Pixel Teknoloji Çevrimdışı

Pixel Teknoloji

Aktif Üye
1 Eki 2018
369

AWOX 50 inç 4K Televizyonu U5000STR'nin 51 inç ve Android-Smart hale getirilmiş yeni versiyonu olan U5100STR'yi geçtiğimiz günlerde piyasaya sundu. Biz de bu TV'yi sizler için söktük, dağıttık, inceledik, yorumladık :) Her yeni sürümde kendini biraz daha geliştiren yerli bir firma olarak bizleri umutlandırmakta. Her ne kadar servis ağı ve profesyonellik konusunda eksikleri olsa da zamanla bunları kapatacaklarını düşünüyoruz.

Merak ettiklerinizi cevap olarak bizlere sorabilirsiniz. Yorumlarınız bizler için değerli ! :) Keyifli seyirler :)

-Videonun bazı kısımlarında "Auto Focus" kaynaklı odaklama sorunları bir daha ki videolarımız için referans niteliğinde olup, her geçen gün videolarımızı daha kaliteli şekilde sizlere sunmak adına bunları tecrübe hanemize eklemekteyiz.

Pixel Teknoloji

Aktif Üye
1 Eki 2018
369
Yeni açılan tv lerde güncelleme geliyor ancak şuanda yeni bir güncelleme mi takip etmedik :)

E Çevrimdışı

engerex

Yeni Üye
5 Ağu 2019
13
40
Öncelikle neden yeni güncelleme istediğimden bahsedeyim.
1) Google Play sorunu. Google Play 1 kez girdiniz ve hesap kurmadan çıktınız. Ertesi gün tekrar Google Playe girmeye çalıştığınızda hiç bir şey olmuyor. Yani giremiyorsunuz. Eğer ilk girişinizde girip hesap açıp bir şeyler yüklediniz yüklediniz. Bir daha girmeye çalıştığınızda internet bağlantınız yok diyor. Oysa Google Play hariç diğer uygulamalardan çatır çutur internete girebiliyorsunuz. Peki Google playi nasıl kullanacağız? Cihaza format atıp, kullanmak istediğiniz uygulamaları 1 kez tespit edip ve tek seferde yükleyip. Çıkacaksınız. Eğer yüklemek istediğiniz bir uygulama varsa format atıp tüm uygulamaları yükleyip kullanıma geçebileceksiniz. Böyle saçma bir şey.
2) TRT 4K gibi kanallarda 2 ses kodeki ile yayın yapılıyor. Kodeğin birini TV oynatamıyor. Yüksek ihtimal lisans problemi. Kanala her girişinizde desteklenmeyen kodek seçili geliyor ve her defasında kumandadan dil ayarlarından diğer kodeği seçmeniz gerekiyor. İşin kötüsü sanırım sadece TRT 4K da değil bu sorun.
3) Bir defasında kumandaya dokunmadığım halde farklı bir kanalı izlerken kendi kendine TRT 4K yi açtı. TV yi ben çok kullanmadığımdan devamlı olan bir şey mi bilemiyorum.

Cihaz yazılım ve donanımı : Android 6 32 bit, Güvenlik güncellemesi 2016.09.01, çift çekirdek A9 1200mhz işlemci, 1.5GB RAM ve 4,5GB depolama (bu iki değer tutarsız gibi)
Bu 5100 donanımı yüksek ihtimal 5600 ile 1'e 1 aynı. Donanımdan kastım işletim sistemini yürüten işlemci, RAM vs.

Paneli gri tonları göstermede sorun yaşıyor gibi.

Umudum yok ama Google Play ve ses kodeği için mutlaka güncelleme gelmeli.

Pixel Teknoloji

Aktif Üye
1 Eki 2018
369
Öncelikle neden yeni güncelleme istediğimden bahsedeyim.
1) Google Play sorunu. Google Play 1 kez girdiniz ve hesap kurmadan çıktınız. Ertesi gün tekrar Google Playe girmeye çalıştığınızda hiç bir şey olmuyor. Yani giremiyorsunuz. Eğer ilk girişinizde girip hesap açıp bir şeyler yüklediniz yüklediniz. Bir daha girmeye çalıştığınızda internet bağlantınız yok diyor. Oysa Google Play hariç diğer uygulamalardan çatır çutur internete girebiliyorsunuz. Peki Google playi nasıl kullanacağız? Cihaza format atıp, kullanmak istediğiniz uygulamaları 1 kez tespit edip ve tek seferde yükleyip. Çıkacaksınız. Eğer yüklemek istediğiniz bir uygulama varsa format atıp tüm uygulamaları yükleyip kullanıma geçebileceksiniz. Böyle saçma bir şey.
2) TRT 4K gibi kanallarda 2 ses kodeki ile yayın yapılıyor. Kodeğin birini TV oynatamıyor. Yüksek ihtimal lisans problemi. Kanala her girişinizde desteklenmeyen kodek seçili geliyor ve her defasında kumandadan dil ayarlarından diğer kodeği seçmeniz gerekiyor. İşin kötüsü sanırım sadece TRT 4K da değil bu sorun.
3) Bir defasında kumandaya dokunmadığım halde farklı bir kanalı izlerken kendi kendine TRT 4K yi açtı. TV yi ben çok kullanmadığımdan devamlı olan bir şey mi bilemiyorum.

Cihaz yazılım ve donanımı : Android 6 32 bit, Güvenlik güncellemesi 2016.09.01, çift çekirdek A9 1200mhz işlemci, 1.5GB RAM ve 4,5GB depolama (bu iki değer tutarsız gibi)
Bu 5100 donanımı yüksek ihtimal 5600 ile 1'e 1 aynı. Donanımdan kastım işletim sistemini yürüten işlemci, RAM vs.

Paneli gri tonları göstermede sorun yaşıyor gibi.

Umudum yok ama Google Play ve ses kodeği için mutlaka güncelleme gelmeli.

Benzer bir sorunu yaşayan bir kullanıcıda güncel yazılımı yükledikten sonra fabrika ayarlarına dönmek sorunu çözdü.

A Çevrimdışı

ahmet3419

Yeni Üye
3 Ağu 2019
9
37
Gplay de yoyrubeyi gunceleyemiyorum uygulama sayfasinda sadece uygupamayi ac tusu var youtube uygulamasina giremiyorum ayrica netflixi de guncellemej istiyorum nasil bir yol izlemeliyim

E Çevrimdışı

engerex

Yeni Üye
5 Ağu 2019
13
40
TV'nin android tarafı problem. Ayrıca görüntü kalitesi vasatın altı. Griler çok kötü.

E Çevrimdışı

engerex

Yeni Üye
5 Ağu 2019
13
40
Sonunda bir çevrimiçi güncelleme aldı ve gözle görülür ilk fark TRT 4K'da sesin olmayışı. Kanalın sesi varsayılan olarak AC3 kodeği seçili geldiğinden elle AAC seçmek gerekiyordu. Bu sorunu 1 yıl sonraki güncelleme ile çözdüler.
2023'ten önce Google Play çalışmama sorununu çözeceklerini umut ediyorum.

A Çevrimdışı

AYSAT01

Yeni Üye
2 Eki 2019
5
37
Merhaba arkadaşlar. Bu model ile alakalı yazılıma ihtiyacım var. Cihaz WISDOM SHARE'de kaldı. Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri