Atiye - Netflix Orijinal Dizisi (2. Sezon Fragmanı Yayınlandı)

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Izlemek istiyorum ama Beren Saat'e nasıl tahammül edeceğim onu düşünüyorum kara kara..

Bir türlü sevemedim ve sanırım sevmeyeceğim bu kadını ve oyunculuğunu:bilmiyom
Bende seninle aynı hisleri paylaşıyordum hocam ama bu dizide şaşırtıcı şekilde başarılı buldum , bence diziye bi şans ver ve izle. Sıkıldığın ve ağır geçişlerin olduğu yerler olacaktır ama sonuna kadar izle değecek.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Bende seninle aynı hisleri paylaşıyordum hocam ama bu dizide şaşırtıcı şekilde başarılı buldum , bence diziye bi şans ver ve izle. Sıkıldığın ve ağır geçişlerin olduğu yerler olacaktır ama sonuna kadar izle değecek.
evet arkadaşla birlikte 2 günde bitirdik .

Ağır geçişlerin , sıkıldığımız sahneler oldu ama genel olarak bizim standart larımızın üzerinde bir dizi olmuş. Efektler , hikaye başarılı.

Eleştireceğim birkaç nokta vat.

ne yazıkki dark tadında bir dizi olmuş , özgünlük yok desem yeridir hele son sahne paralel evren muhabbeti,geçmiş gelecek ilişkisi ,aşırı rastlantılar diziyi dark çakması haline getirmiş.Elimizde göbekli tepe gibi bir yer varken daha orijinal seneryo çıkabilirdi.

Son olarak lap göbekli tepe ye gidiyorlar lap İstanbul.Yani İstanbul dan Şanlıurfa ya geçişler çok sert olmuş.Araya birkaç kez havalanı , otobüs , uçak sahnesi koymak bu kadar zor olmamalıydı.

umarım 2. sezon daha güzel olur. Bu gibi diziler artar.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

yani atiye nin göbekli tepe de kullandığı araç Şanlıurfa plakaydı sanırsam belli ki kiralık araç ama ne zaman geldi ne zaman kiraladı belli değil.Birde çoğu kez arabayla gidiyorlar da el insaf arkadaş İstanbul dan şanlıurfaya yok sadece düm düz yolu göstermişler.Bir gecede varıyorlar.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Son olarak lap göbekli tepe ye gidiyorlar lap İstanbul.Yani İstanbul dan Şanlıurfa ya geçişler çok sert olmuş.Araya birkaç kez havalanı , otobüs , uçak sahnesi koymak bu kadar zor olmamalıydı.

Bence koymamaları daha iyi olmuş. Aceleye gelmiş sezonu daha da sıkıcı hale getirirdi.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
evet arkadaşla birlikte 2 günde bitirdik .

Ağır geçişlerin , sıkıldığımız sahneler oldu ama genel olarak bizim standart larımızın üzerinde bir dizi olmuş. Efektler , hikaye başarılı.

Eleştireceğim birkaç nokta vat.

ne yazıkki dark tadında bir dizi olmuş , özgünlük yok desem yeridir hele son sahne paralel evren muhabbeti,geçmiş gelecek ilişkisi ,aşırı rastlantılar diziyi dark çakması haline getirmiş.Elimizde göbekli tepe gibi bir yer varken daha orijinal seneryo çıkabilirdi.

umarım 2. sezon daha güzel olur. Bu gibi diziler artar.

yani atiye nin göbekli tepe de kullandığı araç Şanlıurfa plakaydı sanırsam belli ki kiralık araç ama ne zaman geldi ne zaman kiraladı belli değil.Birde çoğu kez arabayla gidiyorlar da el insaf arkadaş İstanbul dan şanlıurfaya yok sadece düm düz yolu göstermişler.Bir gecede varıyorlar.
Dizi aslında Dark'a benzememiş hocam , Dark tamamen geçmişe ve geleceğe yolculuk temasını işliyor , gelecekten geçmişe gidip birşeyleri değiştirince gelecekte farklı şekilde yazılıyor algısı yapılıyor , sevdiği kızın kardeşinin geçmişe gitmesi , geçmişte yaşayıp günümüze geldiğimizde aslında babası olması ve haliyle sevdiği kızda halası çıkması gibi çarpıklıklar var ? Atiye ise tamamen paralel evren , yani geçmiş ya da gelecek yok , aynı kişilerin yaşadığı , olayların bam başka geliştiği başka bir yaşam ? o değilde DARK efsanedir benim için ?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Dizi aslında Dark'a benzememiş hocam , Dark tamamen geçmişe ve geleceğe yolculuk temasını işliyor , gelecekten geçmişe gidip birşeyleri değiştirince gelecekte farklı şekilde yazılıyor algısı yapılıyor , sevdiği kızın kardeşinin geçmişe gitmesi , geçmişte yaşayıp günümüze geldiğimizde aslında babası olması ve haliyle sevdiği kızda halası çıkması gibi çarpıklıklar var ? Atiye ise tamamen paralel evren , yani geçmiş ya da gelecek yok , aynı kişilerin yaşadığı , olayların bam başka geliştiği başka bir yaşam ? o değilde DARK efsanedir benim için ?

Dark'ı izlemedim. Dizi işlerinden uzun zamandır uzağım açıkçası.
8 bölümlük 1 sezon olunca oturup izleyeyim dedim. Hazır işim gücüm yok. :hihi
Oturursam eğer bu hafta Witcher'ı izlerim, bir de La Casa De Papel'in yeni sezonunu bekliyorum o kadar işte. :bilmiyom:sirit

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Dark'ı izlemedim. Dizi işlerinden uzun zamandır uzağım açıkçası.
8 bölümlük 1 sezon olunca oturup izleyeyim dedim. Hazır işim gücüm yok. :hihi
Oturursam eğer bu hafta Witcher'ı izlerim, bir de La Casa De Papel'in yeni sezonunu bekliyorum o kadar işte. :bilmiyom:sirit
Dark'ı kesinlikle izle hocam , denge bozan , beyin yakan , yok artık dedirten bir dizi ? sessiz ve yalnız bir ortamda , tüm algılarımız açık , pür dikkat kesilerek izlenilmesi gereken bir dizi ?

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32

dark zaten beyin yakan bir dizi hocam☺️

ama efsanedir yeni sezon temmuz da çıkacakmış sanırsam.

tabi birebir aynısı demedim ama ne bileyim bazı sahnelerde dark ı andırmadı da değil aynı şekilde arkadaşta aynısını söyledi.Tabi her fantastik dizide normal böyle seneryolar.Eşimle under the dome izliyoruz 2. sezonda da geçmişten gelen bir kız çıktı.Adamlar geçmiş ve gelecek ile kafayı yemişler bizimde bu furyaya kapılmış olmamızı eleştirmek istedim yani.

Dark'ı kesinlikle izle hocam , denge bozan , beyin yakan , yok artık dedirten bir dizi ? sessiz ve yalnız bir ortamda , tüm algılarımız açık , pür dikkat kesilerek izlenilmesi gereken bir dizi ?

Dark nasıl desem tövbe estafurullah dünyevî düşüncelerimizi bile etkileyen dizi.

Yani insan aklı sınırlarının sonuyla yazılmış uçuk kaçık ama bir okadar da değişik garip bir seneryo su var.Oyunculuklar harika zaten sıkmadan heyecanla merakla izledik.Herkese tavsiye ederim ama ciddi dikkat isteyen bir dizi , bir kısmını kaçırırsanız olaylar arasında bağ kurmak zorlaşıyor.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri