Bahçe zemini düzenlemesi sorunsalımız

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Bir de ekleme yapayım, yağmur veya yıkama sorasında kumun altta sertleşeceğini düşünmüşler muhtemelen,ama aralarına derz yapılması komedi bana göre.Hadi öyle düşündünüz bari derz dolgu yapma aralarına da kum serpiştir :)

Son düzenleme:
K Çevrimdışı

kancasis

Yeni Üye
16 Ara 2017
13
İlk önce alta mucur döşenir en az 10cm.
Mucur makine ile sertleştirilir.sonra üzerine 3cm geçmeyecek şekilde kum veya kırıktaş serilir.
Benim tercihim kırık taş olurdu.
Kırık taşı karıncalar taşıyamaz ve ileride Küçük çökmeler olmaz.
Bu şekilde yapılırsa üzerinden kamyon geçse birşeye olmaz.

A Çevrimdışı

atoprak 

Aktif Üye
13 Kas 2018
184
43
Kumun üzerine seramik döşemesi :) .Bunlar sanırım belediyenin yolda kum üzerine döşediği kaldırım taşı sanıyorlar ,her ne kadar seramikler kırılmaz olsa da :),Bu ustalar-firma umarım evin başka yerlerini de yapmamışlardır yoksa elinde kalır böyle oldu ise :ok
Hocam işini gerçekten doğru yapıp, istedikleri kocaman paraları hakeden o kadar az firma/kişi var ki …

Ben hiç anlamazdım bu işlerden… bu yapan arkadaşlara da ben demedim böyle yapın diye.. deselerdi ki, demir kafes atıp, üzerine beton dökeceğiz, ancak öyle sağlıklı olur… o zaman öyle yapın derdik…

Herşeyi kendimiz öğrenip, karar vermemiz veya böyle olacak dememiz gerektiğini anlıyoruz …

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Hocam işini gerçekten doğru yapıp, istedikleri kocaman paraları hakeden o kadar az firma/kişi var ki …

Ben hiç anlamazdım bu işlerden… bu yapan arkadaşlara da ben demedim böyle yapın diye.. deselerdi ki, demir kafes atıp, üzerine beton dökeceğiz, ancak öyle sağlıklı olur… o zaman öyle yapın derdik…

Herşeyi kendimiz öğrenip, karar vermemiz veya böyle olacak dememiz gerektiğini anlıyoruz …
Ben köyde evi sıvatacaktım ,usta gelmedi ,anlatmıştım olayı muhabbet köşemde :) ,bizim hanım "elinden her iş geliyor sıva dediğin ne olacak ki,cıvık çamur,yapıştır düzelt,sen yaparsın alo" demişti.Ama yine de ustayı bekledim inan 1 saat boyunca ,çünkü "abi hemen geliyorum" dedi bana.Sonra koca evin dış sıvasını kendim yaptım,mükemmel oldu.Sendeki gibi de park yeri yaptım ama altına beton atıp,üzerine döşemiştim seramikleri ,benimki kırılmayan da değildi,defolu duvar seramiğiydi ,yıllardır kullanmıştım.Yani sana katılıyorumun uzun anlatımı oldu :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt