Aynı prize bağlı cihazların yanması durumu /Depsaş RET verdi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
P Çevrimdışı

Pvsk1

Yeni Üye
26 Eki 2022
31
30
Eski parçayı heyete incelenmesi talebi ile teslim edip oluşan deformasyonun, besleme kartının PRİMER ünitesinde meydana geldiğini ve bu bölgenin de elektrik idaresinden gelen gerilimin olduğu bölge olduğunu vurgulayıp haklılığınızı ispat edebilirsiniz ancak servis bu kartı onatmaya çalıştığını belirtmişti, müdahale edilmiş ürün ile ispat sunamazsınız artık.

En iyimser hali ile dahi kabaca 1200tl dolayında size masraf çıkaracaktı bu servis, bu kadar gerileceğinize bahsi geçen kartı internetten satın alıp kendiniz neden takmıyorsunuz?

Besleme kartı denen şey, 4 vida + 3 soket söküp takmaya bakar sadece.

Ben ısrarla bu işin vestel kontrolünde yürümesini öneriyorum çünkü servis eğer hıras yapıp anakartınıza çökmeye kalktı ise yeni güç kartı alsanız da o tv çalışmaz. Uğraşır durursunuz ondan sonra.

16670280449821665231541023017551.jpg

16670280703226274666755289920889.jpg

Sanırım orijinal hala abi :). Dediğiniz gibi. Şuan deneme yaptırıyorum. Kendim alıp takacağım besleme kartı sorunuysa.

M Çevrimdışı

Misafir

Aktif Üye
10 May 2021
85
42
Eskiden dervişlik yapmışsınız malzeme fiyatlarına ulaşıp kuruşu kuruluna söylüyorsun servisliği nie bıraktınız vergi eleman ücreti dükkan kirası eleman sigortası stopaj araç bakım benzin ücreti zor geldi çark dönmedi ha bu arada anlattıklarım sadece dükkan giderleri evdeki yaşayan ahalinin giderini saymadım ordan bu şu kadar şu şu kadar demesini biliyorsun karşı tarafın penceresinden de bak biraz iyi niyetli olabilirsin lakin empati yapmayı da unutma

P Çevrimdışı

Pvsk1

Yeni Üye
26 Eki 2022
31
30
Eski parçayı heyete incelenmesi talebi ile teslim edip oluşan deformasyonun, besleme kartının PRİMER ünitesinde meydana geldiğini ve bu bölgenin de elektrik idaresinden gelen gerilimin olduğu bölge olduğunu vurgulayıp haklılığınızı ispat edebilirsiniz ancak servis bu kartı onatmaya çalıştığını belirtmişti, müdahale edilmiş ürün ile ispat sunamazsınız artık.

En iyimser hali ile dahi kabaca 1200tl dolayında size masraf çıkaracaktı bu servis, bu kadar gerileceğinize bahsi geçen kartı internetten satın alıp kendiniz neden takmıyorsunuz?

Besleme kartı denen şey, 4 vida + 3 soket söküp takmaya bakar sadece.

Ben ısrarla bu işin vestel kontrolünde yürümesini öneriyorum çünkü servis eğer hıras yapıp anakartınıza çökmeye kalktı ise yeni güç kartı alsanız da o tv çalışmaz. Uğraşır durursunuz ondan sonra.
Anakart sağlam abi. Ama goruntu yok maalesef.. 17ips72 besleme takti usta, leşler yanmıyor diyor. Kart ledleri yakamamis olabilir deyip, aynısından başka kart takip deneyeceğim dedi bekliyorum.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Eskiden dervişlik yapmışsınız malzeme fiyatlarına ulaşıp kuruşu kuruluna söylüyorsun servisliği nie bıraktınız vergi eleman ücreti dükkan kirası eleman sigortası stopaj araç bakım benzin ücreti zor geldi çark dönmedi ha bu arada anlattıklarım sadece dükkan giderleri evdeki yaşayan ahalinin giderini saymadım ordan bu şu kadar şu şu kadar demesini biliyorsun karşı tarafın penceresinden de bak biraz iyi niyetli olabilirsin lakin empati yapmayı da unutma
Kardeşim beni tanımıyor etmiyorsunuz oturduğunuz yerden ahkam kesmeyin.
Yetkili servislik altın yumurtlayan tavuktur, hele bir de sizin gibi destekçilerini bulan servis Allaaaaah değmesin kimse keyfine, ben servisliği bu yaşananlara ses çıkarmayan yönetim yüzünden bıraktım, paraya tapan olsaydım şimdi sizlerin hakkını korumaya çalışmak yerine tokatladığım milletten elde ettiğim paraları saymakla meşgul olurdum.

Bana ders vereceğinize konuyu iyi algılamayı öğrenin önce.

Size diyorum ki , Malzemenin maliyeti 138tl. Vergili hali 150 küsür, servisi kâr marjı dahil satması gereken ve VESTELİN BELİRLEDİĞİ tavan fiyat 195tl. Servis tüketiciye diyor ki SADECE KART 900TL.

Servis bu adama ''Kart 200tl, işçiliğim de 800tl, bu tv 1000tl ye tamir olur.'' Demiş mi? dememiş. Ne demiş? Sadece kart 900tl, dur bakalım anakartın sağlammı ona da bakacağız demiş nabız yoklamış, tüketici sesini çıkarmasa bir de anakart ittirip ittirmeyeceği belli değil yani servis vatandaştan 2000 - 2500tl kopartmanın yolunu hazırlıyor çünkü tv nin yenisi 10.000tl.

Siz şimdi bana neyin dersini vermeye çalışıyorsunuz?

Biz yetkili servise ''neden para kazaıyorsun'' demedik, 200tl tavan satış fiyatı olan kartı neden 900tl diyorsun dedik. Şimdi bu servis sizin gözünüzde haklı ise bundan sonra ne haliniz varsa görün.

P Çevrimdışı

Pvsk1

Yeni Üye
26 Eki 2022
31
30
Anakart sağlam abi. Ama goruntu yok maalesef.. 17ips72 besleme takti usta, leşler yanmıyor diyor. Kart ledleri yakamamis olabilir deyip, aynısından başka kart takip deneyeceğim dedi bekliyorum.
Başka bir tane 'Orjinal sıfır ' taktik oldu, ledler sağlam şükür. İnternetten alıp takmayı düşündüm dediğiniz gibi, fakat aynı model kartın birinin çalıştırıp diğerinin calistirmadigini görünce kabul ettim, 500lük olduk. Bu serüven de burada bana acı bir anı olarak kaldı. İlgi alakaniza çok teşekkür ederim Başta adem hocamdan başlayarak, diger ilgilenen arkadaşlarıma. İşiniz gücünüz rast gelsin.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Başka bir tane 'Orjinal sıfır ' taktik oldu, ledler sağlam şükür. İnternetten alıp takmayı düşündüm dediğiniz gibi, fakat aynı model kartın birinin çalıştırıp diğerinin calistirmadigini görünce kabul ettim, 500lük olduk. Bu serüven de burada bana acı bir anı olarak kaldı. İlgi alakaniza çok teşekkür ederim Başta adem hocamdan başlayarak, diger ilgilenen arkadaşlarıma. İşiniz gücünüz rast gelsin.
Sonuçta 500tl ye bu televizyonu tamir eden adam da bir dükkan kirası eleman parası araç bakımı vergi elektrik su ödüyormuş ve bu tamircinin de evinde bir ailesi var olmasına rağmen 500tl ye bu televizyon tamir edilebiliyormuş değil mi?

Sadece kart 900tl diyen sahtekardan, 500tl ye işçilik dahil sorunu çözen adama evrildi konu.

Sahtekâr tamircilerden daha tehlikelisi, bu sahtekarları normalleştirmeye çalışanlar oldu artık.

P Çevrimdışı

Pvsk1

Yeni Üye
26 Eki 2022
31
30
Sonuçta 500tl ye bu televizyonu tamir eden adam da bir dükkan kirası eleman parası araç bakımı vergi elektrik su ödüyormuş ve bu tamircinin de evinde bir ailesi var olmasına rağmen 500tl ye bu televizyon tamir edilebiliyormuş değil mi?

Sadece kart 900tl diyen sahtekardan, 500tl ye işçilik dahil sorunu çözen adama evrildi konu.

Sahtekâr tamircilerden daha tehlikelisi, bu sahtekarları normalleştirmeye çalışanlar oldu artık.
Ben razıydım hocam 500e. Hakkıdır. Herkes şu zamanda zor durumda. Fakat bazı esnafın zihniyeti yolmak. Güvenimiz kırılıyor her seferinde. Mecbura kaldık, bir de onlar darbe vuruyor. Hak neyse razıyız zaten. Öğrenmiş oldum artık, Led problemi harici, arızalı parçayı denettiririm, kendim değiştiririm. 1000likten 500tlye derken Televizyoncu oldum :))

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Ben razıydım hocam 500e. Hakkıdır. Herkes şu zamanda zor durumda. Fakat bazı esnafın zihniyeti yolmak. Güvenimiz kırılıyor her seferinde. Mecbura kaldık, bir de onlar darbe vuruyor. Hak neyse razıyız zaten. Öğrenmiş oldum artık, Led problemi harici, arızalı parçayı denettiririm, kendim değiştiririm. 1000likten 500tlye derken Televizyoncu oldum :))
Zaten konu bu.

Bu televizyonun belirlenmiş işçiliği kaç lira? 300tl.
Malzeme kaç lira? 200tl
Bu fiyatları kim belirlemiş? Bu servisin patronu olan üretici firma.
Kaça sat demiş? 200tl
Kaç lira istenmiş? 900tl
Yukarıdaki zihniyete bakarsak eğer, ''kör tuttuğunu..'' misali her tamirci hangi vatandaşa neyi kaktırabilirse kaktırsın, kimse sesini çıkarmasın, biz de kira elektrik ödemek zor geldiği için kapatmış, oturduğu yerden sallayan kişi profili olarak lanse edilelim. Yazıklar olsun bu zihniyetin sahiplerine.

Sizin bu televizyonu 500tl ye yaptırdığınız arkadaş sokakta mı yaşıyordu ? Sizin televizyonu sokakta mı tamir etti?

300tl işçilik bu iş için bu vergiler ile kurtarmaz diyen de Devlete gidecek, patronuna gidecek hesabını soracak, acısını vatandaştan SAHTEKÂRCA çıkarmayacak.

M Çevrimdışı

Misafir

Aktif Üye
10 May 2021
85
42
hayırdır ayarın bozuldu senı tanımak bana bişey kazandırmaz tanımama gerek yok sen sorduğum hiç bir soruya cevap vermemişsin sen neden bıraktın esnaflığı müşterilere lf anlatamadın mı?şimdi esnaf değil youtubçusun ya at salla bol keseden adam çıkma kof takar bu işide yaptın zamanında diyormusun ki çıkma kof 55 ınch 1000tl kof kaç para işçilik bin 1000 tl ben senın gıbı fazla laf salatası yapamıyorum sonuçla senın kadar okul sıralarında dirsek çürütmedik kısa ve öz esnaflığına geri dön ha bu arada devlet devlet diyorsun ne iş yakında sıyasette mı atılacanda zemın mı hazırlıyorsun sızın gıbı turkçe tam manasıyla yazamadık ama ıdare et sen servıs olduğun esnaf olduğun zamana git o zaman o günleri teraziye koy tart fazla konuştum

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Bu sefer erken yakaladım. :hihi
Adem Helvacı Adem Helvacı,

hayırdır ayarın bozuldu senı tanımak bana bişey kazandırmaz tanımama gerek yok sen sorduğum hiç bir soruya cevap vermemişsin sen neden bıraktın esnaflığı müşterilere lf anlatamadın mı?şimdi esnaf değil youtubçusun ya at salla bol keseden adam çıkma kof takar bu işide yaptın zamanında diyormusun ki çıkma kof 55 ınch 1000tl kof kaç para işçilik bin 1000 tl ben senın gıbı fazla laf salatası yapamıyorum sonuçla senın kadar okul sıralarında dirsek çürütmedik kısa ve öz esnaflığına geri dön ha bu arada devlet devlet diyorsun ne iş yakında sıyasette mı atılacanda zemın mı hazırlıyorsun sızın gıbı turkçe tam manasıyla yazamadık ama ıdare et sen servıs olduğun esnaf olduğun zamana git o zaman o günleri teraziye koy tart fazla konuştum

Arkadaşım sen aracını servise götürdüğünde yağ, filtre değişimi için 10 bin lira ödüyor musun. 🙂

Neyi, niye zorluyorsunki.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

Sorularına tek tek cevap vereyim.
2019 yılında Tüketici Derneği kurma kararı aldığımızda halen pixel teknoloji adlı panel onarım merkezini işletiyorduk. 2020 yılında Dernek kurulduktan sonra Komisyona dahil oldum ve şikayet dosyalarında karar yazmaya başladım. Daha sonra ise Bilirkişi olarak atandım ve baktım ki bana gelen şikayet dosyalarında aynı zamanda iş yaptığımız insanların da ya şikayet eden, ya da şikayet edilen taraf olarak adı geçiyor. Hem ticaret yapıp hem de bu konularda karar veren taraf olmanın etik olmayacağını düşündüm ve bir karar vermem gerekiyordu, ya ticarete devam edecektim ya da Dernek faaliyetlerine.

Senin gibi işgüzarlar dışında bu Ülkede, sahtekâr esnafa karşı savunulmayı hak eden milyonlarca insan olduğunu düşünüp tercihimi ticareti bırakıp bir misyon üstlenmekten yana kullanndım.

Ticaret zor doğru, para kazanmak zor doğru, vergi elektrik su kira stopaj hepsi zor doğru ama ne İlteriş Yılmaz İlteriş Yılmaz ne de ben bu zorluklardan dolayı bırakmadık ticareti. Biz bir tercih yaptık ve gerek girişimizi, gerekse çıkışımızı yine bu forumda yüzlerce mesaj ile hep halka duyurduk.

Yaptığımız işi ve içeriğini sadece yazılı değil video içerikleri ile de anlattık, COF ların çıkma olduğunu ve sebebini, hangi paralara bu işin nasıl yapıldığını anlattık, yapmak isteyen esnaf arkadaşları işyerimizde ağırladık eğitim verdik ve makine tedarik etmelerine yardımcı olduk vs vs.

Her 100 televizyondan sadece 2-3 üne sıfır COF bulabiliyorduk, buna da isyan ettik, ,itiraz ettik, sıfır getirtmenin yollarını aradık ve Barış Pandır ismini insanlara biz duyurduk, bizim yaşadığımız sıkıntıları yaşamasınlar diye Çin den kapıya teslim bu malzemeleri nasıl bulabileceklerini anlattık.

Devlet dendiğinde aklına siyaset mi geliyor senin? Sen Halk değilmisin? Devletin bir neferi değilmisin? Devlet dendiğinde hemen siyasete mi girmek gerekiyor?

Vergiyi belirleyen kim? Hükumet, Devleti Yöneten kim? Hükumet. İtiraz edeceğin, şikayet edeceğin veya teşekkür edeceğin bir konu varsa kime gideceksin?= Devlete.

Eee şikayet ettiğin yüksek rakamlar için Devlete gitm dediğimde konu neden siyasete geliyor? Ne oldu beyin kapasiten çıkış yolu mu bulamadı? Laflar ağır geldi altından kalkamayınca konuyu mu bulandırayım dedin?

İki gram haysiyetin var ise şimdi gider bu forumda bir konu başlığı açar ve insanlara sorarsın, Ticaret yaptığım dönem boyunca tek bir kişinin hakkına girmişliğim, tek bir kişiden yalan dolan ile yüksek bedel tahsil etmişliğim var mı?

Forum yetmez, bildiğin bütün sosyal mecralara gir bu konu ile ilgili anket aç sor. Bak bakalım benimle ilgili olarak, savunduğun ve belki de parçası olduğun o saktekâr düzen içerisinde olduğumu ispat edecek en ufak birşey bulacakmısın?

Ayrıca her şeyi geçtim, sorularını da cevapladım. Ben alnım ak ortadayım, Adım Adem Helvacı, ismim cismin evim adresim yerim yurdum ve yaptığım iş belli. Sen kimsin? Neden bu sahtekâr düzeni koruyup kollama gereği duyuyorsun onu açıkla. ne iş yaparsın mesela? hangi ilde tamricisin? Tekerine düzenine çomak mı sokuldu hayırdır?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Bence mavi tık ı olmayan üyeler yorum yazamamalı. Okusun, bilgilensin, alacağını alsın, isterse teşekkürünü beğeni ile yapsın ama yorum yapamasın. Bence.
Bu konuya Sota Sota TEKNOwest TEKNOwest F fikoloji By_Trol By_Trol BlackSea BlackSea Umut Barış Umut Barış gibi yönetimdeki arkadaşlar karar versin.
Yalnız gizli kimlikler arkasına saklanan ve bozuk düzeni savunanların forumda yazmasına tarf olmadığımı açıkça belirtiyorum

Göz göre göre sahtekârlık ile vatandaş dolandırılmaya çalışılıyor, engel olup vatandaşın işini doğru yoldan çözmesine vesile oluyoruz, üstüne bir de kim olduğu, ne iş yaptığı belli olmayan tiplere laf anlatmaya çalışıyoruz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt