AXEN AX58LEDJ203 58'' UHD ALDIM!

M Çevrimdışı

matrix121

Yeni Üye
12 Ocak 2021
7
Merhaba arkadaşlar,

Yılbaşından hemen önce Vatan Bilgisayar'dan AXEN AX58LEDJ203 58'' TV'yi 3019 TL'ye sipariş ettim.
5-6 gün içinde 100 lira kurulum bedeli ile kurulumunu yaptırdım ve kullanmaya başladım.
Hızlı bir arayüze sahip, 4K filmleri de sıkıntısız oynatıyor.
Ekrana yan açılardan baktığınızda renkler atıyor.
Renkler çok canlı olmasa da idare eder seviyesine göre. Genel anlamda çok kötü diyemem.
İşlerim yüzünden benim çok izleme fırsatım olmadı lakin annem ve babam yoğun bir şekilde kullanmaktalar.

İlk kez çalıştığında ufak gölgelenmeler gözüme batmıştı özellikle siyahlar çok iz bırakıyordu.
İlkte çok takılmadım lakin annem ve babam içinde fark edilir duruma geldi. Sanki bu durum giderek artmaktadır.
Özellikle koyu renklerde çok belirgin oluyor.
Hızlı sahneler olmasa bile herhangi basit bir TV programında bir kişi yüzünü çevirdiğine, ellerini oynattığında kolayca fark edebilmekteyim.
Teknik servise mail atıp paneli hakkında bilgi aldım.

CPU4 ÇEKİRDEKARM CORTEX-A55 900MHZ
PANELPANDACC580PV7D
RAM1.5GB
ROM8GB
ANDROİD9(PİE)

Garantiye göndermek hususunda çok kararsız kaldım. İnternette bu ürünlerin garantileri hakkında pek olumlu yorumlar okumadım.
Değerli kardeşler sizin tavsiyeniz nedir, sizce bu anormal bir durum mu garantiye göndermeli miyim?

Durumu daha iyi açıklamak için videoya çektim.
Özellikle ana ekrandaki siyah kutucuklara, ve kırmızı renklere odaklanırsanız daha farkedilir oluyor.

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Videoları youtube veya drive üzerinden buraya atarsanız iyi olur hocam.
O tür siteler dosyaları bir süre sonra siler çünkü, kalıcı olur böylece.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Bana sorarsanız etkili bir çözüm sunacaklarını sanmıyorum ama yine de servis gelsin bir baksın derim ..Kurulum ücreti çok almışlar ki almamaları lazımdı...

M Çevrimdışı

matrix121

Yeni Üye
12 Ocak 2021
7
Bana sorarsanız etkili bir çözüm sunacaklarını sanmıyorum ama yine de servis gelsin bir baksın derim ..Kurulum ücreti çok almışlar ki almamaları lazımdı...
Hocam maalesef aldılar garantisi başlaması için kabul ettim. 100 TL'lik kurulum hizmeti için ne yazık ki bir fatura kesilmedi.

Sizce ekranda ki durum normal mi hocam ?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

3000 tl para verip birde kurulum için ücretmi aldılar.
Maalesef hocam tam olarak öyle oldu.

M Çevrimdışı

matrix121

Yeni Üye
12 Ocak 2021
7
Merhabalar, yukarıda anlattığım sebepten ötürü Atmaca Elektronik ve kurulumu yapan televizyoncu arkadaş ile iletişim halindeyim.
Uzun uğraşlar neticesinde yaptığım başvurulara en azından yanıt bulabildim.
Kurum TV'de bir problem olduğunu kabul etmemektedir. Konuyu "görüntü memnuniyetsizliği" olarak değerlendirmektedir.
Yapılan açıklama üzerine AVM'ye gidip aynı modeli vitrinde incelemek istedim. Enteresan bir sonuçla karşılaştım.
Ürün vitrinde sadece Media Markt ve Carrefoursa'da bulunuyordu her iki mağazaya da yeni gelmişti.
Ürünlere ayrı ayrı youtube kurulumu yapıp evdeki TV ile kıyasladığımda, garip bir şekilde Media Markt'ta olan TV problemsizken Carrefoursa'da ki ürün evimde ki TV ile aynı problemleri sergiliyordu.
Durumun yazılımdan kaynaklanacağını düşünüp sürümlerini kontrol ettiğimde hepsi aynıydı.
Kafam ne yazık ki durdu arkadaşlar.
Tüketici mahkemesine başvurmayı planlıyorum.
Burada teknik bilgi sahibi olan arkadaşlardan ricam aşağıda ki görüntüleri değerlendirmesidir. Bu görüntüler kabul edilir bir durum mu yoksa kesinlikle bir problem midir ?

Problemleri net bir şekilde görebileceğiniz videolar aşağıdadır.

Yürüyen adamın yüzüne baktığınızda siyahların nasıl kumlandığı çok belirgin bir biçimde gözükmektedir videoda.

A Adem Helvacı

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt