Asus VG24VQ hangi panel

yefe78 Çevrimdışı

yefe78 

Aktif Üye
20 Ocak 2018
354
Amazondan 1500 tl ye asus vg24vq monitör aldım aygıt yöneticisinden monitöre tıklayıp özellikler/ayrıntılar/donanım kimlikleri üzerinden öğrendiğim aus2420 nosuna ulaştım bu panelin modelini belirtirmiş ama internetten sorguladığımda öğrenemedim. Bu monitör hangi panel kullanır bilen kullanan varmıdır ya da nasıl öğrenebilirim içini açmadan,saygılar Adem Helvacı Adem Helvacı F fikoloji teraspy teraspy

Asus-VG24VQ.jpg

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,617
40
Bende aynı monitörün 27 inç olanı mevcut. Monitörlerde W-LED kullanılıyormuş. Panel olarak ise VA diye biliyorum, zaten VA panel diye almıştım.

Yalnız displayspecifications.com bazen hatalı gösterebiliyor. Mesela benim monitör HDR10 diye gözüküyor ama esasında HDR özelliği yok. Ayrıca monitör 8 bit olmasına rağmen ekran kartı ayarlarına girdiğim zaman 10 bit'e çekebiliyorum, burasını anlamadım. Ne dersin Umut Barış Umut Barış, ?
monitorc30e0437c74448ec.jpg

Daha önce monitörümle ilgili olarak konu açmıştım. Köşelerden ışık sızması haricinde genel olarak memnunum diyebilirim. Sanırım paneli ince yapalım derken ışığın sızmasına engel olamamışlar.

yefe78 Çevrimdışı

yefe78 

Aktif Üye
20 Ocak 2018
354
Onu nasıl yapıyon başkan ben de yapabilirmiyim 10 bite çekme işini

benim 8 bit yazıyor ekran kartından nasıl 10 bite çekiyon

Adsiz8fd941a42742f8bd.jpg

2271d0ac3607ee69cc.jpg

buradan mı

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,890
Bende aynı monitörün 27 inç olanı mevcut. Monitörlerde W-LED kullanılıyormuş. Panel olarak ise VA diye biliyorum, zaten VA panel diye almıştım.

Yalnız displayspecifications.com bazen hatalı gösterebiliyor. Mesela benim monitör HDR10 diye gözüküyor ama esasında HDR özelliği yok. Ayrıca monitör 8 bit olmasına rağmen ekran kartı ayarlarına girdiğim zaman 10 bit'e çekebiliyorum, burasını anlamadım. Ne dersin Umut Barış Umut Barış, ?
monitorc30e0437c74448ec.jpg

Daha önce monitörümle ilgili olarak konu açmıştım. Köşelerden ışık sızması haricinde genel olarak memnunum diyebilirim. Sanırım paneli ince yapalım derken ışığın sızmasına engel olamamışlar.
8 Bit + FRC olabilir.
FRC fake zaten.

Yüzde 100 doğru demedik tabi ki. Editör hatası olabilir. Asıl hata detaylı bilgi veremeyen üreticilerde.

Zaten hem tazeleme hızı hem renkleri iyi monitör ucuza olmaz. Onu bulmak için birkaç parametreyi gözden geçirmeniz lazım. Statik kontrast, NTSC renk gamutu desteği, renk derinliği vs.

Beklentiyi iyi belirleyip ona göre ürün almalı.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,890
Ayarlardan 12 yapmanız panelin 12 olduğu anlamın gelmez. O sadece bir dönüştürmedir muhtemelen. Ayrıca renk biçimi ayarınız da o sonucu etkiler. Kısacası para çokomel ilişkisi. Para yoksa cepte, dıdısını kurcalamanın çok anlamı yok. Panelin yeteneği belli çünkü.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,617
40
HDR desteği parlaklıktan çok renk paleti desteğine bağlı benim bildiğim.
İkisi de aslında.

Ayarlardan 12 yapmanız panelin 12 olduğu anlamın gelmez. O sadece bir dönüştürmedir muhtemelen. Ayrıca renk biçimi ayarınız da o sonucu etkiler. Kısacası para çokomel ilişkisi. Para yoksa cepte, dıdısını kurcalamanın çok anlamı yok. Panelin yeteneği belli çünkü.
Haklısın ama insan acaba diyor ?

Geri
Üst Alt