ASUS PCE-AC88 Çift Bant Kablosuz-AC3100 PCIe Adaptörü

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Selam millet baslikda adi gecen ürünü satin aldim bu gün paket geldi ve parcayi taktim elimden geldigi kadar deneyimlerimi paylasayim vakti olmayanlar icin özet gecersek "fiyasko"!

Öncelikle kablosuz baglanti icin bir wireless kart a ihtiyacim vardi forumda fikir sordum orda biraz konuyu tartistik ve bu parcayi satin almaya karar verdim konu Buarada

Parcayi kullandigim sistem hakkinda biraz bilgi vereyim belki sizde de ayni donanim vardir bana uyyarmi umazmi diye düsünürseniz kolaylik olur
Asrock z77 extrem 4 anakart
FRITZ!Box 7490 ( türkiyede satilmiyor bildigim kadariyla)
Wlan baglanti hizlari
  • WLAN AC 5Ghz1.300 MBit/s
  • WLAN N 2.4 ghz 450 MBit/s
konuda bahsi gecen wireless karti nin resmi sitesinden i

yurt disinda yasadigim icin genelde oldugu gibi paket sorunsuz bir sekilde geldi paket icerigi hakkinda bir kac foto ekliyelim buraya boyutlar hakkinda fikir vermesi icin yanina maus, metre vs biseyler attim bilgisayar kasaniza uyarmi uymazmi diye düsünürseniz faydasi olur belki

paket icerigi olarak kartin kendisi 4 adet anten 1 tane anten uzatma zamazingosu(?) driver cd si garanti kagitlari kurulum klavuzu var
111-2c7100a3af355fad4.jpg
111-3a2d98486a2908696.jpg
111-4c1bda64232d5ed80.jpg
111-5aff4ef423a027cc2.jpg
111-6533244cf1fdf7c9f.jpg
111-12c3036c9d9837d6a6.jpg
111-1374a4b9bbc6ee6f08.jpg
111-148544c74357e360dc.jpg
111-15fab99e9b5015fe81.jpg
111-16e60dca4eb3a10eea.jpg
111-1712f3c75673db826a.jpg
111-187c03250a6675df88.jpg

kartin malzemesi iyi dandik görünmüyor kurulum genel anlamda standart ve basit karti tak antenleri tak vs antenleri direkt karta takarken döndürüp vidalamasi biraz zor oldu kullandigim bilgisayar kasasinin etkisi olabilir
antenleri direkt karta yada anten uzatma zamazingosu(?) suna baglayarak kullanabiliyorsunuz bu zamazingo ayni zamanda miknatisli pc kasasina yada duvardaki metal bir yüzeye filan yapistirabilirsiniz cok gerekli bi özellik degil ama yinede düsünüp yapmislar
kartin sogutucusu iyi ama benim kullandigim anakart da usb baglanti soketinin üstüne denk geldi diger mini slotu denedigimde de ekran kartina bitisik durdu uzun süre kullanimda ekran karti isinirsa wireless kartininda isinmasina sebep olabilir

önemsiiz kisimlari gectik simdi gelelim performans kismina
asusun iddia ettiginne göre "Masaüstü bilgisayarınızı anında 2100Mbps (5GHz bantı) ve 1000Mbps (2.4GHz bantı) hızlarıyla " diyor toplam 3100 mbps baglanti hizina sahip olursunuz diyor (ismindeki ac 3100 de ordan geliyor AC standartinda sanki 3100 mbps hiz varmis gibi algi yaratiyor cakallar burda)
tabi onlarin dedigi bu teorik bilginin pratikde olmayacagini az cok bilgisayarlarla alakali kisiler bilir ben bu ürünü alirken router ile olan mesefa az oldugu icin en az 1.3 gbit i yakalarim diye umuyordum malesef öyle olmadi simdide router üzerinden baglanti durumunu kontrol ettigimde peformans nasil onunla ilgili bir ekran görüntüsü kolaji ekliyecegim ekran görüntüsünde aciklama olarak yazdim ama antenli antensiz yakin mesefe uzak mesafe vs farkli konumlarda inceleme yaptim bunu özellikle belirteyim aklima gelmisken neden performansi router üzerinden kontrol ettim cünkü bu karti yaparken baglanti durumu performansi gibi verileri kontrol edebileceginiz bir uygulama yok windowsun kendi özelligi yada router/modem ile kontrol edebiliyorsunuz ancak varsada sitesinden ben görmedim

c1.png
c2.png
c3.png

router ,pc tv ve kartin anteninin durdugu nokta ile ilgili bir kac foto da ekliyim sanirim yeterli

111-253f3289460a50dcdb.jpg
111-26840df2f6efc8acb0.jpg
111-27b2aa3695a8b32115.jpg

kus bakisi birde cizim ekliyim oldugu kadar

c4.png

sadece kismen duvarin arkasinda kalan bilgisayarin yakin meseafen bu kadar kötü performans almasi hic normal degil router/modem inizle ayni odadaysaniz wireless karti önünde hic engel olmadan cihaz görüyorsa performansi iyi olabilir fakat ozamanda bu karta ihtiyaciniz kalmaz bi kablo cekip daha düsük maliyetle daha iyi baglanti alabilirsiniz
simdilik bu kadar aklima gelen bisey olursa eklerim sorulari olan varsa pazartesiye kadar kart duracak denememi istediginiz bisey olursa sorabilirsiniz sonra geri yolliycam karti

Yönetime not: bukadar ugrastim kendimce konu yanlis yerde olur birseyler eksik olur vs konuyu direkt silmeyin mesaj atin bari yedekleme yapiyim bidaha ugrasamam :uzgun

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
Güzel inceleme olmuş sadece birşey sormak istiyorum neden mini pci slotunu kendinize şart koştunuz her hangi bir slota bağlayabilirdiniz

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Güzel inceleme olmuş sadece birşey sormak istiyorum neden mini pci slotunu kendinize şart koştunuz her hangi bir slota bağlayabilirdiniz
hersey kuralina uygun olsun dedim öyle birsey yapabilecegimi bilmiyordum acikcasi hic denemedim arastirmadimda zaten bir önemi yok performansi begenmedim :)

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
Rakamlar aldatıcıdır. size tavsiyem dairenizde telefon hattı ve prizleri varsa ( kullanmıyorsanız ) cat6 ya çevirmek.

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
Kablo candır. (Belirli bir uzunluğa kadar tabi. :hihi)
Router yukarıda olduğu için performansı etkiliyor olabilir.
Bende 5ghz kullanıyorum ap en uzak noktalara eşit mesafede 600 - 700 mbps sabit ama yine de telefon hatlarını iptal edip odalara 2şer tane cat6 çektim, duvar prizinde cat3 keystoneları söküp yerine cat6 çaktım laptop hariç elimden geldiğince kablo kullanmaya çalışıyorum kablo her zaman için candır, can damarıdır ?

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
kablo cekmek prensipde biraz daha mesakatli is duvari delme vs gerekmese sorun olmazda duvar delmekle ugrasmak istemedim hemde kenardan köseden dolasan kablolar görüntü olarak rahatsiz ediyor beni yoksa. bende kablonun daha iyi oldugunu düsünüyorum bu sekilde isimi görür diye düsündüm
su anda hiz biraz daha artti anladigim kadariyla kartda bir stabilizasyonda yok baglanti hizi sürekli farkli görünüyor buna ragmen tv nin baglandigi hizdan daha iyi olmasi lazimken tv nin wireless alicisi nerdeyse ayni performansi veriyor
Unbenannt2b72d7d2f3e82e77.png

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
kablo cekmek prensipde biraz daha mesakatli is duvari delme vs gerekmese sorun olmazda duvar delmekle ugrasmak istemedim hemde kenardan köseden dolasan kablolar görüntü olarak rahatsiz ediyor beni yoksa. bende kablonun daha iyi oldugunu düsünüyorum bu sekilde isimi görür diye düsündüm
su anda hiz biraz daha artti anladigim kadariyla kartda bir stabilizasyonda yok baglanti hizi sürekli farkli görünüyor buna ragmen tv nin baglandigi hizdan daha iyi olmasi lazimken tv nin wireless alicisi nerdeyse ayni performansi veriyor
Unbenannt2b72d7d2f3e82e77.png

Telefonunuza Wifi Analyzer indirin, modeminizi belirli bir kanala alın derim.

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Telefonunuza Wifi Analyzer indirin, modeminizi belirli bir kanala alın derim.
Burada yazdim :ok router yada sinyal ile ilgili problem yok bu cihazin performansi iyi degil yada bilgisayarda baska sorun var kablo en sorunsuz cözüm olayi kablo ile halledicem anlasilan tv nin yerini durmadan degistiriyoruz tadilat sonrasi kararsizliklar var ona göre pc yi koyacagim yeri kesinlestirip internet icin cat 6 hatta cat 7 filan cekerim pc yi uzak bi yere koymayi düsünüyorum sesinden kurtulmak icin ayni zamanda hdmi ve usb kablosu da cekmem lazim duvarlari kevgire cevirmeden bitmeyecek bu is :krotey

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Burada yazdim :ok router yada sinyal ile ilgili problem yok bu cihazin performansi iyi degil yada bilgisayarda baska sorun var kablo en sorunsuz cözüm olayi kablo ile halledicem anlasilan tv nin yerini durmadan degistiriyoruz tadilat sonrasi kararsizliklar var ona göre pc yi koyacagim yeri kesinlestirip internet icin cat 6 hatta cat 7 filan cekerim pc yi uzak bi yere koymayi düsünüyorum sesinden kurtulmak icin ayni zamanda hdmi ve usb kablosu da cekmem lazim duvarlari kevgire cevirmeden bitmeyecek bu is :krotey

Ev sizinse duvarı kırın ethernet prizi koyun TV arkasına.
Ya da duvar içindeki kablo kanallarınız çalışıyorsa, bir kablo sustası vasıtasıyla mevcut kanalların içinden prize kadar ethernet kablosu inin. Böylece duvar kırmadan kablo çekmiş olursunuz.

M Çevrimdışı

mrthc

Yeni Üye
6 Ağu 2018
9
39
Wi-Fi'da sadece istemci veya sunucuyla değil ikisininde iyi olmasıyla en iyi performans alınır. Bu genel geçer her ortama uygun varsayılan bir bilgidir. 80Mhz 3x3:3 triband bağlanmış zaten cihaz. Daha iyi performans istiyorsanız suçu wifi kartında değil routerınızda bulunuz.

En yüksek wifi link hızlarını almak için bazen cihazlardaki çipsetlerin kendine özel özelliklerini kullandıkları oluyor, böylece iki çipsetinde aynı marka ve jenerasyon olma gerekliliği doğuyor ancak sizin sorununuz o değil.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt