Awox 5600TR Açılışda kalıyor kendiliğinden kapanıyor

A Çevrimdışı

abdrrhmnbyrk

Yeni Üye
30 Tem 2019
13
31
Herkese merhaba,
Awox 5600TR kullanıcısıyım. Aldım alalı başıma bela oldu bu televizyon. Tam dertleri bitti izleyecem bugün de açılışta takıldı kaldı. Televizyonu açıyorum. Smart TV yazdığı yerde takılıp kalıyor. Daha sonra kendi kendine kapanıyor. Bu işten pek anlamam ama daha önce LG'lerde böyle benzer şeyler olmuş. Güncellemeden sonra açılmamış TVler. Ben de bayadır internete bağlamıyordum televizyonu. Bugün bağladım. Biraz tv izledim çıktım gittim. Sonrası malum.
Bunun tuşlarına basarak format falan atabilir miyiz? Var mı bunun öyle bir tuş kombinasyonu? Smart TV başımıza bela oldu. Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

IMG_20190818_000818.jpg

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Sizi çok iyi anlıyorum. Geçmiş olsun... Yazılımı tekrar tekrar yüklediniz mi hiç? Yada fabrika ayarları gibi bir bölüme ulaşabiliyor musunuz?

A Çevrimdışı

abdrrhmnbyrk

Yeni Üye
30 Tem 2019
13
31
Sizi çok iyi anlıyorum. Geçmiş olsun... Yazılımı tekrar tekrar yüklediniz mi hiç? Yada fabrika ayarları gibi bir bölüme ulaşabiliyor musunuz?
İşte onları nasıl yapacağımı bilmiyorum. USB yoluyla yapsam olur mu acaba? Kendiliğinden boot etme gibi özelliği var mıdır ki?

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
Usb üzerinden yazılımı yüklerseniz sorununuz hallolur. Muhtemelen download ya da setup yarım kaldığı için kısır döngüye geçmiş tv. Modele uygun yazılımı fat32 formatlı usb ile atarsanız sorununuz düzelecektir. Forumda yazılım bölümüne bakın, yazılım oralarda bi yerlerdedir, geçmiş olsun. Kolay gelsin. :)

A Çevrimdışı

abdrrhmnbyrk

Yeni Üye
30 Tem 2019
13
31
Usb üzerinden yazılımı yüklerseniz sorununuz hallolur. Muhtemelen download ya da setup yarım kaldığı için kısır döngüye geçmiş tv. Modele uygun yazılımı fat32 formatlı usb ile atarsanız sorununuz düzelecektir. Forumda yazılım bölümüne bakın, yazılım oralarda bi yerlerdedir, geçmiş olsun. Kolay gelsin. :)
Uygun yazılımın hangisi olduğunu nasıl anlarım? Resmi sitesinde bu tip yazılım destekleri veriyorlar mıdır? Yazılım yüklemeyi öğrendim çok şükür :)

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
Uygun yazılımın hangisi olduğunu nasıl anlarım? Resmi sitesinde bu tip yazılım destekleri veriyorlar mıdır? Yazılım yüklemeyi öğrendim çok şükür :)

U5600STR için paylaşım ve anlatımı yapılmış konu. İnceleyin isterseniz. Model tutuyorsa ?

A Çevrimdışı

abdrrhmnbyrk

Yeni Üye
30 Tem 2019
13
31

U5600STR için paylaşım ve anlatımı yapılmış konu. İnceleyin isterseniz. Model tutuyorsa ?
Bunu yüklemeye çalıştım %1'de kapanıyor TV. Zaten yüklü olan yazılım olduğu için böyle yaptığını düşündüm ama heeş

Bu yazılımı yüklemeye çalıştığımda %1deyken kapanıyor TV. Tekrar aynı döngüye giriyor. Boot menüsü gibi bir yere girebileceğim bir kombinasyonu olsa, girsem faydası olur mu acaba? A Adem Helvacı
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Evet sorunu çözdüm arkadaşlar. Çözümü T trkkrsy arkadaşımızın dediği gibi oldu. Eski forumlardaki bir yazılımı yükledim. Daha sonra bir başkasını yükledim. TV açıldı. İlgilenen herkese teşekkürler. Başkası için faydalı olur umarım.

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
Evet sorunu çözdüm arkadaşlar. Çözümü T trkkrsy arkadaşımızın dediği gibi oldu. Eski forumlardaki bir yazılımı yükledim. Daha sonra bir başkasını yükledim. TV açıldı. İlgilenen herkese teşekkürler. Başkası için faydalı olur umarım.
Geçmiş olsun tekrardan, sende yazılımcı oldun artık !! =D

Şaka bir yana oldu dediğin yazılımı ya da konu linkini paylaşırsan dediğin gibi aynı sorunla muzdarip olacak arkadaşlara bu konu fihrist gibi gelir baktıklarında ;)

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Bunu yüklemeye çalıştım %1'de kapanıyor TV. Zaten yüklü olan yazılım olduğu için böyle yaptığını düşündüm ama heeş

Bu yazılımı yüklemeye çalıştığımda %1deyken kapanıyor TV. Tekrar aynı döngüye giriyor. Boot menüsü gibi bir yere girebileceğim bir kombinasyonu olsa, girsem faydası olur mu acaba? A Adem Helvacı
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Tvnin üstündeki değil diğer farklı yazılım yüklediğiniz için sorun çözüldü. Gözünüz aydın..

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt