Bağlantı kopması Tp link w9970 v4

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
Yeni internet bağlattım vdsl turknet. bir de yeni modem aldım tp link w9970 v4 olan sürümü.

Gün içinde sık sık internet kopması oluyor modem arayüzünden log kaydına baktığımda.

ppp1 LCP down
ppp1 rcvd [IPCP ConfAck id=0x2 ]
ppp1 rcvd [LCP EchoRep id=0x0 magic=0xd7dd93a]

şeklinde yazılar geliyor. Hattan düşmüş olduğu görünüyor. Sorun modemden mi kaynaklanıyor yoksa hatta mı sıkıntı var acaba ?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Modem yazılımı güncel mi güncel değilse güncelleyin modeme reset atıp sıfırdan kurulum yapın öyle bir deneyin.

sorun devam ederse farklı bir modem ile deneyin modem arayüzünden xdsl hat değerleri ekran görüntüsü yükleyin değerlere bakalım.

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
Yazılım güncellemesi yaptım. fabrika ayarlarına döndürüp kurulum yapmıştım. Videodaki eski version onlanı bendekinin arayüzü farklı . Modem yeni olduğu için iade etsem mi yoksa hatta mı sıkıntı var çözemedim. Başka modem yok malesef

Hat değerleri

55ab406114ba9a7914.jpg

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Modem değiştirin iade edin hat değerleniz güzel ac1200 destekli modem alın

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Zyxel-vmg3625-t50b bunu al Turknet de satıyor aynı modemi bunu al Turknet'den alırsan biraz daha ucuz alısın.

Bende aynı modemin vmg8623-T50B modelini aldım ay başında çok iyi modem tavsiye ederim.

Ekran-Alintisi4e4833952e7a1c58.png

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
Nedense bu zyxel modemlere karşı bi önyargım var sevemedim bit türlü. Tp link vr400 nasıldır acaba

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
vmg8623-T50B özellikleri güzel aslında. biraz araştırdım bir kaç yerde şu yorumu gördüm" cihazı kapatıp açtığında internet gelmesi 5dk yı buluyor diyen ve bazenaçılıp kapandığında ip almıyor diyenler. sizde buna benzer durumlar oldu mu ?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
vmg8623-T50B özellikleri güzel aslında. biraz araştırdım bir kaç yerde şu yorumu gördüm" cihazı kapatıp açtığında internet gelmesi 5dk yı buluyor diyen ve bazenaçılıp kapandığında ip almıyor diyenler. sizde buna benzer durumlar oldu mu ?
2-3 dk arası buluyor açılması fakat 10-15 gün devamlı açık hiç bağlantı kopmuyor çok seri hızlı bağlantı düşük ping

Kaliteli ürün arayüzünü geliştirmişler ondan biraz geç IP alıyor açılması uzun sürüyor fakat kullanışlı modem.

Keenetic Modemlerden daha iyi olduğunu söyleyenler var tercih ederseniz alın derim 3 yıl garantili ürün

Ben ikinci el aldım daha 2 yıl garantisi var 1 aya yakındır kullanıyorum hiç sorun yaşamadım karar sizin.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt