Arçelik Fırın Sigorta Attırıyor

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
44
Sigortaya beton dökün 24 saat kurusun, birdaha atmayacaktır, sonrasına kullanmak istediğinizde ev ateşinde dilediğiniz odada pişireliraini🙃 şaka bir yana, söylemenecek hersey söylenmiş. Bir yerler nemli kalmış olabilir kurumasını beklemek en mantıklısı. Rezistans soketinin biri sökülerek de denenebilir

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,683
65
Sigortaya beton dökün 24 saat kurusun, birdaha atmayacaktır, sonrasına kullanmak istediğinizde ev ateşinde dilediğiniz odada pişireliraini🙃 şaka bir yana, söylemenecek hersey söylenmiş. Bir yerler nemli kalmış olabilir kurumasını beklemek en mantıklısı. Rezistans soketinin biri sökülerek de denenebilir
Değiştirdi zaten rezistanslarını,tabii mesaj Hollanda'ya gidene kadar :haha1 <--- Kesinlikle şakadır :)

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Doğru tespit,rahmetli osman ustamın yanında çalışırken bir müşterisinin elektrikli ocağına rezistans sarmıştı,o yıllar otomatik yoktu sanırım hatırlamıyorum,çünkü bana "teller hafif kızardığında fişi çek, bekle sonra tekrar tak demişti :)

@Herkese;
Hatırlayan var mı bahsettiğim elektrikli ocakları ,teller çıplak ve oyukların içinde dolanırdı yuvarlak ocaklarda , ne günlerdi :)
Seramik boncuklarla izole edilmiş. Yuvarlak ocaklarda, davul fırınlarda. Bir de grill vardı o zamanlar açık rezistanslı. Onunda rezistansı üstteydi, kasası aluminyumdu. :)

M Çevrimdışı

Messiv35

Yeni Üye
3 Haz 2023
32
Rezistansı değiştirince düzeldi. Rezistansın üstü çok güzel açılmış, sıvıyı çekmiş içine. Rezistans ohm ölçümü doğru sonuç verdiği halde röle atması saçma gelmişti bana ama rezistansı değiştirince tüm sorun düzeldi.

İnsanın mantığı kendi bilgisiyle sınırlı olduğu için her şeyde mantık aramamak lazımmış.

İnşallah rezistans uzun ömürlü olur. Fırın fiyatlarına bakınca aklım durdu.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,683
65
gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,778
Ekmeksiz doymayız ama aç kalırız :kiskis