AWOX 3282 ledbar sorunu

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
merhaba adem hocam bende bir tane 82 ekran awox marka tv var, çalışıyor ama ekrana görüntü gelmiyor sanırım ledbar sorunu var ne yapabilirim? nasıl yardımcı olursunuz. elektriğe ilk bağladığımda çok az da olsa awox logosu geliyor ondan sora tamamen tv standbay da gibi ekran görüntü gelmiyor.

5b1ca4d5-ab79-46ad-9011-1b351df20377.jpg
8ab170d8-40c1-4079-aeaf-5c884097db7f.jpg

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
TV nin tekrar stby konumuna dönüp dönmediği önemli. Durum nedir?
@adem hocam tv açılıyor, açılışta dediğim gibi çok az da olsa awox logo geliyor, sorası karanlık bir ekran başka bir şey yok. tv açık iken stby konumuna düşmüyor kumandanın tuşlarına basınca tv üzerindeki yeşil d-play aktıf algılama yapıyor. ayrıca arkadan telefonun ışığı ile ekrana aydınlatma yapıyım dedim birşey değişmedi sim siyah.
başkaca nasıl bir ayrıntı veriyim bilemedim.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
@adem hocam tv açılıyor, açılışta dediğim gibi çok az da olsa awox logo geliyor, sorası karanlık bir ekran başka bir şey yok. tv açık iken stby konumuna düşmüyor kumandanın tuşlarına basınca tv üzerindeki yeşil d-play aktıf algılama yapıyor. ayrıca arkadan telefonun ışığı ile ekrana aydınlatma yapıyım dedim birşey değişmedi sim siyah.
başkaca nasıl bir ayrıntı veriyim bilemedim.
Tamam başka ayrıntıya gerek yok , ledler arıza yapmış :ok

Söküp değiştirebilecek gibimisin?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
yönlendirme desteğinle yaparız diye düşünüyorum? hocam
Seve seve yardımcı olurum onda sorun yok ancak temel iki sorunmumuz var

1- Panel kırılma riskini peşin peşin yazıyorum buraya
2- Bu modelin yan sanayi üretimi yok

O nedenle sen hiç riske girmesen kargoya verip yollasan da ben mi halletsem acaba?

Sen lojistik masraflarını karşıla yeter gerisini ben çözerim.

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
Seve seve yardımcı olurum onda sorun yok ancak temel iki sorunmumuz var

1- Panel kırılma riskini peşin peşin yazıyorum buraya
2- Bu modelin yan sanayi üretimi yok

O nedenle sen hiç riske girmesen kargoya verip yollasan da ben mi halletsem acaba?

Sen lojistik masraflarını karşıla yeter gerisini ben çözerim.
adem hocam sen nasıl iyi olur dersen onu yaparız.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
adem hocam sen nasıl iyi olur dersen onu yaparız.
391263935 anlaşma kodu ile mng kargoya teslim et sen tv yi.
Yalnız paketlerken panelin önünü tam kapatacak şekilde sert ve ince bir malzeme mutlaka kutuya koy bak bizim F fikoloji nin videosunda olduğu gibi olsun lütfen. 5tl ye oraya uygun bir duralit çok kolay kestirebilirsiniz. Böylece panel kırılmadan bana ulaşabilir :ok

Pixel Teknoloji
Patlangıç Ölüdeniz Caddesi No 21/A Fethiye Muğla
05550951148
02526111166

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
@adem hocam ve tavsiyeforumu nun saygın yönetimi arkadaşlarım merhaba,
öncelikle sizlerden çok şey öğreniyoruz başta @ado hoca ve tevsiyeforum olması ülkemiz için büyük avantaj, öyle düşünüyorum.
kısa bir örnekle geçenlerde konunun başlığından da anlaşılacağı üzere mutfakta kullandığımız awox marka 32inç 3282 model tv bar arızası vermişti sevgili adem hocam gönder hal edelim dedi hemde ücretsiz. bu virüs olayı olmazsaydı aslında göndermiştim çoktan , lakin nasıp bugün üçyol a indim Toshiba servisi görünce led bar için içeri girdim sordum modeli verdim arkadaşa, 2 li led bar kullnılıyor dedi 8 led li dedi, neyse aldım eve geldim, ee zaten cesaret 1500 bende bu konularda, adem hocamın da görsel anlatımları zaten körü bile gözlü yaptığı için çok rahat tv yı açarak led leri değiştirdim, hiç sorunsuz ve çok kolay oldu, tek kusurla beyaz katman üzerinde çok dikkatli bakınca ince kalem ucu kadar bir toz parçacığı kalmış, oda benim hatam değil adem hocam hücre ile beyaz katman üst şerit teki siyah bant tarzı birşey koymuşlar patır patır dökülüyordu temizledim ama bir minik zerrecik kalmış beyaz katmanın alt köşesinde. biraz uzun yazdım ama ne kadar metiyeler söylersem azdır size sevgili hocam. sağolun var olun... saygılarımla. yazarken imla hataları yapmışımdır affola @ado hocam...

NOT:unuttum söylemeyi led aliminyum soğutmalı sanyo üretimi

08f40b5d-01ee-4c91-8370-f46a694637f6.jpg
51ab79f8-7291-404b-b29e-17f515f1e753.jpg
ee8ef89c-88b0-443b-99ff-c320a688e208.jpg
f9fd526c-a6a7-4981-a8bd-836ec45f075c.jpg

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt