AWOX 3282lerde Anakart Farklılığından Dolayı Kanal Yükleyememe Sorunu Çözümü

uguraydogan Çevrimdışı

uguraydogan

Yeni Üye
24 Ara 2019
10
34
Selamlar öncelikle foruma yeni üye oldum,

Bu makalemizde AWOX 3282 Modellerinde farklı Anakart sürümlerinden dolayı her kanal listesini her cihaz kabul etmiyor,Bu sorunu çözümleyeceğiz.

Öncelikle kendi cihazımızın sürüm numarasını öğrenmeliyiz bunun iki yolu var;

1 = Menu 1147 kombinasyonlarını yapıp Servis menumuze giriyoruz, Altta Mainboard yazan kısım sürüm numaranızdır.

2 =(Daha kesin sonuç) Menu 1147 kombinasyonlarını yapıp Servis menumuze giriyoruz, General Settings kısmına gelip hali hazırda olan kanallarımızın yedeğini alıyoruz.

USBmizi pcmize takıp "csv_database.dat" isimli uygulamayı Ultra Edit programı yada WordPad ile açıyoruz.En baştaki BD_MSD3xxx_PBxxx yazan kısım bizim Anakart sürüm numaramızdır kaybetmiyoruz.

Şimdi sorunun çözümüne geçelim;

Öncelikle bir kanal listesi indiriyoruz ve "cvt_database.dat" dosyamızı Ultra Edit programı ile açıyoruz.

Karşımıza böyle birşey çıkması lazım;

siliyoruz.jpg

Kırmızı alanın içindeki kısım bu listenin hangi sürümlü cihazdan Export edildiğini gösteriyor.

Biz burayı kendi cihazımıza göre değiştirmemiz lazım.

Bu penceredeyken CTRL + H kuşlarına basıp HEX modundan çıkıyoruz ve metnin en üstüne gidiyoruz. (Home tuşu ile kolayca gidebilirsiniz)

BD_CVT_MSD3463S_PB801A yazan kısmı siliyoruz. (Sizin indirdiğiniz listede farklı olabilir)

Ve o bölüme öğrendiğimiz kendi Sürüm numaramızı yazıyoruz.

Değiştirdiğimizde böyle gözükecek;
(Sizin numaranız farklı olabilir)

kendi.jpg

Artık CTRL + S Yapıp programdan çıkabiliriz.

Tamamen boş FAT32 olarak biçimlendirilmiş bir USB Belleğe düzenlediğimiz dosya ile beraber diğerlerini de kopyalayıp Servis menüsüne giriyoruz (Menu+1147)

General settingten CHANNEL IMPORT deyip bir süre bekliyoruz,Kanallar yüklenirken TV donmuş takılmış gibi görünebilir bekleyin.

Ve işlem tamam.

Saygılar.

UĞUR AYDOĞAN

Moderatör tarafında düzenlendi:
M Çevrimdışı

Muratcil

Aktif Üye
24 Ocak 2018
66
Hocam hayırlı aksamlar panel bilgisi ve hdr mevcutmu bilgi verirmisiniz hayırlı aksamlar.seri no.8296685900921

T Çevrimdışı

teacher35

Yeni Üye
20 Ağu 2018
17
39
uguraydogan uguraydogan hocam izninizle bir soru sormak istiyorum,awox 82 ekran tv aldım ve yarım saat ugrasarak kanal listesi yapıyorum fakat bir gun gecmeden tekrar basa donuyor.2-3 defa liste yapmama ragmen cozum bulamadım.yardımcı olabilirseniz sevinirim

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
uguraydogan uguraydogan hocam izninizle bir soru sormak istiyorum,awox 82 ekran tv aldım ve yarım saat ugrasarak kanal listesi yapıyorum fakat bir gun gecmeden tekrar basa donuyor.2-3 defa liste yapmama ragmen cozum bulamadım.yardımcı olabilirseniz sevinirim
Türksat kanal sistemi açık olmasın,açıksa kapalı yap bakalım , tv ne tepki verecek (TKGS)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt