHL kullanmam!

Yukarıda ki bilgilendirme sayfasın da ise kullanılan "released" tabiri de senin paketin bunların servisin de çıktığını
gösterir!!! direk gelse bile o tabir senin yerel gümrük noktasından çıktığı durum değildir!

Bunlar Avrupada böyle değildir ve DHL gibi firmalar direk kendileri işlem yaparlar ama TR de Gümrük mevzuatı
değişiktir ve eskisi gibi olmasa sıkıntılı-zordur,aynı şekilde USA/Canada bize benziyor!

senin işlemin illaki PTT den görünecektir!

zaten yukar gördüğün gibi oradan çıkış ve Avrupa aktarma v.s işlemleri acaip hızlıdır ama bizim gümrüğe
girdimi bekle dur(DHL hariç) ama DHL de sıfır cargo ücretli işlem yapmaz! bu bedeli ödersen ki ufak
mal bedelli paketlerde değmez,ama yüksek rakamlı bir kargon varsa TR de bence DHL en iyisidir:ok

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,216
ben 6 aydır buralardan mal almadım mevzuat(gönderim için)değişmediyse aynen yukarıda
yazdığım gibidir bir kaç senedir!

ancak takip no.su için uluslararası ki buna TR de dahildir tek bir numara vardır,ben ayrıca Banggood dan
4/5 defa ürün getirdim aynen bahsettiğim gibi oldu gönderim işlemlerim!

bir de şöyle olabilir bir ihtimal 17track senin kargoyu bunlar henüz PTT ye "dahili teslimat" için henüz devretmediler
veya mal geldi ama evrak henüz işleme girmemiş olabilir! yaw bütün bunlar TR için tek bir yerden yapılıyor>>İstanbul
ve acaip zaman alıyor bu işlemler! hele ben Antalya dayım süre iki misli uzuyor yaw:hmm

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,054
ALJAO0103000097YQ takip numarasi böyle

sizin kargo takipli kargomuydu ? kargo içeriğinde yazar !!!
takipsiz kargo gibi yurt dışı tabiki var Türkiye takibi yok olabilir
diğer
bu numaraya karşılık numarası var !!!

kısmından ALJAO0103000097YQ takip numarasına karşılık numara yok mu ? R ile başlayan ?
diğer bu işlerden anlamam ama
sanki hong hong kargoya devredilmiş olabilir gibi

H Çevrimdışı

hakan09 

Yeni Üye
19 Nis 2020
12
27
sizin kargo takipli kargomuydu ? kargo içeriğinde yazar !!!
takipsiz kargo gibi yurt dışı tabiki var Türkiye takibi yok olabilir
diğer
bu numaraya karşılık numarası var !!!

kısmından ALJAO0103000097YQ takip numarasına karşılık numara yok mu ? R ile başlayan ?
diğer bu işlerden anlamam ama
sanki hong hong kargoya devredilmiş olabilir gibi

Takip bilgilerinde sadece bu var başka yok ALJAO0103000097YQ

ben 6 aydır buralardan mal almadım mevzuat(gönderim için)değişmediyse aynen yukarıda
yazdığım gibidir bir kaç senedir!

ancak takip no.su için uluslararası ki buna TR de dahildir tek bir numara vardır,ben ayrıca Banggood dan
4/5 defa ürün getirdim aynen bahsettiğim gibi oldu gönderim işlemlerim!

bir de şöyle olabilir bir ihtimal 17track senin kargoyu bunlar henüz PTT ye "dahili teslimat" için henüz devretmediler
veya mal geldi ama evrak henüz işleme girmemiş olabilir! yaw bütün bunlar TR için tek bir yerden yapılıyor>>İstanbul
ve acaip zaman alıyor bu işlemler! hele ben Antalya dayım süre iki misli uzuyor yaw:hmm

Desenize daha 1 2 hafta daha beklicez

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri