Audio-Technica ATH-WS1100iS Solid Bass Bir Bakış

Let's _be_ honest Çevrimdışı

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
Selam arkadaşlar, birkaç hafta önce kulaklık tavsiyesi için konu açmıştım. Başta özel ve genel tüm sorularıma cevap veren ve yardımcı olan Umut Barış Umut Barış arkadaşıma ve diğer forum üyelerine teşekkür ederim.

Baştan söyleyeyim bu bir amatör ilk bakıştır. Kulaklığı genel olarak, oyun ve müzik için istiyordum, öneriler üzerine gamer kulaklık değilde, işi ses olan kulaklık üreticilerine yönelmemin daha doğru olacağını söyledi arkadaşlar, ben de 1 hafta , 10 günlük, kısa ama yoğun incelemelerden sonra (emin olun pek çok siteyi ve incelemeyi taradım) aynı kanaate varıp, (aklın yolu bir) şuan incelemekte olduğumuz marka ve modele ulaştım. Bir önceki kulaklıklarım Logitech G930 idi.

Marka hakkında pek çok makale, inceleme ve detaylı açıklama internette var.

İlk başta teknik bilgileri paylaşmak isterim. Teknik özellikler;

Type Dynamic
Driver Diameter 53 mm
Frequency Response 5 – 40,000 Hz
Maximum Input Power 1,000 mW
Sensitivity 100 dB/mW
Impedance38 ohms
Weight 281 g (9.9 oz)
Cable 1.2 m (3. 9') with mic & control
Connector3.5 mm (1/8") stereo mini-plug, L-type
Accessories Included Pouch
Type (Microphone) Condenser
Sensitivity (Microphone)- 44dB (0dB = 1V/Pa, 1kHz)
Frequency Response (Microphone) 100 - 10,000 Hz
Polar Pattern (Microphone) Omnidirectional

kulaklik-111.jpg

Kulaklık yurtdışından Amazon sitesinden aldım. tahmini 7-8 gün de elime ulaştı. Her zamanki gibi sorunsuz.:ok (Bütçeyi aştık ama değdi:mutlu )

Lafı fazla uzatmayalım;

Kulaklık önce bizi kutusuyla karşılıyor, kutu üzerinde kulaklık bilgileri ve resmi mevcut, altın sarısı Solid Bass ve Hİ-RES Audio yazısı açıkçası bana bu bütçe ile premium bir ürün geleceğinin sinyallerini veriyor.

Fotoğrafları kutu açılımında an be an çekmiştim ama, telefon format yiyince tekrar yeni açarmış gibi çekmek zorunda kaldım :kiskis

Kutu içeriği gayet sade , direkt olarak kulaklık bizi karşılıyor, yanında 1 adet altın uçlu ve yumuşak 1.2 mm kablosu, garanti ve kullanım kitapçıkları ile ve gayet kaliteli yumuşacık deri taşıma çantası ile, Audio-Technica adeta bize, içeriğe değil, ürüne bak , biz ona yoğunlaştık demek istemiş:polis Gelsin fotoğraflar;

IMAG0001.jpg

IMAG0002.jpg

IMAG0003-2.jpg

IMAG0004.jpg

IMAG0005.jpg

IMAG0007-2.jpg

IMAG0006-2.jpg

IMAG0009.jpg

IMAG0010.jpg

IMAG0011.jpg

IMAG0012.jpg

IMAG0013.jpg

IMAG0014.jpg

IMAG0015.jpg

Malzeme kalitesi olarak başlayalım. İşçiliğini beğendim diyebilirim. Ağırlıklı olarak plastik aksamlar kullanılmış, bu size kalitesiz hissiyatı uyandırmasın. Hafif bir kulaklık olarak geri dönüyor ve dediğim gibi işçilik temiz ve pürüzsüz.

Kafa bandında fırçalanmış alüminyum kullanılmış ve her iki taraftan ayar için çentikli tasarıma sahip. Aynı şekilde mıknatıslar da çok şık ve morumsu (tam mor değil, platinum rengi daha çok) Kafa bandı kısmı ince, dolayısıyla öyle puf puf oturacak rahatlığı beklemeyin. Süngeri de ince, fakat ben saçı seyrek diyelim:kop olmama rağmen bir rahatsızlık ve baskı oluşturmuyor. Ağırlık daha çok nasıl desem, ped ile kafa bandı arasında dengeli gibi.

Kulaklık pedleri, geniş, benim kulakları tamamen kapattılar, ne kepçeyim , ne de küçük, normal boyutta. Fakat iç kısmı ucundan çok çok az değiyor gibi. Fakat bu rahatsız edici bir dokunuş veya hissiyatı değil kesinlikle. Genel manada rahatlar, uzun kullanımda, 2-3 saat hafif hafif terlemeye başlıyorlar, Temmuz'da olduğumuzu unutmayalım! bir 5-10 dakika ara verin derim. ( Burada Logitech ile kıyaslar isem, aynı kullanımda, Logitech te şıp şıp su damlardı kulaklarımdan, yaz aylarında tabi ki ) Genelde bu kulaklıkları alan kullanıcıların forumlardan okuduğum kadarıyla yaptıkları ilk iş, ped ve kabloyu değiştirmek oluyor.

Kablo evet yumuşak altın uçlu tabir edilen ve nispeten kaliteli duruyor fakat, pc kullanıcıları için kısa. 1.2 m olarak gelmesi can sıkıcı. Allah'tan pc sol tarafımda, şimdilik idare ediyoruz. Kulaklığın mikrofunu pc için yok, orada kabloda ki düğme ne işe yarar bilemiyorum, sanırım telefon bağlantı mikrofonu. Oyun için önerilen mikrofon V-Moda Boompro. Sanırım ilk işim bunu ayarlamak olacak yada mikrofonsuz kablo.

Kutu ile gelen taşıma çantası son derce yumuşak ve kaliteli bir malzemeden üretilmiş. Üzerinde markanın işleme yazı deseni var.

Gelelim ses kalitesine;

Ben bu kulaklığı Gigabyet Z97 Gaming 5 anakartta hazır gelen, Sound Blaster X-Fi Mb3 yazılımıyla kullanıyorum. (Gereksiz masraf yapmamı engelleyen @Umut Barış arkadaşıma bir kez daha teşekkür ederim.)

Yazılım Ayarları ;

Genel ses seviyesi 35
Crystalizer 74
Surround kapalı
Bass 55
Dialog plus kapalı
Smart volume 74 (bunu kapatınca müzikler çok sönük kalıyor) Ayrıca normal, yüksek ve gece olmak üzere 3 modu var.
Ekolayzer kapalı
Crossover frequency 27hz
Headphone seçili

Önerilere açığım.

Bu yazılımın ayarlarını kaydedip, isim verebiliyorsunuz. Böylece istediğiniz profile göre seçim yapabilirsiniz sanırım 3 adet olması lazım. Örnek müzik için farklı profil, film için farklı ve oyun için farklı profil oluşturup, istediğiniz ayarı o an atayabilirsiniz.

Oyun için demişken, yazılımın kendinden ayar yapan squad modu var. Bunu seçtiğinizde, otomatik olarak ayar çekiyor. Oyunlarda denedim gayet başarılı.

Dediğim gibi ben bir amatörüm ve benden orta alt, üst vs vs ses tanımlamalarını beklemeyin, bunlar nedir bilmiyorum çünkü.

Şunu söyleyebilirim, bass konusunda tam benim istediğim gibi, derin ve tok bir sesi var, tiz eğer ziller vs ise, orada da çok başarılı. Orta sesler nelerdir bilmiyorum.

Şu kadarını kesin ve net bir şekilde ifade edebilirim ki, bu kulaklık oyunlarda MUHTEŞEM.:clap2 Battlefield 4 , OP. Locker haritasında , daha önce hiç duymadığım üzerimde ki tesisat sesi olsun, ayak sesleri olsun, vuruş hissiyatı olsun, düşman yön tayini olsun, karda gider iken sanki gerçekten orada imiş gibi verdiği hissiyatı ile beni adeta oyunun içine çekiyor. Yukarıda da yazdığım gibi, mikrofona ihtiyacı olanlar Bommpro ile benim diyen GAMER kulaklığa kafa tutacağına , belki de geçeceğine eminim. ( her ne kadar diğer üst düzey kulaklıkları dinlemesem de, hissiyatım kuvvetlidir, ki yurtdışı forumlarda bu kulaklığın neler ile karşılaştırıldığına da bir bakın)

Müziklerde bir şölen , bir resital havasında dinliyorum, çok ayrıntılı, harika sesler ve ahengi var. Surrond 7.1 kulakık kullandığımı yazmıştım daha önce (g930) , bu kısa araştırmamda, bu sanal özelliğin, var olan sesin üzerine, oynamalar yaparak sanki 7.1 ses sisteminiz var imiş gibi, algı yaratmasından başka bir şey olmadığını, şuan kullandığım stereo kulaklık bana net bir şekide kanıtladı.

Utanarak ifade edeyim ki, bu stereo dan hep o derin ve tok bassları, ayrıntıları alamayacağım diyerek kafadan elerdim.:danger G 930 a göre bir eksisi, kablolu oluşu diyebilirim. ( alıştık mutfağa, odaya rahat dolaşmaya, bunu çıkarması zor geliyor biraz)

Henüz film izleme şansım olmadı, bakalım orada nasıl bir his yaşatacak, Allah nasip ederse hafta sonu tatilinde denerim.

Velhasıl kelam, bu amatör ilk bakışımızda, bu kulaklığı tüm samimiyetimle, herkese öneririm, sanal oyuncu kulaklıklarına , 7.1 sanal aldatmacasına, bundan sonra para katırmamnız dileğiyle.:bye

Yazım hataları için affola.

Kablo önerilerine açığım.

Bu ürün için yapacağım yükseltmeler (şimdi ihtiyacı yok, pedleri ileride yıprandığında, dac ve amfi , ses kart 3 lüsünü minumum 1 yıl sonra, Allah nasip ederse)

1- Kablo
2- ped
3- Headband
4-dac/amfi
5- ses kartı

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt