Arçelik Oled tv A65 9900

C Çevrimdışı

cglrzyrt

Yeni Üye
26 Tem 2020
11
37
Arkadaş merhaba. Kampanyalarda 9999tl ye satılıyor. Cihaz hakkında hiçbir yerde bir öneri, incele vs yok. Cihazı görebileceğimiz bir Arçelik bayisi yok. Cihazı bilen kullanan var mıdır? Bilgisi olan var mıdır? Varsa ve yazarlarda çok sevinirim

N Çevrimdışı

Nautilus

Aktif Üye
13 Haz 2019
294
43
Yan odaya aldık.Bugün kuruldu panelde fabrikasyon hata var iade edilecek.Görüntü kalitesi çok iyi Oled farkını belli ediyor.Ses kalitesi başarılı beğendim , Smart gayet hızlı , TV menüsü kullanışlı ve hızlı , TV açılış hızı çok iyi , kanal geçişleri oldukça iyi ayrıca kutu içinden askı aparatı çıkıyor.

Olumsuz yönleri TKGS yok 2020 yılındayız Arçelik tepe modeline bu özelliği koymamış , kumandası vasat...

Eğer panelde hata olmasa idi kesinlikle iade etmezdim.65 inç boyutunda Oledi bu paraya bulmak zor fiyat performans olarak çok avantajlı Samsung 65 Q60R gibi vasat bir modelin 10.000 TL olduğu piyasada kaçırılmayacak bir fırsat derim...

C Çevrimdışı

cglrzyrt

Yeni Üye
26 Tem 2020
11
37
Paneldeki hata ne idi, salı günü gelir sanırım TV bana, hangi testleri yapalım

C Çevrimdışı

cglrzyrt

Yeni Üye
26 Tem 2020
11
37
Ölü piksel testi.
Hareketli sahnelerde banding oluşuyor mu ona bakın derim.
Banding testi için önereceğiniz video varsa YouTube dan link atarmısınız, çok uzak kalmışım bu olaylara, bizim zamanımızsa ışık süzmesi ve bulutlanma vardı, şimdi birsürü şey çıkmış :)

N Çevrimdışı

Nautilus

Aktif Üye
13 Haz 2019
294
43
Paneldeki hata ne idi, salı günü gelir sanırım TV bana, hangi testleri yapalım
Panelde daha önce hiç duymadığım ve karşılaşmadığım bir hata var.Tv açıldı izlemeye başlıyorsun ve 10 dakika sonra panelin sol tarafı iki milim baştan aşağı kararıyor yani TV yi karşına aldığında sol çıta ile sağ çıta tarafında bulunan şeritlerin bir birleriyle orantısal olarak simetrisinin farklı olduğunu dahi görebiliyorsun.Servis piksel kayması dedi raporunu tuttu ve gitti.Bu arada ölü piksel testi yapılıyor benim panelde ölü piksel çıkmadı.Çikarsada garanti süresi boyunca panel değişimi yapılıyor.Doğru bir tercih yapmışsın güle güle kullan..

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Banding testi için önereceğiniz video varsa YouTube dan link atarmısınız, çok uzak kalmışım bu olaylara, bizim zamanımızsa ışık süzmesi ve bulutlanma vardı, şimdi birsürü şey çıkmış :)
En iyisi örümcek kamera ile çekilmiş maç yayınları, dünya ya da Avrupa şampiyonası finallerindeki maçlar olabilir

akınocak Çevrimdışı

akınocak 

Yeni Üye
11 Tem 2020
11
40
Bana göre oled panellerin tv de kullanılması için henüz erken. Markalar rekabet için oled tv ler çıkarsalarda çoğu henüz buna hazır değil, özelliklede Arçelik. O fiyatlardaki bir oled tv ne kadar güvenilir şüpheli.

C Çevrimdışı

cglrzyrt

Yeni Üye
26 Tem 2020
11
37
Bana göre oled panellerin tv de kullanılması için henüz erken. Markalar rekabet için oled tv ler çıkarsalarda çoğu henüz buna hazır değil, özelliklede Arçelik. O fiyatlardaki bir oled tv ne kadar güvenilir şüpheli.
Plazmalar bittiğine göre, Samsung Sony ve LG de muadil tvler 16b-20bTL bandında iken bence 10b TL ye böyle bir riske girilir. Ama derseniz ki ben 3700tllık 65 inç TV de alırım ve işimi görür derseniz bilemem, TV işi biraz zevk işi. Gelsin bi bakalım TV göreceğiz. Bu arada 55C9 iadem olmuştu :)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Plazmalar bittiğine göre, Samsung Sony ve LG de muadil tvler 16b-20bTL bandında iken bence 10b TL ye böyle bir riske girilir. Ama derseniz ki ben 3700tllık 65 inç TV de alırım ve işimi görür derseniz bilemem, TV işi biraz zevk işi. Gelsin bi bakalım TV göreceğiz. Bu arada 55C9 iadem olmuştu :)

55C9'da aynı tesisten çıkmıyor muydu? :hihi

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri