Awox U5600str Ekran Yansıtması Esnasında ve YouTube'da Kasma Sorunu

A Çevrimdışı

arog158

Yeni Üye
22 Kas 2019
19
25
Merhabalar, TV'yi satın alalı bir hafta oluyor. Geldiğinde yazılımını otomatik sistem güncellemesi ile güncellemiştim, sonra da fabrika ayarlarına döndürmüştüm. TV YouTube'da da, internette de, arayüz menüsünde de yavaş çalışıyor. Ayrıca wifisi de çok az çekiyor. TV'nin bulunduğu odadan telefon ile hız testi yapıyorum, telefon 13 mbps, TV ise 3 mbps çekiyor, çekmiyor. Yardım edin lütfen. İyi akşamlar bu arada.

A Çevrimdışı

arog158

Yeni Üye
22 Kas 2019
19
25
Evet, SmartYouTube Tv'yi yükledim.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Ama bu uygulamayı kullanan pek çok kullanıcı da varmış...

A Çevrimdışı

arog158

Yeni Üye
22 Kas 2019
19
25
[SUP]Bir de YouTube veya internetten video izlediğimde ses kaymaları oluyor sık sık...[/SUP]

A Çevrimdışı

arog158

Yeni Üye
22 Kas 2019
19
25
Eminim, kaldırdım da o uygulamayı. Maalesef ki yine aynı durumdayım.

blaki Çevrimdışı

blaki 

Süper Üye
18 Eyl 2018
510
Öncelikle tv'de kasma sorunu mu internet yavaşlığı sorunu mu var onu anlamanız gerekiyor . Diğer uygulamalara girip çıkışlarda kasma yada menüs geçişlerinde kasma oluyor mu ?

A Çevrimdışı

arog158

Yeni Üye
22 Kas 2019
19
25
Cihazın menüsü hiçbir şekilde akıcı değildir. Bu gece bir sıfırlayayım dedim de yine. İnternet hızı düzeldi. Artık videolarda kasmıyor, fakat menü arası geçiş hızı yine yavaş. Menü arası geçiş hızı benim için pek önemli değil de, Tv'deki kanalların görüntüsü pek bir kötü, özellikle de HD olmayanların, sizce bu normal mi? Bir de Netflix'te hd film açamama sorunu için Awox bir güncelleme çıkaracak mıdır acaba? Kanallar arası geçiş hızı da sizce bir güncelleme ile hızlandırılabilir mi?

blaki Çevrimdışı

blaki 

Süper Üye
18 Eyl 2018
510
Cihazın menüsü hiçbir şekilde akıcı değildir. Bu gece bir sıfırlayayım dedim de yine. İnternet hızı düzeldi. Artık videolarda kasmıyor, fakat menü arası geçiş hızı yine yavaş. Menü arası geçiş hızı benim için pek önemli değil de, Tv'deki kanalların görüntüsü pek bir kötü, özellikle de HD olmayanların, sizce bu normal mi? Bir de Netflix'te hd film açamama sorunu için Awox bir güncelleme çıkaracak mıdır acaba? Kanallar arası geçiş hızı da sizce bir güncelleme ile hızlandırılabilir mi?

Menü geçişlerinde takılarak geçmesi yada uygulamarak girip çıkarken gecikmeli girip çıkmasının internet bağlantıyla ilgili değil her android tv'den olan ram yetmeme olayı olabilir .Uygulamalar sürekli arka planda çalışıyor ve android tvleri kumandadan kapattığımız zaman sistem tamamen kapanmıyor sadece panel kapanıyor bu sebeble sistem belli bir süre sonra şişiyor malesef o da sizin performansınızı etkiliyor ( sisteminizde yazılımsal başka bir sorun varsa bilemem )
Bu olay 2gb ramli sony tvlerde bile var

A Çevrimdışı

arog158

Yeni Üye
22 Kas 2019
19
25
Ekran yansıması esnasında bayağı bayağı kasıyor TV... YouTube'da olsun, menüler arası geçiş olsun.

A Çevrimdışı

arog158

Yeni Üye
22 Kas 2019
19
25
Ekran yansıması esnasında hâlâ çok kasıyor ve de ekran yansıması esnasında ekranda garip garip şekiller, çizgiler beliriyor. Normalde böyle değil ama, bu çizgiler sadece bu esnada beliriyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri