Artık sıktı

A Çevrimdışı

Ahmet halı

Yeni Üye
14 Tem 2018
8
54
Öncelikle tüm arkadaşlara merhaba demek isterim. Forumu bir kaç aydır üye olmadan takip etmekteydim. Öncelikle Aldo Beyi ve tüm arkadaşları iyi bir forum kurdukları ve bunu vakit ayırarak başarılı bir biçimde yürüttükleri için tebrik ederim. Her ne kadar arasıra yanlış anlaşmalar olsa da forum güzel ve faydalı. Para versen öğrenilemiyecek pek çok bilgi paylaşılıyor.

Benim sorunuma gelince, arkadaşlar ben teknolojiyi vakti ve bütçesi sınırlı bir biçimde takipe etmeye çalışıyorum. Biraz yaşta ilerledi zor oluyor açıkçası. En son 2014 yılında panasonic TX-L50ETW60 televizyon almıştım, tamamen arkadaş tavsiyesiyle ve çok memnun kalmıştım. O zaman da Hz, pixel vs vs uğraşmıştım ama inanın hem çok karışık bu teknolojik işler hem de ciddi vakit ayırıp takip etmek öğrenmek gerekiyor. Eğer hobi gibi bir durum yoksa bu külfet olabiliyor.

Şimidi kıymetli arkadaşlar (özellikle Aldo Bey) ben yeni bir tv almak durumundayım max 4.000 tl bütçem var ve 55" olsun istiyorum. Forumu okudum ama o kadar çok teknik terim var ki hdr, vr, panel bitmiyor. Genelde benim gibi insanlar çevrelerindem bir gence soruyor veya arkadaşında görüp alıyor tv'yi. Bunca teknik detayı bilmeden insan iyi bir tv seyredemez mi? Detayları öğrenmeye vakit ayıramıyorum hatta doğru dürüsüt tv izlemeye bile vakit bulamyorum ama yinede çok şükür gözlerim görüyor iyi bir tv seyrettiğimde kendimce görüntü kalitesini anlıyorum.

Tv tavsiye bölümünde pek çok modelin en ince ayrıntılarına kadar incelendiğini de tabiki gördüm. Başlık kirliliğine sebep olma andişesiyle bu mesajı sizlere yazıyorum. 55" iyi bir tv almak istiyorum smart olması rahatça wireless tan film izlenmesi önemli, belki bilgisayarı bağlayıp oyun oyna ihtimali de olabiliyor. İsimlerini tek tek bilemesem de maçlarda veya hareketli sahnelerde oluşan görüntü kayıplarını da gözüm görüyor. Bu zamanda alıyorsan 4k al diyor çevremdekiler. Bu minvalde, Çocuklarında bizim de beklentimizi karşılayıp 3-5 yıl memnuniyetle kullanacağımız bir fiyat performans ürününü almak istiyoruz.

Uzun yazdım kusuruma bakmayın benim durumumda olan insanlarda vardır diye tahmin ediyorum belki cevabınız onlara da faydalı olur.

Selamlar saygılar

unreleased Çevrimdışı

unreleased 

Aktif Üye
7 Ocak 2018
422
Öncelikle tüm arkadaşlara merhaba demek isterim. Forumu bir kaç aydır üye olmadan takip etmekteydim. Öncelikle Aldo Beyi ve tüm arkadaşları iyi bir forum kurdukları ve bunu vakit ayırarak başarılı bir biçimde yürüttükleri için tebrik ederim. Her ne kadar arasıra yanlış anlaşmalar olsa da forum güzel ve faydalı. Para versen öğrenilemiyecek pek çok bilgi paylaşılıyor.

Benim sorunuma gelince, arkadaşlar ben teknolojiyi vakti ve bütçesi sınırlı bir biçimde takipe etmeye çalışıyorum. Biraz yaşta ilerledi zor oluyor açıkçası. En son 2014 yılında panasonic TX-L50ETW60 televizyon almıştım, tamamen arkadaş tavsiyesiyle ve çok memnun kalmıştım. O zaman da Hz, pixel vs vs uğraşmıştım ama inanın hem çok karışık bu teknolojik işler hem de ciddi vakit ayırıp takip etmek öğrenmek gerekiyor. Eğer hobi gibi bir durum yoksa bu külfet olabiliyor.

Şimidi kıymetli arkadaşlar (özellikle Aldo Bey) ben yeni bir tv almak durumundayım max 4.000 tl bütçem var ve 55" olsun istiyorum. Forumu okudum ama o kadar çok teknik terim var ki hdr, vr, panel bitmiyor. Genelde benim gibi insanlar çevrelerindem bir gence soruyor veya arkadaşında görüp alıyor tv'yi. Bunca teknik detayı bilmeden insan iyi bir tv seyredemez mi? Detayları öğrenmeye vakit ayıramıyorum hatta doğru dürüsüt tv izlemeye bile vakit bulamyorum ama yinede çok şükür gözlerim görüyor iyi bir tv seyrettiğimde kendimce görüntü kalitesini anlıyorum.

Tv tavsiye bölümünde pek çok modelin en ince ayrıntılarına kadar incelendiğini de tabiki gördüm. Başlık kirliliğine sebep olma andişesiyle bu mesajı sizlere yazıyorum. 55" iyi bir tv almak istiyorum smart olması rahatça wireless tan film izlenmesi önemli, belki bilgisayarı bağlayıp oyun oyna ihtimali de olabiliyor. İsimlerini tek tek bilemesem de maçlarda veya hareketli sahnelerde oluşan görüntü kayıplarını da gözüm görüyor. Bu zamanda alıyorsan 4k al diyor çevremdekiler. Bu minvalde, Çocuklarında bizim de beklentimizi karşılayıp 3-5 yıl memnuniyetle kullanacağımız bir fiyat performans ürününü almak istiyoruz.

Uzun yazdım kusuruma bakmayın benim durumumda olan insanlarda vardır diye tahmin ediyorum belki cevabınız onlara da faydalı olur.

Selamlar saygılar
Selamlar,
Kullandığınız Panasonic televizyon IPS panele sahip, yenileme hızı (yazılımla) 600 Hz, panel ne şekilde aydınlatılıyor bulamadım ama yerel karartma sanırım yok.
IPS panelin avantajlarından memnun ve dezavantajlarından şikayetçi değilseniz Adem Helvacı Ado hocam size bu kıstaslarda yol gösterecektir mutlaka.:ok

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,714
Merhaba A Ahmet halı, Bey Hosgeldınız. . Pıyasada okadar çöp konumda elektronik ve beyazesya var kı anlatılmaz yasamanız lazım derdım ama ımkanlar kısıtlı kolunca bılınclı tuketıcıler kılı kırk yararak bu hatalar dusmek ıstemıyor.

teknik sözluk calısması ado hocanın gundemıydı. konusuda baslattı destek gelmeyınce askıda kaldı

https://tavsiyeforumu.com/konu/ortak-calisma-teknik-sozluk-olusturalim.1890/

cok acelecı olmayın dıyecegım ama herkes zam yagmurundan etkılenmemek ıcın acele edıyor haklısınız :ok

ado hocam gerıdonus yapacaktır.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

Selamlar saygılar

Abim selamlar;

Eski kullandığınız tv nin kalitesi nedeniyle sizin tv seçiminiz daha zor bir süreç olur. Elbette bizler için de size yol göstermek biraz daha zor olur.

unreleased unreleased kardeşimizin de belirttiği üzere sizin IPS yapğı tipinde panele sahip bir tv almanız daha makul bir yaklaşım olacaktır bu anlamda LG UJ701V modelini bir incelemenizi rica edeceğim.

Teknik detayları ise Teknik detay merak edenler için yazıyoruz, Siz bu detaylara takılmak istemez ve bize güvenirseniz o doğrultuda sadece modele özgü de ilerleyebiliriz :ok

Sizden ricam önce verdiğim modeli inceleyip görüşünüzü bizimle paylaşınız, daa sonra sizin geri dönüşünüze paralel yeni yol haritası da çizebiliriz :ok

A Çevrimdışı

Ahmet halı

Yeni Üye
14 Tem 2018
8
54
Ado Bey, modeli sadece hepsiburada da 5.450₺ ye bulabildim. Anlayabildiğim kadarıyla iyi bir televizyon.

A Çevrimdışı

Ahmet halı

Yeni Üye
14 Tem 2018
8
54
Az önce a101’de hi-level 55uhl600 tv 2.000₺ ye olduğunu fark ettim acaba gidip alsam mı? Ya da samsung ue55mu7350u varmış kavisli 3.700₺’ ye.

Bilinçli olmaya çalışmak çok zor arkadaşlar. Ya hakkını verip gerekli zamanı harcayacaksın ya da bilinçsiz bir biçimde alıp kurtulacaksın. El yordamıyla mantıklı alışveriş yapmak zor. )))

A Çevrimdışı

Ahmet halı

Yeni Üye
14 Tem 2018
8
54
Ado Bey,

Gittim tv’yi gördüm ellerinde sadece 43” vardı ama 55” i yokmuş zaten. Gayet güzel bir televizyon. İnternetten okuduğum yorumlarda da kullanıcılar umumiyetle beğenmişler.

Bu arada şunu eklemeden geçmek istemem insanlar aldıkları tv yi genelde beğeniyorlar. Kimi fiyatı uygun diye alıyor bununla tatmin oluyor, kimi en iyisi diye alıyor o da kalitesiyle tatmin sağlıyor.

Neyse sözün özü; incelememi söylediğiniz model bence iyi bir tv fakat 55” i temin edilemiyor. Bu husus benim için önemli.

Son olaral, yeni eve taşındık evde tv yok yarın tivibu dan gelecekler olmayan tv’ye nasıl bağlantı yapacaklar ben de meral ediyorum. Çocuklar al artık diyor. Ben hala fiyat performan diye tuturdum gidiyorum, hayır akşamları okuyorum ama yorumlardan anladığım ya hepsi çok iyi ya da 8-9 bin vermeden alırsan işe yaramaz bir tv almış olursun. Herkez kendine göre yazmış.

55mu7000 için iyi diyorlar fiyatı da bana uygun veya 55mu7400 biraz üst limiti geçer ama ne yapalım.
Bir de sony kd 55xe 8096’ı var o limiti daha da geçiyor ama yorumlarda kimi çok memnun kimi de bu tv sony sayılmaz alınacaksa 55xe9005 alınmalı diyorlar tabi bu benim bütçemin neredeyse iki katı.

Beyler bir el atında şu işi bu hafta hallediyim evde karizmam fena çiziliyor:))

Selamlar saygılar.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ado Bey,

Gittim tv’yi gördüm ellerinde sadece 43” vardı ama 55” i yokmuş zaten. Gayet güzel bir televizyon. İnternetten okuduğum yorumlarda da kullanıcılar umumiyetle beğenmişler.

Bu arada şunu eklemeden geçmek istemem insanlar aldıkları tv yi genelde beğeniyorlar. Kimi fiyatı uygun diye alıyor bununla tatmin oluyor, kimi en iyisi diye alıyor o da kalitesiyle tatmin sağlıyor.

Neyse sözün özü; incelememi söylediğiniz model bence iyi bir tv fakat 55” i temin edilemiyor. Bu husus benim için önemli.

Son olaral, yeni eve taşındık evde tv yok yarın tivibu dan gelecekler olmayan tv’ye nasıl bağlantı yapacaklar ben de meral ediyorum. Çocuklar al artık diyor. Ben hala fiyat performan diye tuturdum gidiyorum, hayır akşamları okuyorum ama yorumlardan anladığım ya hepsi çok iyi ya da 8-9 bin vermeden alırsan işe yaramaz bir tv almış olursun. Herkez kendine göre yazmış.

55mu7000 için iyi diyorlar fiyatı da bana uygun veya 55mu7400 biraz üst limiti geçer ama ne yapalım.
Bir de sony kd 55xe 8096’ı var o limiti daha da geçiyor ama yorumlarda kimi çok memnun kimi de bu tv sony sayılmaz alınacaksa 55xe9005 alınmalı diyorlar tabi bu benim bütçemin neredeyse iki katı.

Selamlar saygılar.

Abi derinlere indikçe bğulursun bilgi kirliliğinden.

Kimisi elinde olmayan TV nin kralı kesiliyor
Kimisi elindeki tv nin kıymetini bilmiyor
Kimi mal satma derdinde
Kimi komisyon peşinde

Bu nedenle internet ortamındaki bilgi kirliliği bir noktadan sonra sıkar, boğar sizi.

A marka almaya karar verirsiniz ama birisi çıkar ''Aaabi A alacağına üstüne 3 koy B al'' der

B almaya karar verdiğinizde birisi gelir ''Aman aaabi naaptın bizim bir komşuda var çamur gibi gösteriyor'' der (Duyan da gününü komşuda geçiriyor zanneder)

Olumsuz yorumlar nedeniyle C ye yönelirsiniz ama açı sorunludur.

D bakarsınız pahalı

E bakarsınız ucuz (Ucuzsa kötüdür der almazsınız)

F dersiniz o gerçek F değil derler

böyle böyle Z ye kadar gelirsiniz ve en son ''Lanet olsun'' der A yı alır çıkarsınız.

Diyeceğim o ki, her zaman yazdığımız gibi sizin profilinizi yansıtacak lakin kesinlikle yerinde göreceğiniz, test edebleceğiniz bir ürün alın lütfen. :ok

MU7000 halen kurcaladığım ve bana göre tatminkar tv dir. Lakin kusursuz değildir.
MU7400 ise IPS olarak üretilen tek seri olarak söyleniyor, Bu durumda MU7400 yerine neden LG SJ800 olmasın derdim ama klasmanları farklı ve rakamı abartılı, o zaman neden UJ701V olmasın derim ben de size.

Haydi buyurun buradan yakın :kiskis

A Çevrimdışı

Ahmet halı

Yeni Üye
14 Tem 2018
8
54
Şunu da belirtmeden geçemeyeceğim durum tam olarak Ado Beyin izah ettiği gibi. Zaten hiç bir eşyada mükemmel mümkün değil. Daima birşeyler eksik. Değer atfedilenler ise diğerlerine göre objektif eksiği, daha az olanlardır ve doğal olarak daha pahalıdoırlar.

Diğer taraftan, yurdum insanı bin bir güçlükle aldığı o eşyasını öyle sever öyle çol severki toz konduramaz ve kendisininki hariç diğerlerini de yerden yere vurur. Tabi bir de bu eşyaya aşık olma haricinde subjektif tercihler vardır ki tartışmak yeraizdir.

Bu insani bir durumdur aslında. Hani Nasrettin Hoca oğluyla ve eşeğiyle tarladan dönüyormuş. Geçen köylülerin her biri başka yorum yapmış; vay efendim niye Hoca biniyor sabi yürüyor; yok küçücük çocuk binmiş saygısız babasını yürütüyor; veya o eşeğin canı yok mu nasıl iki kişi binerler gibi.

Fazla kurcalamamak lazım...

B Çevrimdışı

bycincik

Aktif Üye
26 Haz 2018
67
38
Ado Bey,

Selamlar saygılar.
55xe8096 yı bilmem fakat bizde 65xd8505 ve 55 xd 8505 var. Görüntü kalitesi çok iyi. HD olmayan Normal yayınlar bile oldukça tatminkar. Tavsiye ederim.

A Çevrimdışı

Ahmet halı

Yeni Üye
14 Tem 2018
8
54
Kıymetli Arkadaşlar,

Sanırım aradığım tv yi buldum.

55pus7502 benim aklımın erdiği tüm özellikleri barındırıyor ve benim fiyat aralığımda.
Gerçek 100hz / ips panel / smart tv

Kanal geçişleri yavaşmış ben zaten toplasan 5’i belgesel diğerleri haber 10 kanal izlemiyorum. Canımı sıkmaz bu durum.

Ambilight hiç anlam veremediğim bir olay niye var onu bile anlayamıyorum işime yaramaz ama olsun.

Diyeceği olan yoksa ben bu tv’ çok büyük ihtimal bu akşam alıyorum.

Selamlar, saygılar

Geri
Üst Alt