awox 4400str tv çalışiyor ekran donup kalmış hiç bir işlem yapılmıyor

C Çevrimdışı

Cemil47

Aktif Üye
20 Ocak 2020
288
64
değerli forumcu arkadaşlar elimde başlıkta belirtiğim tv çalışiyor herhangi bir işlem yapılmıyor yazılımsal arıza olduğunu düşüniyorum müşterimiz kumandayı getirmemiş bende akılı kumanda var kumanda tvye verdiğimde sadece tvyi kapatıyor on of butonla tv geri çalıştırıyorum gerek yazılım gerek kumandası nasıl bir kumanda olduğunu belirtirseniz sevinirim herkese iyi günler dilerim.

P1080655.jpg
P1080656.jpg
P1080657.jpg

C Çevrimdışı

Cemil47

Aktif Üye
20 Ocak 2020
288
64
arkadaşlar bilgi becerisi olan yokmu adem ustamızın dikatine sunuyorum

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
mrb yıldırım bey ustad fotoda güsterdiğim kısmı tıkladım dosya indiremedim nedense size zahmet dosyayı indirip foruma eklermisin bir başka arkadaşlarada belki lazım olur.

P1080662.jpg

P1080663.jpg
Link ölmüş TP.MT5510S.PB803 diye google da aratıp bulmanız lazım çok site var deneyip bulacaksınız hocam

R Çevrimdışı

robotic0103

Yeni Üye
22 Eyl 2023
1
33

burada 4-5 tane mainboarda göre firmware var bende uzun süredir tv nin yazılımını yüklemeye çalışıyoruum en son bunu buldum ama hepsini denemedim
yükleme ile ilgil böyle bir de video bulmuştum bunu da eklemek istedim

ya da bu

BU videolarda faydalı bakabilirsiniz
muhtemelen tv nin kaç inç olduğu ile alakalı değişiyor çözemedim onu ayrıca indirdiğim bir kaç dosya .bin uzantılı olmadığı için yükleyemedi zaten

Awox A204300S MaindBoard TP.MT5510S.Pb803 şeklinde arattım .

benim Televizyonumda Menu + 1147 basarak Upgrade nameden bişeyler bulmaya çalıştım ama yüklemeyi beceremedim
kıscası bizim Tv lerin MainBoardu Tp.Mt5510s.Pb803 araştırdığım kadarıyla HDmi ve USb portlarında çakışmalar olabiliyormuş lehim kısımlarını yeniler yada üzerinden geçerseniz belki bi işe yarayabilir.

özellikle birden fazla HDMİ kullanımı ve usb kullanımı sonunda Tv de kendi kendine kapanma açılma ve donmalar olmaya başlamıştı.
Factory reset yaptığımda düzelmişti. ancak şuan arada bi resetleme yine yapıyor

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64

burada 4-5 tane mainboarda göre firmware var bende uzun süredir tv nin yazılımını yüklemeye çalışıyoruum en son bunu buldum ama hepsini denemedim

muhtemelen tv nin kaç inç olduğu ile alakalı değişiyor çözemedim onu ayrıca indirdiğim bir kaç dosya .bin uzantılı olmadığı için yükleyemedi zaten
Bütün partların inmesi lazım olduğunu da belirtelim, kaç part varsa ( gerçi zipten çıkartmaz eksik inerse) :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri