Awox B206500S 65" Ekran Test modundan nasıl çıkabilirim.

O Çevrimdışı

ozcanm

Yeni Üye
30 Kas 2022
6
24
Merhaba,
A Adem Helvacı hocamın bir videosunu incelerken servis menüsüne girdiğini gördüm. Bende "Awox B206500S 65" model cihazımda Servis menüsüne girerek ekran parlaklığını düşüreyim dedim ve istediğim gibi de düşürdüm. Menüde dolaşırken(Ne gerek varsa dolaşmaya) birden ekran test moduna geçti. Uydu kablosunu ve güç kablosunu çekip 10-11 saat sonra açtım yine aynı. Kumandadan P+ / V+ daha sonra P- / V- tuşlarına basarak TV den açmaya kadar denedim test ekranında takılı kaldı. Bu sorun nasıl çözülür.
Teşekkürler,

O Çevrimdışı

ozcanm

Yeni Üye
30 Kas 2022
6
24
Şuanki durumdan dolayı pek sayılmaz :bilmiyom .TV de android 9 bekliyordum Android 7 yüklü geldi. Blue tv üyeliğimi mouse bağlamasam giriş yapamıyordum. Yani kumanda işletim sistemi ile tam uyumlu değil gibi. Netflix yüklü fakat lisansı yok. Biraz takla atmak lazım kullanmak için.
Görüntü kalitesi Ses bence çok iyi, uydu kanal geçişleri 1-1.5sn kadar sürüyor buda benim için makul bir süre.

S Çevrimdışı

Skayn

Yeni Üye
2 Ara 2022
2
33
Selamlar. Geçen hafta aynı sorunla karşılaştım. Google'da bulamayınca yabancı videoları gezerken başka ülkede jvc markası ile satılan tv ile aynı olduğunu farkettim. TV yanında tuş vardı ona basınca düzeliyordu. Bende bir kurcalayayım dedim arkada bir tuş buldum basılı tuttum ve kendine geldi. Kısacası tv açıkken arka sol alt tarafta bir düğme var ona basılı tutun. TV test modundan çıkacaktır.

İkinci olarak b206500s modeli ile satılan 2 çeşit var. Birisi çerçevesiz olarak satılıyor (tamamen yalan, çerçeveyi sivrileştirip ince olarak görünmesini sağlamışlar.) Çerçevesiz model 1GB RAM ve Android 7. Çerçeveli ise daha iyi, 1.5 GB RAM ve Android 9. Özellikle Çerçevesiz modeli almayı düşünenlerin mutlaka elinde Mi Stick vs benzeri cihaz olması gerekiyor. Bu konuda iyi tarafı ise HDMI CEC özelliği kusursuz çalışıyor. TV kumandası ile hem Mi Stick hem PS5 cihazımı kontrol edebiliyorum.

O Çevrimdışı

ozcanm

Yeni Üye
30 Kas 2022
6
24
Merhaba,
Test ekranından çıkma olayı olmadı maalesef. Servis alıp yazılım yüklemesi gerçekleştirdi. Alt kısımda yazdıklarınıza aynen katılıyorum.
Bendeki versiyonda Android 7 versiyonu. 9 olmasını bekliyordum açıkçası. Netflix için Lisans alınmamış o yüzden cihaza güncel sürümü yüklenemiyor bu sebepten dolayı da düşük çözünürlükte bir görüntüyle karşı karşı kalıyorsunuz. Şansıma elimde MiBox var :)
Bazı kanallar eksikti manuel frekans girerek yüklemeye çalışıyorum fakat bazılarını nedense almıyor. Örnek Kanal D. Halen daha uğraşıyorum :dry

Güncelleme gelecek mi merak ediyorum ben de.

N Çevrimdışı

NBKpro 

Aktif Üye
15 May 2021
191
Güç düğmesine TV üzerinden 3 kez basınca ya da 5-10 saniye basılı tutunca olması lazımdı.

Youtube'da TV karıştıran Pakistanlı bir abla yapıyordu orda görmüştüm.

Son düzenleme:
O Çevrimdışı

ozcanm

Yeni Üye
30 Kas 2022
6
24
Test edemiyorum fakat bir daha başımıza gelirse bu bilgi burada dursun :ok

N Çevrimdışı

NBKpro 

Aktif Üye
15 May 2021
191
Bahsettiğiniz servis menüsündeki "Aging mode" yazan yer değil mi ? Sürekli olarak renkler dönüyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt