arçelik tv pixage hospitality

H Çevrimdışı

highflyeer

Yeni Üye
9 Tem 2020
5
31
merhaba;
arçelik smart tv de sürekli tv yayını izlerken açılıp kapanma sorunu vardı hdmi dan bişey açınca yoktu bu sorun.
bende 9301 menüsünden ayarları değiştirip düzelirmi diye kontrol ediyordum fakat şimdi pixage hospitality diye bişey geliyor ilk açılışta ve hiç bir şekilde servis menüsüne giremiyorum.
bu televizyonu nasıl kurtarabilirim?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
bu işlem işe yarayabilir birisi böyle çözmüş
AW: Grundig, Pixage Hospitality ile başlıyor

Sorunun çözümünü buldum.

TV'deki analize göre, aşağıdaki bağlantı noktaları (8080,3128,110,80) açıktır, bu çalışma durumunda TV'ye akış mümkündür.
(Bağlı bir LAN kablosu yeterli değildir, TV setinin bir IP adresine sahip olması için yönlendiricide W-Lan etkinleştirilmelidir)
Daha sonra medya yürütücü aracılığıyla cihaza MP3 veya AVI akışı yapmak yeterlidir. Cihaz daha sonra menü moduna yeniden etkinleştirilebileceği TV moduna geçer.
Otel modu daha sonra Menü> 8500> TV Sistemi Ayarları düğmesi kullanılarak yeniden devre dışı bırakılabilir.
Bu işlemden sonra, Pixage şirketinin ana dilinde (Türkçe) çeşitli program tablosu işlevleri görüntülendiğinden, cihazı fabrika ayarlarına sıfırlamanız önerilir.
Kilit pimleri Ayarlar> Pin kodu menüsünde değiştirilebilir, aşağıdaki ana pin ile sıfırlayın: 2356

Yine de herkese teşekkürler.

Saygılarımızla
M
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

aynı sorun servise baş vurun yazılım yüklenerek çözülürse çözülür

Moderatör tarafında düzenlendi:
H Çevrimdışı

highflyeer

Yeni Üye
9 Tem 2020
5
31
bu işlem işe yarayabilir birisi böyle çözmüş
AW: Grundig, Pixage Hospitality ile başlıyor

Sorunun çözümünü buldum.

TV'deki analize göre, aşağıdaki bağlantı noktaları (8080,3128,110,80) açıktır, bu çalışma durumunda TV'ye akış mümkündür.
(Bağlı bir LAN kablosu yeterli değildir, TV setinin bir IP adresine sahip olması için yönlendiricide W-Lan etkinleştirilmelidir)
Daha sonra medya yürütücü aracılığıyla cihaza MP3 veya AVI akışı yapmak yeterlidir. Cihaz daha sonra menü moduna yeniden etkinleştirilebileceği TV moduna geçer.
Otel modu daha sonra Menü> 8500> TV Sistemi Ayarları düğmesi kullanılarak yeniden devre dışı bırakılabilir.
Bu işlemden sonra, Pixage şirketinin ana dilinde (Türkçe) çeşitli program tablosu işlevleri görüntülendiğinden, cihazı fabrika ayarlarına sıfırlamanız önerilir.
Kilit pimleri Ayarlar> Pin kodu menüsünde değiştirilebilir, aşağıdaki ana pin ile sıfırlayın: 2356

Yine de herkese teşekkürler.

Saygılarımızla
M

aynı sorun servise baş vurun yazılım yüklenerek çözülürse çözülür

merhaba
flash belleğe mp3 atıp takıyorum ama media çalma kısmı açılmıyor,
televizyoncuyada götürdüm anakartı bozulmuş değişmesi lazım dedi anlamadı galiba.

H Çevrimdışı

highflyeer

Yeni Üye
9 Tem 2020
5
31
MP4 deneyin, belki işe yarar.
IDM ile YouTube'dan video indirip atın flash belleğe.
yok denedim olmadı

Kf3fHw.jpg

sorunun kaynağı bu işaretlediğim kısım daha önceden servis menüsünün resmini çekmiştim.
koçsistem denen bişey bu ama nasıl kapatılır bilgi yok.

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
yok denedim olmadı

Kf3fHw.jpg

sorunun kaynağı bu işaretlediğim kısım daha önceden servis menüsünün resmini çekmiştim.
koçsistem denen bişey bu ama nasıl kapatılır bilgi yok.

Servisten yardım isteyin bence, basit bir şeyse gelme parasına halledilir diye düşünüyorum.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
bu konu daha öncede gelmiş tavsiye forumuna çözüm bulunmamış arçelik servisi zor yapmış olmasa anakart değişecekmiş basit şifresi varmış modemi kapatıp şifreyi girince oluyormuş dikkatli google araması ile çözümü buldum
Not:çözümü yabancı forumda buldum işe yarıyor tavsiye forumunda ben hariç çözüm bulan olmamış google amca sağolsun :hihi

Moderatör tarafında düzenlendi:
TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
bu konu daha öncede gelmiş tavsiye forumuna çözüm bulunmamış arçelik servisi zor yapmış olmasa anakart değişecekmiş basit şifresi varmış modemi kapatıp şifreyi girince oluyormuş dikkatli google araması ile çözümü buldum
Not:çözümü yabancı forumda buldum işe yarıyor tavsiye forumunda ben hariç çözüm bulan olmamış google amca sağolsun :hihi
:rock

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt