Awox 5600STR - USB gücü hep açık olsun

K Çevrimdışı

kalplan

Yeni Üye
11 Ara 2019
2
27
Öncelikle merhaba forumu takip ediyordum fakat üye değildim. Bu konu bahanesi ile üye olmuş oldum.

Awox 5600str TV'm kapanınca usb portları da gücü kesiyor. TV'nin içinden yapabileceğim bir ayar ile TV kapansa dahi bu portlara güç gitmesini istiyorum.

Neden böyle bir şey istiyor diye düşünenler olursa da peşin peşin söyleyetim. Broadlink rm 3 kullanacağım tv yi uyandırmak için. Tv kapanınca rm de kapanıyor iş yatıyor :)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
TV zaten standby da kalacağı için az miktarda da olsa enerji tüketecek. Bunun yerine 5 Volt adaptör alsanız daha kolay olmaz mı?

K Çevrimdışı

kalplan

Yeni Üye
11 Ara 2019
2
27
TV zaten hep stand-by konumunda durmuyor mu kumandadan kapatınca?

Evet B planı 5V adaptör almak mecbur

Olitos Çevrimdışı

Olitos 

Aktif Üye
16 Şub 2019
218
Android yüklü rootlu Banana Pi geliştirme kartını tv box olarak kullanırken bu yöntemi kullanmıştım. USB girişine bağlı kumandam ile cihazı uyuttuğumda usbler de uyuduğu için kumandadan cihazı geri uyandıramıyordum. Linki inceleyin usbleri uyanık bırakarak sorunu çözmüştüm.

Olitos Çevrimdışı

Olitos 

Aktif Üye
16 Şub 2019
218
Kodları tvye nasıl gömdün sevgili Olitos Olitos
Üstadım ben TVde değil Banana Pi de yaptım ama android olduğu için tvde de çalışacağını düşünüyorum.

/system/etc/boot.sh isimli bir dosya oluşturup içine aşağıdaki kodları yazdım. Tabi usb port sayısına göre değişir benim cihazda 4 port olduğu için 4 portu da uyanık bırakmak istedim ben siz istediğiniz portu yazabilirsiniz.
Kod:
echo enabled > /sys/bus/usb/devices/usb1/power/wakeup
echo enabled > /sys/bus/usb/devices/usb2/power/wakeup
echo enabled > /sys/bus/usb/devices/usb3/power/wakeup
echo enabled > /sys/bus/usb/devices/usb4/power/wakeup

Daha sonra bu script boot esnasında otomatik çalışsın diye /system/bin/preinstall.sh dosyasını açıp en alt satıra aşağıdaki kodu ekleyip kaydettim
Kod:
if [ -e /system/etc/boot.sh ] ; then
    echo "running /system/etc/boot.sh"
    $BUSYBOX sh /system/etc/boot.sh
fi

Cihazı reboot ettikten sonra artık otomatik olarak standbyda istediğiniz usb portları uyanık kalacak.

ÖNEMLİ NOT: Ben bunu Awox 5600STRde denemedim root erişimim olan android yüklü geliştirme kartında denedim. Sorumluluk deneyen kişiye aittir. :ok

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Üstadım ben TVde değil Banana Pi de yaptım ama android olduğu için tvde de çalışacağını düşünüyorum.

/system/etc/boot.sh isimli bir dosya oluşturup içine aşağıdaki kodları yazdım. Tabi usb port sayısına göre değişir benim cihazda 4 port olduğu için 4 portu da uyanık bırakmak istedim ben siz istediğiniz portu yazabilirsiniz.
Kod:
echo enabled > /sys/bus/usb/devices/usb1/power/wakeup
echo enabled > /sys/bus/usb/devices/usb2/power/wakeup
echo enabled > /sys/bus/usb/devices/usb3/power/wakeup
echo enabled > /sys/bus/usb/devices/usb4/power/wakeup

Daha sonra bu script boot esnasında otomatik çalışsın diye /system/bin/preinstall.sh dosyasını açıp en alt satıra aşağıdaki kodu ekleyip kaydettim
Kod:
if [ -e /system/etc/boot.sh ] ; then
    echo "running /system/etc/boot.sh"
    $BUSYBOX sh /system/etc/boot.sh
fi

Cihazı reboot ettikten sonra artık otomatik olarak standbyda istediğiniz usb portları uyanık kalacak.

ÖNEMLİ NOT: Ben bunu Awox 5600STRde denemedim root erişimim olan android yüklü geliştirme kartında denedim. Sorumluluk deneyen kişiye aittir. :ok
Teşekkür ederim ,eline sağlık ,bende şaşırdım "tvye nasıl yüklendi" diye :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri