ASUS PCE-AC88 Çift Bant Kablosuz-AC3100 PCIe Adaptörü

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
selam millet, bu ürünü kullanan varmi? Evde odalari degistirdik router i hol e tasidim bilgisayar oturma odasinda duruyor aralarinda tahmini 3-5 metre mesefe var birde yari camli oda kapisi duvari delip kapi köselerinden kablo cekmek istemiyorum wireless karti alsammi diye düsünüyorum :bilmiyom
yillar önce tp link in wireless kartlarindan birini almistim ozaman 50 mbit internet vardi tam peformansla dosya indirdigim zaman arada baglanti kopuyordu o yüzden kullanmayi biraktim ethernet kablosu cektim su anda 100/40 mbit baglanti var 250/40 a gecmeyi düsünüyorum tv den pc deki dosyalari izledigim icin tam olarak istedigim baglanti problemi yasamadan en az 1 gbit hizi yakalayabilmek
fikir vermesi icin simdi router dan tv baglantisina baktim pc tam altinda duruyor

Sinyal gücü -46 dBm
mümkün olan maksimum baglanti hizi 866 / 866 Mbit/s
aktüel baglanti hizi: 650 / 6 Mbit/s
WLAN-Standardi :WLAN-ac
Frekans: 5 GHz
Kanal genisligi :80 MHz

Router bilgileri:
FRITZ!Box 7490 ( türkiyede satilmiyor bildigim kadariyla)
Wlan baglanti hizlari
  • WLAN AC 5Ghz1.300 MBit/s
  • WLAN N 2.4 ghz 450 MBit/s
bu teorik biglilerden mantik yürütünce güzel bi wireless kartiyla en az 1 gbit baglantiyi rahatlikla saglarim gibi geliyor
internet hizini yükseltirsem ayni markanin bir üst model routerlarindan kullanirim muhtemelen ISP sözlesmeyle birlikte veriyor bunlari cünkü onun özellikleride
AVM FRITZ!Box 7590
1.733 (5 GHz)
800 MBit/s (2,4 GHz)
bu bilgilere göre asusun bu wireless kartini almak mantiklimi? kullanan varmi? alternatif öneren yada sorun yasarsin kablo cek diyen? powerline kullanmayi daha mantikli bulan?
yorumlari beklerim :tara

ürünle ilgili linkler
------------

Tardu Çevrimdışı

Tardu

Yeni Üye
24 Kas 2018
33
39
Yani Aslında Siz Yeterli Teorik Bilgiyi Araştırmış Ve Gerekli Öngörüyü Oluşturmuşsunuz...Ama Bunların Hepsi Sonuç İtibari İle Teori...Denemeden Somut Bi Gerçekliğe Ulaşmak İmkansız...Ben Evimde Sizin Kadar Hızlı Bir İnternet Kullanamıyorum Ama Genel Olarak Asus Ürünlerinden Fazlasıyla Memnunun...Tenda'dan Tplink'e Bi Çok Firmanın Web Ürünlerini Kullandım Ve En Memnun Kaldığım Ürünler Asus Çatısı Altındaydı...Sizede Asus Tavsiye Edebilirim...

Ama Ben Sizin Yerinizde Olsam Kablo Çekmekten Kaçınmaz Ve Kablo Çekerdim...Sonuçta Kablodaki Stabiliteyi Size Hiç Bir Markanın Hiç Bir Wifi Ürünü Sağlamayacaktır...

sincerelym Çevrimdışı

sincerelym 

Aktif Üye
10 Haz 2018
184
airties 5670 var, masaüstü bilgisayarda anakartta gömülü intel wifi ac adaptör var. modem antre de vestiyer üstünde oturma odasında aralarında yaklaşık 5 metre mesafe ve bir duvar var. yanlış hatırlamıyorsam 380 megabit gibi bir bağlantı geliyordu. eve geçince bakarım tekrar. teoride evet ama pratikte pek öyle olmuyor maalesef.

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,609
AC'nin dezavantaj olduğu durumlar vardı sanırım.
Bu işleri Sota Sota iyi bilir. O anlatır size.

Ben kablosuz sevmediğim için pek bilgili değilim. :hihi

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,255
Yuksek hizlari stabil sekilde yaklamak icin
en onemli etmenlerden biride
router ve alici wifi kartlarindaki
cpu gucu ve ram kapasitesi buna ek olarak
yazilim.

sehir merkezinde acik alanda ortalama 1.6km mesafede 600mbit stabil baglanti
elde ettim. router ve aliciyla arada cok fazla engel yoksa ev ortaminda gbit baglanti gene elde edilir.

bilgisayarinizda mini pci slotu var mi.

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Yani Aslında Siz Yeterli Teorik Bilgiyi Araştırmış Ve Gerekli Öngörüyü Oluşturmuşsunuz...Ama Bunların Hepsi Sonuç İtibari İle Teori...Denemeden Somut Bi Gerçekliğe Ulaşmak İmkansız...Ben Evimde Sizin Kadar Hızlı Bir İnternet Kullanamıyorum Ama Genel Olarak Asus Ürünlerinden Fazlasıyla Memnunun...Tenda'dan Tplink'e Bi Çok Firmanın Web Ürünlerini Kullandım Ve En Memnun Kaldığım Ürünler Asus Çatısı Altındaydı...Sizede Asus Tavsiye Edebilirim...

Ama Ben Sizin Yerinizde Olsam Kablo Çekmekten Kaçınmaz Ve Kablo Çekerdim...Sonuçta Kablodaki Stabiliteyi Size Hiç Bir Markanın Hiç Bir Wifi Ürünü Sağlamayacaktır...

genlde mantik bu yönde ama artik teknoloji gelisti uygun donanimla en azindan gbit baglantiyi saglayabilmeyi umuyorum kablo cekmek hem zahmetli hemde kötü bir görüntü olusturuyor siva alti tesisat yapsan o daha da zahmetli birsey masraf olarakda sadece kablo cekmek 10 da 1 fiyatina gelse yine iyi ama sadece %50-60 daha ucuza geliyor
airties 5670 var, masaüstü bilgisayarda anakartta gömülü intel wifi ac adaptör var. modem antre de vestiyer üstünde oturma odasında aralarında yaklaşık 5 metre mesafe ve bir duvar var. yanlış hatırlamıyorsam 380 megabit gibi bir bağlantı geliyordu. eve geçince bakarım tekrar. teoride evet ama pratikte pek öyle olmuyor maalesef.
380 mbit benim aracimin mazotuna yetmez :kas kullandigim internet hizi acisindan yeterli fakat ag üzerinden stream dosya aktarimi vs gibi durumlarda ne kadar hizli okadar iyi pc ye film belgesel indirip tv den acip izliyorum sürekli router ya 128gb micro usb stick taktim direkt router ve tv arasinda iletisim olmasina ragmen tv de ileri geri alma vs fonksiyonlar calismiyor pc üzerindeki dosyayi acarsam tv önce router ordan pc ye ulastigi halde sorunsuz durdur baslat ileri geri al vs yapabiliyorum o yüzden pc nin tv ile mümkün oldugu en yüksek hizda iletisim kurmasi lazim tabiki ortaligi kablo salatasina cevirmeden
AC'nin dezavantaj olduğu durumlar vardı sanırım.
Bu işleri Sota Sota iyi bilir. O anlatır size.
Ben kablosuz sevmediğim için pek bilgili değilim. :hihi
ac yani 5ghz baglantinin tek bir dezavantaji var bildigim kadariyla o da yayin alaninin daha dar olmasi 2.4 ghz düsük hiz genis kapsama alani 5 ghz yüksek hiz düsük kapsama alani binanin önündeyken 2.4 ghze baglaniyor telefon ama 5 ghze baglanmiyor mesela
Yuksek hizlari stabil sekilde yaklamak icin
en onemli etmenlerden biride
router ve alici wifi kartlarindaki
cpu gucu ve ram kapasitesi buna ek olarak
yazilim.

sehir merkezinde acik alanda ortalama 1.6km mesafede 600mbit stabil baglanti
elde ettim. router ve aliciyla arada cok fazla engel yoksa ev ortaminda gbit baglanti gene elde edilir.

bilgisayarinizda mini pci slotu var mi.

bilgisayardaki anakart bu
2 x PCI Express 3.0 x16 slots (PCIE2/PCIE3: single at x16 (PCIE2) / x8 (PCIE3) or dual at x8/x8 mode)
  • 2 x PCI Express 2.0 x1 slots
  • 2 x PCI slot
2 tane mini slot vardi pci yada pcie tam bilmiyorum su anda tp linkin dandik wireless kartinida o mini slotda kullaniyordum onun icinde buradaki
özelliklerinde PCI oldugu yaziyor 300 mbit destekledigi yaziyor ama 50 mbit de full hizda dagiliyordu zaten sonradan v2 olarak ayni kartin yenisini cikardilar sanirim kart üretim hatasindan kronik problemliydi
router daki teknik özelliklere gelirsek cpu ve ram gibi donanim bilgileri hakkinda cok bisey bulamadim bir sitede acip bakmislar yazdiklari dogruysa
E1108AJBG-8E model 2x 128mb ram
MACRONIX 29F4G08ABADA-WP NAND 512 MB hafiza
CPU: Dual-Core PSB 80920 EL(600 MHz)
Wlan kontrolcüsü : Qualcomm QCA9558 3x3 MIMO

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,609
genlde mantik bu yönde ama artik teknoloji gelisti uygun donanimla en azindan gbit baglantiyi saglayabilmeyi umuyorum kablo cekmek hem zahmetli hemde kötü bir görüntü olusturuyor siva alti tesisat yapsan o daha da zahmetli birsey masraf olarakda sadece kablo cekmek 10 da 1 fiyatina gelse yine iyi ama sadece %50-60 daha ucuza geliyor

380 mbit benim aracimin mazotuna yetmez :kas kullandigim internet hizi acisindan yeterli fakat ag üzerinden stream dosya aktarimi vs gibi durumlarda ne kadar hizli okadar iyi pc ye film belgesel indirip tv den acip izliyorum sürekli router ya 128gb micro usb stick taktim direkt router ve tv arasinda iletisim olmasina ragmen tv de ileri geri alma vs fonksiyonlar calismiyor pc üzerindeki dosyayi acarsam tv önce router ordan pc ye ulastigi halde sorunsuz durdur baslat ileri geri al vs yapabiliyorum o yüzden pc nin tv ile mümkün oldugu en yüksek hizda iletisim kurmasi lazim tabiki ortaligi kablo salatasina cevirmeden

ac yani 5ghz baglantinin tek bir dezavantaji var bildigim kadariyla o da yayin alaninin daha dar olmasi 2.4 ghz düsük hiz genis kapsama alani 5 ghz yüksek hiz düsük kapsama alani binanin önündeyken 2.4 ghze baglaniyor telefon ama 5 ghze baglanmiyor mesela

bilgisayardaki anakart bu
2 x PCI Express 3.0 x16 slots (PCIE2/PCIE3: single at x16 (PCIE2) / x8 (PCIE3) or dual at x8/x8 mode)
  • 2 x PCI Express 2.0 x1 slots
  • 2 x PCI slot
2 tane mini slot vardi pci yada pcie tam bilmiyorum su anda tp linkin dandik wireless kartinida o mini slotda kullaniyordum onun icinde buradaki
özelliklerinde PCI oldugu yaziyor 300 mbit destekledigi yaziyor ama 50 mbit de full hizda dagiliyordu zaten sonradan v2 olarak ayni kartin yenisini cikardilar sanirim kart üretim hatasindan kronik problemliydi
router daki teknik özelliklere gelirsek cpu ve ram gibi donanim bilgileri hakkinda cok bisey bulamadim bir sitede acip bakmislar yazdiklari dogruysa
E1108AJBG-8E model 2x 128mb ram
MACRONIX 29F4G08ABADA-WP NAND 512 MB hafiza
CPU: Dual-Core PSB 80920 EL(600 MHz)
Wlan kontrolcüsü : Qualcomm QCA9558 3x3 MIMO

Anakartınızda 2 adet mini PCI-E X1 slotu bulunmaktadır.
Hangisi kasanızda uygunsa ona takarsınız.

Z77-Extreme4.png

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Anakartınızda 2 adet mini PCI-E X1 slotu bulunmaktadır.
Hangisi kasanızda uygunsa ona takarsınız.

Z77-Extreme4.png
ikiside bosda duruyor bitane ekran karti takili slotlarda baska bisey mevcut degil su anda :tara
biraz daha düsüneyim de sanirim karti alip deniycem olmazsa geri yollarim begenmedim diye parayi geri yollatirim :hmmm:

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,609
ikiside bosda duruyor bitane ekran karti takili slotlarda baska bisey mevcut degil su anda :tara
biraz daha düsüneyim de sanirim karti alip deniycem olmazsa geri yollarim begenmedim diye parayi geri yollatirim :hmmm:

İade işi sizin bileceğiniz iş. Sorun çıkartmadan iade alıyorlarsa sorun yok.
Harici ekran kartı kullandığınızı tahmin ettiğim için, kasanızda hangi yer uygunsa ona takarsınız dedim. :hihi

Aldığınızda izlenimlerinizi aktarırsanız seviniriz, diğer üyelerimize de rehber olmuş olur. :sirit

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
İade işi sizin bileceğiniz iş. Sorun çıkartmadan iade alıyorlarsa sorun yok.
Harici ekran kartı kullandığınızı tahmin ettiğim için, kasanızda hangi yer uygunsa ona takarsınız dedim. :hihi

Aldığınızda izlenimlerinizi aktarırsanız seviniriz, diğer üyelerimize de rehber olmuş olur. :sirit
burasi türkiye gibi degil 14 gün icinde geri yollayabiliyorsunuz sorun cikmiyor amazon vs büyük firma olmasina da gerek yok daha gecen uzatma kablosu aldim kapattim halde isigi yaniyordu anahtarinda mail attim yenisini yolladilar oyuncak mutfak icin buton aldim ulasmadi mail attim yeniden yolladilar kisacasi burda insanlar firma itibarinin ürünlerden daha degerli oldugunu biliyor
bunlari yazarkende fark ettimki yarim birakma gibi bir huy var bu ara bende :hihi oyuncak mutfakla ilgili eklemeler yazacaktim hep erteliyorum eger bu konudada yarim birakmazsam yazarim kart su anda 80-85 euro sanirim daha önce indirimlerle 60 euroya kadar düsmüs biraz arastirayim:kas

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,609
burasi türkiye gibi degil 14 gün icinde geri yollayabiliyorsunuz sorun cikmiyor amazon vs büyük firma olmasina da gerek yok daha gecen uzatma kablosu aldim kapattim halde isigi yaniyordu anahtarinda mail attim yenisini yolladilar oyuncak mutfak icin buton aldim ulasmadi mail attim yeniden yolladilar kisacasi burda insanlar firma itibarinin ürünlerden daha degerli oldugunu biliyor
bunlari yazarkende fark ettimki yarim birakma gibi bir huy var bu ara bende :hihi oyuncak mutfakla ilgili eklemeler yazacaktim hep erteliyorum eger bu konudada yarim birakmazsam yazarim kart su anda 80-85 euro sanirim daha önce indirimlerle 60 euroya kadar düsmüs biraz arastirayim:kas

Almanya'da yaşıyordunuz sanırım, dediklerinize katılıyorum. :ok

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
aklima gelmisken kendime not olsun eger üsenmez ve denemeler yaparsam;
0 noktasindan, orta mesefeden ve pc nin durdugu standart yerde 5ghz ve 2.4 ghz antenli ve antesiz olarak hiz testi yapiyim degerleri not alir pc nin bulundugu yerleri ve sartlarida mümkün oldugu kadar fotograflarim

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri