Arçelik Firmasının, Kendisini THH' ne Şikayet Eden Müşterisini Cezalandırması

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
K Çevrimdışı

kursadhoca

Yeni Üye
7 May 2021
14
36
1. Şikayet Özeti 23.03.2023 tarihinde 'dan " Grundig aldım. 8 gün sonra yatay sorunu oluştu. Hemen servis randevusu aldım yarın için. Gelip bakacaklar. Açıkçası bu sorunla ilgili birçok şikayet var. Çoğunda Servis, sıvı teması veya darbe almış demiş. Beni de aldı bir telaş. Ya benim sorunuma da aynı şekilde yanıt verirler diye. Depremde bir um gitti zaten. Bu da aynı şekilde olursa çok üzülecegim. Tabi gerekli yasal haklarımı kullanacağım. TV ne olacak servis ne diyecek nasıl davranacak hepsini buradan yazacağım. Umudum sorunun beni sevindirecek şekilde sonuçlanması ve Grundig firmasına teşekkür ederek şikayeti sonlandırmam.

2. Şikayet Özeti

Bundan 15 gün önce Grundig 65" ggu 7900 b modeli bir TV almıştım. Üründe 1 hafta sonra yatay çizgiler çıkmıştı ve yine bu sitede şikayetimi dile getirip şirketin nasıl br politika izleyeceğini yazacağımı söylemiştim. O şikayetim memnuniyetimle çözüldü. Bunu bir önceki şikayetide okuyabilirsiniz. 1- Şimdi gelelim bu şikayeti neden yazıyorum. Yeni gelen aynı marka TV de bu seferde kumandayla TV senkronizasyon hatası yaşıyorum. Kumanda bazen basmıyor, algıladığı zaman da daha önceki verdiğim tüm komutları kendi kendine uyguluyor. TV ile kumanda eşleştirilmesinde sıkıntı yaşıyorum. Eşleşmiyor. (Serviste ilk kurulumda eşleştiremedi o bölümü atlayarak kurulum yaptılar) TV kurulduktan 1 saat sonra servise gidip daha sorun yaşamadığım eski TV kumandasını aldım. Onda da aynı sorun yaşadım. Ya TV nin yazılımsal sorunu var ya da bluetooth entegresinde. Yazılımsal problemse herhangi bir itirazım olmayacak. Ama donanımsal sorunsa TV nin değişmesini veya para iadesini isteyeceğim. 2- Bazı TV kanalları da yeni gelen 0 TV de çekmiyor. Aynı tesisat üzerindeki başka TV de kanal izlenirken Bu yeni gelen TV de sinyal yok hatası alıyorum. İşin ilginç tarafı 1 gün önce değiştirilen aynı Grundig TV de kanalı izleyebiliyordum. 3- Kumandadan Google asistanı verimli kullanamıyorum. Sesli komutumu tam anlamayıp farklı sonuçlar çıkarıyor. (1 gün önce değişen TV de böyle sorun yaşamamıştım 4- Yeni gelen değiştirilen TV'de panel koruyucu şeffaf bant vardı. Ama eski TV de böyle bir bant yoktu. Bu durumu servis "olası gerekiyor bu koruyucu bantın, eğer yoksa ürününüz teşhir ürünü olabilir" dedi.

Tüm bu sorunları yaşamış bir müşteri olarak Grundig firmasından ne beklerim biliyor musunuz? ---- Sayın kullanıcımız size 2 TV gönderdik ve ikisi de arızalı çıktı. Hatta teşhir ürünü bile göndermişiz Yüksek müşteri memnuniyetini ve yaşadığınız sorunların telafisi ve özrü mahiyetinde ürününüzü üst modelle ücret farkı aLmadan değiştiriyoruz demelerini. Ayrıntıları buradan yazacağı. Servisin ve Grundig firmasının izleyeceği politikayı.

3. Şikayet Özeti (İşler Kızışıyor)

Servise sizin de videolarınızda dikkat edilmesi gereken bunlar dediğiniz soruları sordum.

soru : Televizyonum hangi paneli kullanıyor

soru: Led bar soğutması nasıl ( plastik üzerine mi yoksa metal üzerine mi yapıştırılmış led barlar)

servis menüsüne girip gösterdi. hatta servis menüsü giriş kodlarını da söyledi.

daha sonra ki arızalarımda müşteri tv yi karıştırıyor şeklinde servis raporu düzenlemiş. 2. Gelen televizyonda yaşadığım sorunlardan sonra servis raporunda onur kırıcı kelimeler kullanılıp videolarla kanıtladığım ve ilk servis raporunda sorunu kabul edip düzeltildi dedikten sonra aynı sorunu tekrarlaması üzerine bu sefer bu modeller böyle, normal denmesi firmanın kurumsal kimliğine yakışmadı.

4. Şikayet Özeti. Bugün öğlen saatlerinde Osmaniye servisi arayıp TV yi 1 haftalığına kontrol için alıp genel merkeze gönderileceği söylendi. Bir saat sonra genel merkez arayıp TV nizi kontrol için almayacağız. Gerek yok. TV nizde sorun yok dedi. Böyle kullanacaksınız şeklinde. TV yi alıp götürmediler bile denemek için. İnterneti araştırdığımda Grundig Ve Arçelik markalarının 65" modellerinde bu tür sorunların çok yaşandığını gördüm. Bu sorunların dışında yeni sorunlarda ortaya çıktı. Google asistanın sesi kısıldı, TV de ışık sızmasını olduğunu fark ettim.

5. Şikayet Konusu (İş Çığrından Çıktı - Cezalandırmaya Geçti)

19.04.2023 tarihi saat : 08.26 da Arçelik genel merkezden görüntülü aranarak yaşadığım sorunu canlı olarak beni arayan teknisyen arkadaşa gösterdim. Görüntülü arama sırasında beni yönlendirerek sorunu çözmek istedik ama olmadı. Üründe arıza olabileceğini söyleyerek servis yönlendireceğini söyledi. Ve bugün (19.04.2023 -saat 17.00 - 19.00) randevu oluşturdu. Saat 15.00 civarı genel merkezden aranarak ürüne bakmaya gelemeyeceklerini, ürünün normal olduğu söylendi. Genel merkez teknik elemanı üründe sorun var derken, yine genel merkezden arayan kişi normal demesi tezat oluşturmaktadır. Zaten Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurmuşsunuz, sonucunu bekleyin diyerek firma tarafından cezalandırılmaktayım. Ücret karşılığında bile gelmeyi kabul etmiyorlar. Oluşturduğum servis randevularını iptal ediyorlar Aynı televizyonda farklı sorunlar içinde gelmediler. Kendilerini Tüketici Hakem Heyeti'ne şikayet ettiğimi söyledikten sonra firmanın bana tavrı cezalandırma şeklinde olmaktadır. Arçelik firmasına açtığım davanın tebligatı kendilerine daha ulaşmamışken benim söylediğim sizi dava ettim söylemi üzerine böyle bir politika izlenmektedir.benim bildiğim kendilerine açtığım davanın tebligatı gelir ondan sonra gelmeyebilirler. Tüketici olarak firma tarafından garantili ve daha alalı 1 ay olmamış televizyonumu sırf kendilerini şikayet etmemden dolayı mağdur edilmekteyim. Arçelik firmasının bu kurumsal firmaya yakışmayan politikasını uygun bulmuyorum

Abi yaşadığım sorunla ilgili ispat edilebilir şekilde birçok videom var. İstenildiğinde gönderebilirim. Dosyaların boyutu büyük olduğundan maille gönderemiyorum. Video konusu yaparsan sevinirim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,318
39
Öncelikle geçmiş olsun.

Ben böyle durumlarda sorun yaşadığım şirketin, üst makamlarından yetkili kişilerine mail atarak problemi halletmeye çalışıyorum. Eğer siz de denemek isterseniz Arçelik CEO'sunun mail adresini size özel mesaj olarak gönderebilirim.

K Çevrimdışı

kursadhoca

Yeni Üye
7 May 2021
14
36
Öncelikle geçmiş olsun.

Ben böyle durumlarda sorun yaşadığım şirketin, üst makamlarından yetkili kişilerine mail atarak problemi halletmeye çalışıyorum. Eğer siz de denemek isterseniz Arçelik CEO'sunun mail adresini size özel mesaj olarak gönderebilirim.
çok sevinirim.

Son düzenleme:
slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,875
forum kuralları linki açılıyor gönderdiğiniz linkten ama hangi kuralı ihlal ettiğimi bilmiyorum. özelden yazarsanız hemen düzelteyim
Forum ve diğer sosyal medya mecralarında büyük harfle yazmak Bağırmak anlamına gelir ve tercih edilmez. Anlatımınızdaki Paragraf Başlığı olarak görülen ve metin bütünlüğünü sağlayan biçimlendirme öğeleri haricindeki yazılarınızı küçük harflerle düzenlemenizi rica ederiz.

Konu içeriği THH' ne taşındığı ve yasal süreçte devam ettiği için, ayrıca konu forum kurallarına aykırı oluşturulduğu halde bildirimlere gerekli aksiyon üye tarafından alınmadığı için konuyla ilgili yeni içerik girişi yapılmamaktadır.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt