Arçelik Çamaşır Makinesi Sıkma Sorunu

H Çevrimdışı

HLion

Aktif Üye
19 Nis 2020
50
23
Merhaba. Çamaşır makinem bozuldu motor kömürleri bitmiş değiştirdim motor çalıştı fakat sonra pompa hatası verdi pompa değiştirdim fakat şuanda başka garip bir sorun var. Hangi programa alırsam alayım su alma vs. herşey sorunsuz fakat kazan dönme aşamasına gelince sanki sıkma yapıyormuş gibi motor bir anda hızlanıp hemen duruyor program ilerlemiyor.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Motoru sökerken acaba tako ya zarar vermiş olabilir misiniz? Hassas bir parçadır , motor devrini ölçer motor sökerken sert veya çarpma sonucunda direk sorunlar oluşabilir.
Arızası şöyle bı anda hızlanıp durur, deviri ayarlayamaz

H Çevrimdışı

HLion

Aktif Üye
19 Nis 2020
50
23
Makinenin pompa arızalıydı değişti, motor kömürleri değişti şimdi de programı başlat tuşuna basıyorum suyu alıyor dönme aşamasına gelince ilk harekette bir anda aşırı hızlanıp hemen duruyor devam etmiyor. Motor kömür değişimi için sökülmüştü şimdi tako mıknatısını söktüm yarın değiştirip birde öyle deneyeceğim

Son düzenleme:
Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,103
43
Yeni tip fırçalı motorlar artık kömür değişimi yapılsa bile bu tip sorunlar çıkarıyor. Yeni sıfır motor alıp takın sorun düzelecektir.

H Çevrimdışı

HLion

Aktif Üye
19 Nis 2020
50
23
Ne işlem yapıldı zımpara mi yapıldı ?
Evet zımpara yapıldı. Zımpara yapılmadan önce yeni kömür takınca kıvılcım çıktı zımpara yapıldı. Program iptal etmek istesem 4 kere kapatıp açtıktan sonra iptal ediyor. Karttan şüphelendik tamire verdik test yaptılar sorun olmadığını söylediler

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Evet zımpara yapıldı. Zımpara yapılmadan önce yeni kömür takınca kıvılcım çıktı zımpara yapıldı. Program iptal etmek istesem 4 kere kapatıp açtıktan sonra iptal ediyor. Karttan şüphelendik tamire verdik test yaptılar sorun olmadığını söylediler
Motor veya motor kartında sorun var ama büyük ihtimalle dediğim gibi tako arızalı gibi

H Çevrimdışı

HLion

Aktif Üye
19 Nis 2020
50
23
Motorun etrafında hiçbir kutu yok. Tek bir büyük fiş var o da direkt üstteki karta gidiyor. Tako değişti yine aynen hata devam ediyor.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Üstteki kartıda tamire verdim sorunsuz çalıştığını söyleyip geri verdiler

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri