Awox U5600STR kapanma sorunu ve bildirim engelleme

T Çevrimdışı

ta2awn

Yeni Üye
21 Ağu 2019
4
36
Merhabalar,

Kısa süre önce bu modeli uzun araştırmalar sonunda satın aldım.

Üründen genel anlamda memnunum fakat bazı küçük sorunları atlatırsam daha keyifli kullanacağımı düşünüyorum. :)

Cihaz bazı zamanlar örneğin TRT1 den sonra zapping yaparak TRT4K ya geçtiğimde uzunca bekliyor, donuyor ve cihaz kapanıyor. Bu yüzden çoğu kez 4K yı atlayarak zapping yapıyorum. Bunun çözüm yolu var mıdır?

Birde özellikle YouTube uygulaması başta olmak üzere Spotify vs. gibi uygulamalar TV modunda olsam dahi sağ alttan devamlı bildirim gönderiyor. Hani bildirimlerde güncel değil. Takip ettiğim YouTube kanalı yeni video attığında bildirim gelse anlarım ama arka arkaya yirmiye yakın eski videolara ait bildirimler düşüp duruyor bu biraz sinir bozucu. Android TV işletim sistemi çok kısıtlı özellikleri açık olduğu için bildirim ayarları maalesef yok. Bu bildirimleri nasıl kapatabilirim.

Bir de son olarak; aslında pek takılmıyorum ama sarı renk tonuna ayar verebilen oldu mu? Cihaz RGB renk düzenlemeye izin vermiyor, konstrat ve parlaklık gibi ayarlar var.

Keyifli forumlar...

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Günaydın;

LG gibi bir panel kullanmasına rağmen 5600STR modelinde renk algortimasını doğru kodlayamayan mühendislerin cefası bu modelde sarı renk tonunda tüketiciler tarafından çekiliyor maalesef.

Yaşadığınız diğer sorunlara istinaden ilk sorum, güncelleme durumunuzun ne olduğu ile ilgili olacak.

Paylaştığımız yazılımları yüklemişmiydiniz?

T Çevrimdışı

ta2awn

Yeni Üye
21 Ağu 2019
4
36
Merhaba uzun süredir foruma giriş yapamadım çok özür diliyorum...

Herhangi bir ROM indirip kurmadım, TV ilk açıldığında gelen güncellemeyi yüklemiştim.

Büyük bir sorunum ve fazla da bir beklentim olmadığı için kurmayada korktum açıkçası sizce kurmalı mıyım?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt