Arçelik Grubu Tambur Hacmi

metinmert Çevrimdışı

metinmert

Aktif Üye
13 Mar 2019
241
Daha önce forumda bir kaç kişi Arçelik grubu 8-9-10 kg çamaşır makinelerinin tamamında tambur hacminin aynı olduğunu aynı miktarda çamaşır aldığını söylemişlerdi. Bu doğru değil. En azından Grundig için...
Kendim GWM 9902 anneme de GWM 9802 Grundig çamaşır makinesi aldık. Biri 9 kg diğeri 8 kg kapasiteli. Anneme alınanı yeni gördüm. Ve kesinlikle tamburu daha küçük ve daha az çamaşır alıyor. Sadece bu da değil çalışması kullanım kolaylığı vs. aradaki fiyat farkına değer. Hatta bu durumu görünce 10 kg olanı alsam olurmuş dedim. İki çocuğumuz vardı üstüne ikiz bebişlerimiz oldu. Nüfusu ikiye katladık. ? Allah acılarını göstermesin.

metinmert Çevrimdışı

metinmert

Aktif Üye
13 Mar 2019
241
Firmanın tambur hacmini litre olarak vermemesi ilginç. :alala
Almadan önce aradım müşteri hizmetlerini sordum. Biz sizi arayıp bilgi vereceğiz dediler. Aradılar aramaya ama arayan da bilmiyordu. Fabrikaya soralım dediler. Dönüş yaptılar. Mühendislere sormuşlar onlar da biz o ölçü birimini kullanmıyoruz gibi bir şey demişler. :hmm

B Çevrimdışı

baran5454 

Süper Üye
14 Kas 2019
559
Firmanın tambur hacmini litre olarak vermemesi ilginç. :alala
Yanlış hatırlamıyorsam başka bir forumda denk gelmiştim. A Adem Helvacı, hocam bu konuda bir kaç firmaya mail atmıştı tambur hacmi litre hesabını öğrenmek için. Takip ettiğim kadarıyla cevap vermemişlerdi. Ama sonra ne oldu bilmiyorum takip etmedim. Tahminim firmalar tambur ölçüsü belirtmek istemiyor gibiler. Gözlemlerime göre tam bir standartları yok çünkü. Gerçi Ado hocama daha sonra cevap verdiler mi bilmiyorum.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Yanlış hatırlamıyorsam başka bir forumda denk gelmiştim. A Adem Helvacı, hocam bu konuda bir kaç firmaya mail atmıştı tambur hacmi litre hesabını öğrenmek için. Takip ettiğim kadarıyla cevap vermemişlerdi. Ama sonra ne oldu bilmiyorum takip etmedim. Tahminim firmalar tambur ölçüsü belirtmek istemiyor gibiler. Gözlemlerime göre tam bir standartları yok çünkü. Gerçi Ado hocama daha sonra cevap verdiler mi bilmiyorum.

Frmalar onları sıkıştırdığımız hangi konuda cevap verdiler ki?
Ama yakında çanlarına ot tıkayacağım hepsinin :)))

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Hatta bu durumu görünce 10 kg olanı alsam olurmuş dedim. İki çocuğumuz vardı üstüne ikiz bebişlerimiz oldu. Nüfusu ikiye katladık. ? Allah acılarını göstermesin.
Amin,öncelikle Allah analı-babalı büyütsün inşallah, güzel günler görsünler ,gözlerinden öpüyoruz ailecek :ok
Eskiden tam olarak biliyordum 1 Kglik çamaşır ,kaç pantolon veya ceket ediyor diye ,ama şunu belireteyim,1 Kglik fark o kadar büyük bir fark değildir bana göre,arada 3-4 Kg fark olsa tamam derim, en fazla 2.5 pantolon fazla alır diye düşünüyorum,emekli kurutemizlemeci olarak :)

T Çevrimdışı

Towarscke 

Aktif Üye
20 Kas 2018
296
33
Arçelik grubunun 8-9 kg'lık tamburları bosch'un tambur hacimleriyle eş değerdir altus AL 9120X modelini kısa bir süre kullandım tambur hacmi gayet büyüktü.

metinmert Çevrimdışı

metinmert

Aktif Üye
13 Mar 2019
241
Aralarındaki farkın ne kadar olduğunu amatörce ölçeceğim. Bakalım sadece bir göz yanılması mı. Eşim de ben de aralarında fark var dedik. 9802 olanın hacmini kendimce hesaplamaya çalıştım. Yarı çap ve yükseklik alarak internet üzerinden. Sonuç 60 cm³'e yakın çıktı. Eve gidince diğerini de ölçeceğim. Tabi sonuca garanti veremem. Sayısalcı değilim ama mesela 60 lt deniyor o da garip yani. Beş lt süt alıyoruz koca bir tencereye zor sığıyor. Neyse Adem Hocam derneği kurunca sıkı markaj yapacak sanırım. ?

T Çevrimdışı

Towarscke 

Aktif Üye
20 Kas 2018
296
33
Aralarındaki farkın ne kadar olduğunu amatörce ölçeceğim. Bakalım sadece bir göz yanılması mı. Eşim de ben de aralarında fark var dedik. 9802 olanın hacmini kendimce hesaplamaya çalıştım. Yarı çap ve yükseklik alarak internet üzerinden. Sonuç 60 cm³'e yakın çıktı. Eve gidince diğerini de ölçeceğim. Tabi sonuca garanti veremem. Sayısalcı değilim ama mesela 60 lt deniyor o da garip yani. Beş lt süt alıyoruz koca bir tencereye zor sığıyor. Neyse Adem Hocam derneği kurunca sıkı markaj yapacak sanırım. ?

Firmalar hesabı genelde kuru çamaşıra göre yapıyor buda yanıltıcı olabiliyor piyasa da 11 kg yıkama yapabileceğini iddia eden firmaların ürünleriyle dolu gerçekte 7kg çamaşırı bile zor yıkıyor bu makineler buna bir standart getirilmesi gerek ama nerede.. Ayrıca piyasa da bosch ve aeg grubu cihazlar gerçek tambur hacmini tüketici ile paylaşıyor piyasada geniş tambura sahip cihazlar.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Yanlış anlaşılma olmasın lütfen, ben "hiç fark yok" demedim,ama bana göre çok fark yok,ama 1 kg fark işte :)
Bu arada evet,çamaşır ölçümü kuru olarak verilir :ok

metinmert Çevrimdışı

metinmert

Aktif Üye
13 Mar 2019
241
Yanlış anlaşılma olmasın lütfen, ben "hiç fark yok" demedim,ama bana göre çok fark yok,ama 1 kg fark işte :)
Bu arada evet,çamaşır ölçümü kuru olarak verilir :ok
Kesinlikle katılıyorum. Zaten ben de çok fark olduğunu düşünmüyorum. T Towarscke'nin dediğini yanlış anlamışım sanırım. Fark yok dediğini sandım ama o Bosch ile eş değer olmasından bahsediyormuş.

metinmert Çevrimdışı

metinmert

Aktif Üye
13 Mar 2019
241
Evet ölçümü yaptım. Grundig 8 ve 9 kg çamaşır makineleri arasında 10 cm³'e yakın bir fark var. Tambur hacimleri arasında teraspy teraspy'in dediği gibi az da olsa fark var yani. :ok

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Almadan önce aradım müşteri hizmetlerini sordum. Biz sizi arayıp bilgi vereceğiz dediler. Aradılar aramaya ama arayan da bilmiyordu. Fabrikaya soralım dediler. Dönüş yaptılar. Mühendislere sormuşlar onlar da biz o ölçü birimini kullanmıyoruz gibi bir şey demişler. :hmm
Bir ara Beko'nun İngiltere web sayfasında 8-9 kg makineler için 64 litre hacimli olduğu yazıyordu şimdi baktım kaldırmışlar. Derinlik olarak 64 cm olan cihazlar diğerlerine göre büyük hacimli olabilir emin değilim ama yakından inceleyip bakmak lazım.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt