Asus H110M-K Uyumlu İşlemci

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Açıkçası sıfır tavsiye etmem. Uygun fiyata ikinci el bulursanız alın. Piyasası sıfır ve ikinci el balon bir soket maalesef. (Fiyat konusunda.)

En iyisi İ7-7700 olur tabi ama BIOS güncellemeniz gerekir öncesinde. (Eski ise BIOS sürümü.)
Onun dışında İ7-7700 taktığınızda da kasanın güzel soğutulması faydalı olabilir.
Çünkü anakart üzerindeki transistörlerde herhangi bir soğutma çözümü görünmüyor. Isınabilir.

Tabi giriş seviye bir anakarta bu işlemcinin takılmasını da pek önermem ama illa takacağım diyorsanız takılabilir.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Açıkçası sıfır tavsiye etmem. Uygun fiyata ikinci el bulursanız alın. Piyasası sıfır ve ikinci el balon bir soket maalesef. (Fiyat konusunda.)

En iyisi İ7-7700 olur tabi ama BIOS güncellemeniz gerekir öncesinde. (Eski ise BIOS sürümü.)
Onun dışında İ7-7700 taktığınızda da kasanın güzel soğutulması faydalı olabilir.
Çünkü anakart üzerindeki transistörlerde herhangi bir soğutma çözümü görünmüyor. Isınabilir.

Tabi giriş seviye bir anakarta bu işlemcinin takılmasını da pek önermem ama illa takacağım diyorsanız takılabilir.
Bu işlemciyi çok ısınacağından dolayı mı önermiyorsun hocam yoksa anakart yetersiz mi kalır. Genelde işlemci sıcaklığım 30 dereceyi geçmiyor ama G4560 a göre konuşuyorum tabi ? En mantıklı f/p işlemci hangisi olur peki hocam.

Buda kasanın içi , demin ekran kartını felan sökeyim temizleyeyim dedim ama sökemedim :hihi

P00423-17293981d536523c73dc02.jpg

M Çevrimdışı

megamehmet 

Yeni Üye
17 Nis 2020
32
59
Tabii ki i7 7700 o listedeki en iyi işlemcidir. 4 gerçek ve 8 sanal çekirdekli bir işlemci. Hele K versiyonu 91W enerji istiyor. 4.2 gHz hıza sahip. Muazzam bir işleci o anakarta göre. Ama 35Wattlık bir işlemciyi çıkartıp yerine enazından T olmayan i7-7700 versiyonu bile taksanız çektiği yük iki katına çıkar. By da daha çok ısı, daha çok enerji ve risk demektir. Gerek PSU'nuz gerek soğutma sisteminiz sorgulanmalıdır. Sayın Umut Barış'ın anlatmak istediği buydu. Aynı firmada biri 559 diğeri 3653 liradan fiyatlandırılmış iki ayrı objeden bahsediyoruz. Aradaki farkı siz düşünün artık :)))

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Bu işlemciyi çok ısınacağından dolayı mı önermiyorsun hocam yoksa anakart yetersiz mi kalır. Genelde işlemci sıcaklığım 30 dereceyi geçmiyor ama G4560 a göre konuşuyorum tabi ? En mantıklı f/p işlemci hangisi olur peki hocam.

Buda kasanın içi , demin ekran kartını felan sökeyim temizleyeyim dedim ama sökemedim :hihi

P00423-17293981d536523c73dc02.jpg

Anakart için hocam. 7700 65 Watt'mış gerçi ama.
Kule soğutucu ile de güzel soğutulur fakat anakartınızdaki transistörlerin, işlemcinin hemen yakınındadırlar, soğuması gerekir.
Transistörlerin ısınması, işlemciyi beslemedeki kararlılıklarını etkiler.
Güç kaynağı da o işlemciye yeter diye düşünüyorum, tabi ne olduğu belirsiz bir ürün olduğu için sadece öyle diyorum.
Yani bütçe elveriyorsa işlemciyi değiştirmenin yanında bir tane de güç kaynağı bakabilirsiniz;

Ucuz olsun derseniz;

H110 ile olan performansına bakmak lazım işlemcinin, o yüzden bir şey diyemiyorum.
Anakart sıcaklıklarını araştırmak lazım.

M Çevrimdışı

megamehmet 

Yeni Üye
17 Nis 2020
32
59
Anakart için hocam. 7700 65 Watt'mış gerçi ama.
Kule soğutucu ile de güzel soğutulur fakat anakartınızdaki transistörlerin, işlemcinin hemen yakınındadırlar, soğuması gerekir.
Transistörlerin ısınması, işlemciyi beslemedeki kararlılıklarını etkiler.
Güç kaynağı da o işlemciye yeter diye düşünüyorum, tabi ne olduğu belirsiz bir ürün olduğu için sadece öyle diyorum.
Yani bütçe elveriyorsa işlemciyi değiştirmenin yanında bir tane de güç kaynağı bakabilirsiniz;

Ucuz olsun derseniz;

H110 ile olan performansına bakmak lazım işlemcinin, o yüzden bir şey diyemiyorum.
Anakart sıcaklıklarını araştırmak lazım.
Boost marka 500w yazan PSU'dan en fazla 300 Watt alınır, oda kısa süreli yüklerde... Çok doğru diyorsunuz....

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri