Axen AX43DIL Model Android TV Bootloop Problemi

R Çevrimdışı

rebellisch

Yeni Üye
28 Nis 2022
2
34
Merhabalar, başlıkta belirttiğim gibi Axen marka Smart TV'nin AX43DIL modeline sahibim. Bugün kanal listesi karıştığı için fabrika ayarlarına dönüp tekrardan kanal taraması yapmak istedim fakat fabrika ayarlarına dönme işlemini yaptıktan sonra cihaz açılırken bootloop'da kaldı.

Arkasında içerisinde kanal listesinin olduğu USB takılıydı acaba bundan mı kaynaklandı bilmiyorum. Saatlerdir birçok yöntem denedimse de GÜVENLİ MOD'u aktif edemedim. Kumandanın hangi tuşundan güvenli moda girebileceğim konusunda bilgisi olan var mı? Bootloop ekranında tüm tuşlara uzun süre basılı tutma olayını denedim fakat bir sonuca ulaşamadım.

Cihazın zaten kumandasındaki hiçbir tuş o dönen renkli toplar esnasında çalışmıyor. Yeniden başlatmak için mecburen fişi çekiyorum ve açma kapatma tuşu ile tekrardan cihazın açılmasını sağlıyorum. İlk başta AXEN logosu geliyor sonrasında android'in renkli dönen değişen topları çıkıyor. Tahminime göre AXEN logosu esnasında bir tuşa basmalıyım ya da basılı tutmalıyım. Fakat bu logonun kaybolması ortalama 20 saniyeden kısa sürüyor. O yüzden hangi tuş olduğunu çözemiyorum.

Çünkü Bootloop'a girdiği an kalkıp fişi söküp takmam gerekiyor yeniden başlatmak için.
Gerçekten çıldırmak üzereyim, bilginiz, fikriniz, tahmininiz vs. ne varsa yardımcı olursanız müteşekkir olurum. İyi akşamlar, iyi forumlar dilerim.

Sanırım TV Sorunları ve Çözümleri Bölümüne açmam gerekiyordu. Mod arkadaşlar konuyu taşırlarsa sevinirim. Kusura bakmayın.

IMG_363108b043fd0ce16dff.jpg

Son düzenleme:
R Çevrimdışı

rebellisch

Yeni Üye
28 Nis 2022
2
34
Sanırım nvm edit dosyası yükleniyor bildiğim kadarıyla servisle görüşün derim
Hocam internette araştırdığım kadarıyla bendeki cihazın alt modellerinde ve üst modellerinde güvenli moda geçiş tuşu var yani bir tuşa basıp açılışta güvenli moda geçiyorlar. Alt ve üst modellerde de bu tuşlar farklı. Tahminen benim cihazın serisinde de farklı. Bunu bir türlü bulamadım. Hangi tuş olabilir? Eğer güvenli moda geçebilirsem tekrarda fabrika ayarlarına dönüp düzeltebilirim. Yahut factory reset yapabilirim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt