Axen neden böyle?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Katılıyorum hocam. Çin malı dedim ama yanlış anlaşıldı galiba, zaten her şey çin malı. Beko, Arçelik, Vestel de Çin malı, hatta o "Asya kaplanı" ülkenin über markalarının içinde bile bi sürü Çin malı parça vardır. Ama işte bu bizim alet gibi "en ucuzu" da her zaman Çin malı tabi. Şaşmaz :)

Her markanın kendi işletim sistemi olsun demişsiniz. Tamam kabul, ama bu markalar bir de bizim gibi "kutu sever" insanlar için çıplak panel de satsalar fena olmaz mı? O yazılıma da para alıyorlar sonuçta. Koyma kardeş yazılım, ben istemiyorum filan diyebilsek keşke. Ben yine çok şey istiyorum galiba 😄
Çin malı konusunda size atıfta bulunmadım yanlış anlaşılmasın. :)

Genel kabul gören bir kavram olduğu ancak aslında temelinin tam bilinmediğini anlatmak istemiştim :ok

Sisin ''Kutu Sever'' ifadeniz ile ben geçmişe gittim çünkü aslında bu konuda sizinde aynı fikirdeyiz. Hatta ben olayı bir adım ileri taşımıştım 2019 da bu tarz ürünleri yazıştığımız şu konu ile

Dikkat ederseniz ben sadece kutu konusunda değil panel konusunda da seçimin tüketicide olmasını ve MODÜLER mantığın yerleşmesi gerektiğini savunmuştum.

Şu an tam karşımda çalışan Vestel 43UD8360 model televizyonum aslında smart ve aktif olmasına rağmen düşünün ki ben bu üründe RealMe stcik kullanıyorum yani tv nin kendi smartını dahi kullanmıyorum :kiskis

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Evet Alo abim, bu Wisdom Share yazılımlar genelde ekonomik üretimlerde kullanılan yazılımlar.
Yani, üretici size bir şekilde ''Bu tv de akıl var mı? Hee var işte kardeşim'' demiş oluyor.

Başından beri tv lerin işletim sistemlerinin bu tarz android tabanlar olmasına karşıyım nokta net :)
Ben bunu tv modeli-markası diye biliyordum iyi mi,google tv gibi :haha1
Ya sonuçta uzantısı ne olursa olsun temeli android'dir,hatta linux bana göre (hep söylerim bunu),Bakınız aşağıdaki link :

Aslında açık kaynak android olabilir,yeter ki "al kullan kardeşim" denmesin, yani geliştiricilerinize söyleyin geliştirsinler,ortada bırakmasınlar,adı üstünde Android Open Source Project :)
Neyse işte ,bu tvlerden almam ama alana da alma demem , net nokta :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt